Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Proximki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Proximki

rzulieta 13:19, 22 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Joasiu ja ściągam darń widłami. Lepiej idzie tzn łatwiej Znajdź widły jak masz gdzie i spróbuj. Będę dopingować
____________________
Ogródek Niny
proximka 15:22, 22 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Ren133 dzięki za radę. Cały czas ślęczę na forum i staram sobie wszystko poukładać. Najgorszy jest niedosyt funduszy bo ogólny zarys mam i już chyba wiem co chcę ale ani czasu ani kasy by zrobić wszystko na raz więc tak jak piszesz będę po malutku robiła.

Rzulietta masz rację z widłami. Muszę zakupić koniecznie bo jeszcze trochę rabat mam do wykonania. Mąż się cieszy bo mniej trawnika mu zostanie. Mamy cichy układ - on się zajmuje trawą ja roślinami - tylko nie wiem czy to sprawiedliwe
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 15:23, 22 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
W niedzielę pracowaliśmy pilnie nad zrobieniem słupów pod hamak. Z uwagi że brak wysokich drzew trzeba było sobie poradzić inaczej. Mam nadzieję że wyjdzie fajnie. Dziś wstawię foty.
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 15:25, 22 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Ren133 byłam u ciebie wcześniej. Macie piękny ogród taki uporządkowany. Ale widzę że z trawnikiem też miałaś problem.Robiliście trawnik od nowa?
____________________
Ania-Ogród proximki
Sonka 08:57, 23 cze 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Witam Cię w towarzystwie zakręconych ogrodowych pasjonatów. Widzę,że zdzierasz darń, nie wyrzucaj jej, rób z nich podwyższone rabaty, trawą do dołu układaj, może być kilka warstw, zrobi się z tego próchnica, najwyżej przysypiesz trochę ziemią wsadzisz roślinki i nasypiesz kory. Jeśli masz miejsce a zawsze się takie znajdzie,żeby niektóre rabaty dla urozmaicenia były trochę wyżej.

Z Hortensji to ja Ci polecam białą Anabelle Incrediball, wiosną ścinasz na 10 cm, kwitną wcześnie, bo już teraz zaczynają, nie wymagają dużo zachodu.

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 08:59, 23 cze 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
dubel
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
rzulieta 10:15, 23 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
proximka napisał(a)
Ren133 dzięki za radę. Cały czas ślęczę na forum i staram sobie wszystko poukładać. Najgorszy jest niedosyt funduszy bo ogólny zarys mam i już chyba wiem co chcę ale ani czasu ani kasy by zrobić wszystko na raz więc tak jak piszesz będę po malutku robiła.

Rzulietta masz rację z widłami. Muszę zakupić koniecznie bo jeszcze trochę rabat mam do wykonania. Mąż się cieszy bo mniej trawnika mu zostanie. Mamy cichy układ - on się zajmuje trawą ja roślinami - tylko nie wiem czy to sprawiedliwe

Hehe, może i nie ale za to Ty masz wiecej radości z przesadzania i kombinowania a potem będzie pięknie i będziesz z siebie dumna.
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 10:19, 23 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Sonka ma rację, darni nie wyrzucaj. Jak masz jakieś drzewo to pod nim wykładaj darń. Ja tak zrobiłam i jak będę wywalała komórkę to ziemię sobie rozplantuje. Mam takie miejsce przy studni gdzie nic nie chce rosnąć bo za blisko brzozy i sosenek. Tam wyspie i będę miala rabaty. Na razie tam smutno. Nic nie rośnie.
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 10:24, 23 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
proximka napisał(a)
Były zakupy....
Kolekcję roślinek powiększyłam o:
1. funkie, pójdą w cień - mam tylko jedno cieniste miejsce w ogrodzie
2. Jałowiec lime gold
3. Jałowiec blue star
4. a jako tło dla lime gold kupiłam berberysa atropurpurea

W weekend wsadzanie

Największy problem mam ze skarpami, które są uwielbiane przez moje psy. Psy doszły do wniosku że nie może być geowłókniny na skarpie więc ją sukcesywnie zdejmują, szkoda tylko że z roślinkami.

Anulka geowloknine ściągnij. To złe dla roślinek. Jak masz tam kwasolubne roślinki to trawą podsupuj albo trotami albo czymś innym. Ja tak robię bo kora jak ciągle przesadzam wchodzi w glebę ale nie ma na wierzchu i chwasty rosną.
____________________
Ogródek Niny
ren133 10:25, 23 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
proximka napisał(a)
Ren133 byłam u ciebie wcześniej. Macie piękny ogród taki uporządkowany. Ale widzę że z trawnikiem też miałaś problem.Robiliście trawnik od nowa?


Dziękuję kochana
Trawnik zakładałam od nowa dwa tygodnie temu... i w ubiegły wtorek w drugim etapie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies