Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

violka171 21:24, 23 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Basilikum napisał(a)

Viola ja chodze do takiego kosciola, ktory nie jest ustrojony. na scianie prosty krzyz, gdzies na stoliku bukiet kwiatow i kilka obrazkowi cytatow z bibli w ramkach na scianach
Kiedys ludzie nie potrafili czytac, nie mieli w domach biblii, wiec ta byla wymalowana na scianach koscielnych, czasami na witrazach. W zdobnictwie koscielnym bardzo duzo jest symboli i z nich mozna duzo odczytac. No i zawsze znalezli sie ludzie, ktorzy mysleli, ze jak w kosciele ufunduzja kolejna figurke beda im odpuszczone grzechy.

takiego skromnego Kościoła mi brakuję-naprawdę,bez tego przepychu
dziś byłam na mszy dzieci komunijnych musiałam mimo że chora heh
i wiesz co zniesmaczona wyszłam jak ksiądz ogłaszał statystyki mszy ile dzieci chodzi,ile dorosłych chodzi ile kobiet ile mężczyzn i w jakim wieku
to jest już jest chore jak kościół podchodzi do ludzi ,bo na siłę a tak sie niestety nie da
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Basilikum 21:33, 23 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Viola ja mam jakies 21 km do Dunaju i lubie tam jezdzic i spacerowac raz w roku jedziemy na wycieczke rowerowa, choc w tym roku nie bylismy niestety.

Haniu mroziku ja tez nie chce ale sam jakos sie przypaletal, Nie zauwazylam jednak, by cos zniszczyl wiec mu wybaczam. W dzien bylo slonecznie i cieplo, nawet torche bez kurtki chodzilam.
I udalo mi sie kolejne 40 cebul posadzic, powoli w pudelku widac dno

Taka skrzynke na narzedzia ogrodnicze dzis kupilam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
violka171 22:24, 23 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
no nie dziwię się że uciekasz do Dunaju-serduszko
czytałam że wysadziłaś kolejne cebule ile to już ich wysiałaś?liczyłaś?ja to bym wszystkie Ci wysadziła z Krasnalkami za jednym rzutem i spokój
życzę oby wszystkie wzeszły i cieszyły oka
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Basilikum 19:19, 24 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Viola pewnie gdzies jest Taki kosciol w Twojej okolicy
A co do statystyk to ja lubie u nas sa tez raz w roku



do kogucika dolaczyla jakis czas temu kurka i pisklaczek. Stoja narazie Kolo domu, wiosna je wyniose znow na gorke truskawkowa


Chryzantemy

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
violka171 19:25, 24 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
skąd nabyłaś kurkę i pisklaka,no tak mi sie to podoba że ach
chryzantemy śliczne,czy te białe to przypadkiem nie zimują Ci ?bo sa takie same jak moje,a te zimują
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Basilikum 20:13, 24 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
nasza renerka ma sklep i sprzedaje takie cuda, wlasnie mieli wyprzedaz i dostalam do kury pisklaka w gratisie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
violka171 20:40, 24 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Basilikum napisał(a)
nasza renerka ma sklep i sprzedaje takie cuda, wlasnie mieli wyprzedaz i dostalam do kury pisklaka w gratisie

Szczęściara
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Basilikum 21:04, 24 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
trenerka*
e tam zaraz szczesciara

zapomnialam o chryzantemach i rozowe i biale zimuja, mam je conajmniej 3 sezony i zimuja w donicy.

i pochwale sie,ze u nas bylo dzis 15° niestety wiekszosc dnia spedzilam w pracy. wieczorem wpadlam tylko do ogrodu, posadzilam 3 tulipany i wycielam piwoniowe krzaki. Posadzilam tez na rozmanazalniku znaleziony na cmentarzu bluszcz, sliczny jest jak sie przyjmie i przezimuje to bedzie super do donic
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
violka171 21:18, 24 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
no co Ty tak tylko w donicy czy chowasz je na zimę gdzieś w zacisze?
no pogoda widzę Cie pieści
I jak tu nie pisać szczęściara hi hi
ile masz tych tulipków jeszcze do wysadzenia,bo widzę sadzisz i sadzisz -ja już widzę ten szał tulipanowy ach miodzio
powiadają nic nie znoś z cmentarza ani do domu ani do ogrodu
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Basilikum 06:25, 25 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
z 60 jeszcze mam
raczej szalu nie bedzie, na takiej powierzchni nie bedzie ich widac prawie

A chryzantema w donicy na dworze stoi caly rok w tym samym miejscu
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies