Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Basilikum 19:21, 22 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
i jeszcze jedna historia tym razem koscielna
Mieszkancy Erding postanowili wybudowac nowy wiekszy ladniejszy kosciol. Niestaty nie starczylo im pieniedzy na wieze. Tuz Kolo kosciola stala jeszcze wieza z poprzedniego kosciola, w ktorego miejsce postanowiono ten nowy. Niestety wieza byla nie przy koscile ale troche oddalona. Bardzo to przeszkadzalo mieszkancom, no bo jak to kosciol bez wiezy. Pewnego dnia zjawil sie mlody czeladnik i oswiadczyl, ze on moze ta wieze do kosciola przesunas i bedzie to kosztowac 100 guldenow (ta sume i pieniadz wymslilam, bo nie pamietam). Mieszkancy jednak nie ieli tylu pieniedzy albo ich skapili i oswiadczyli, ze sami przesuna. Zwolali wiec wszystkich mlodzieniaszkow z okolicy. Mlodziency dostali piwo i porzadny poczestunek i zabrali sie do pracy. Pchaja ta wieze i pchaja i nawet udalo im sie ja troche przesunac ale nie byli pewni czy juz sa blisko. Postanowili wiec rozlozyc plaszcz burmistrza by wieza lepiej sie slizgla. No i znow poszli pchac. W tym czasie czeladnik, ktory nie Dostal lukratywnego zlecenia, postanowil im splatac psikusa i ukradl plaszcz. Pchacze kiedy znow kawalek wieze posuneli mysleli, ze plaszcz jest juz pod wieza i zaprzastali pchania. Niestety wieza stanela 3 metry od kosciola i nikomu do tej pory nie udalo sie jej blizej przesunac.

po prawej kosciol, po lewej wieza.


nie mam niestety fotki kosciola w calosci
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hanka_andrus 19:28, 22 paź 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Świetne historie!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Iwk4 20:13, 22 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Iza, jak ty fajnie historyjki opowiadasz
A co z tą belką? O co chodzi?
____________________
Ogródek Iwony II
violka171 20:20, 22 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Iza aż się w tym moim katarze osmarkałam ze śmiechu,historia aż nieprawdopodobna
nawiązując do kościołów do dziś nie rozumiem po co wierze w kościołach-no sa pięknie oświetlone ok ,po co tak wielki przepych w kościołach??????????,wiem że Ty chodzisz do kościoła i absolutnie nie chcę byś się poczuła urażona
ja wierze w Boga owszem i wiem że istnieje ,tylko no kurcze nie pojmuję tego przepychu i dosłownie wydzieranie ludziom z rak pieniędzy
Zdjęcia i historia warta czasu by poczytać i się wczuć -dziękuję
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Dominika11 20:24, 22 paź 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Basilikum napisał(a)
no nie bylo nas wczoraj caly wieczor w domu to posadzilismy, by poilnowyly hihi a tu w bialy dzien nam buchneli ta belke
teraz musimy isc sie targowac
musisz bardziej pieski wytresować
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Basilikum 20:36, 22 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Iwonko wyobrazasz sobie uroczystosc szkolna z 400 dziecmi i 6 nauczycielami? i do tego kazde dziecko dostaje po litrze piwa hihi ale byla rozroba hihi
przewodniczka nam pokazywala fotke gdzie siedza dzieci przy stolach i kazde ma przed soba kufel piwa i opowiadala, ze kiedys na wycieczce byla starsza pani i rozpoznala sie na tej fotce. Potwierdzila, ze w tych kuflach bylo piwo.

Z wiedzba jest tak, ze jak sie buduje cosik, to sasiedzi moga ukrasc ta wiedzbe i zadac wykupu. My wlasnie budujemy szope na narzedzia rolnicze i traktory. M jak byl u sasiada to ten sie wypytywal, co budujemy i kiedy dach bedziemy klasc.... no i M mu mowi, ze wiedzby sie nie da ukrasc, bo mamy bardzo zle psy. No i tak wczoraj jak jechalismy wieczorem to znalazlam te psy na strychu i tak dla draki je na tej belce polozylismy z odpowiednimi napisami.
Wykup bedzie za tydzien, mam poleceniu kupienia piwa.
A M wogole nie widzial jak ta wiedzbe buchneli, byl na lace kawalek od domu. Widzial tylko, ze sasiad jeden tam zagladal co chwila. Jak wrocil do domu to mu mowie, ze belki nie ma a on mi nie wierzy. To mu pokazalam fotki hihi
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 20:47, 22 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
na wycieczce podgladalam cudze ogrody


i polazilam po parku
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 20:53, 22 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
violka171 20:58, 22 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Basilikum napisał(a)
na wycieczce podgladalam cudze ogrody


i polazilam po parku

haha skąd ja to znam
no ja to w całkiem innym wydaniu podglądałam,
bo w wakacje chodziłyśmy na spacer prawie co wieczór i ot tak oglądałyśmy ogrody innych,wreszcie sąsiad mnie się zapytał po co tak chodzę po alejkach jak mam swój ogród,a ja na to by odetchnąć świeżym powietrzem
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Basilikum 21:11, 22 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies