Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

kasja83 11:55, 28 paź 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj dom super-cudne przeszklenia, nietuzinkowa bryła.Ogród też nabiera rumieńców i zmierza w dobrą stronę.A pomocnicy do koszenia...cudniaści!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
HanaK 15:42, 28 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Witaj Sebku, fakt, ogród w pierwotnej wersji to porażka, ale już są fragmenty, które zostały zorganizowane ogrodowiskowo Słowa Kindzi mam w głowie, gdy mnie nosi i zaczynam skakać z rabaty na rabatę Roślinki w większości są malutkie (zebrinusy, hakone, imperata), będę fotografować, porównywać, już od następnej wiosny

[/i]

Sebek napisał(a)
No cześć! Przyszedłem tropem wpisu u mnie i wiesz co? Nad bryła domu rozwodzić się nie będę, ale zostawię zachwyt nad tym jak świetnie została ona wpuszczona w krajobraz
Ogród? No ja bym się pod tym nie podpisał jako firma - na szczęście masz forum I cala zimę na przemyślenia Ważne słowa napisała Kindzia i zgodzę się z nią całkowicie - metr po metrze realizuj ogród, a nawet nie zorientujesz się kiedy Ci tych metrów braknie
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 22:15, 28 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Witaj Kasiu, dziękuję za wizytę i miłe słowa Pomocnicy, a w zasadzie pomocnice to takie puchate łobuziaki, dziś pogryzły większą część siatki zabezpieczającej, chciały się wydostać i się diablicom udało

kasja83 napisał(a)
Witaj dom super-cudne przeszklenia, nietuzinkowa bryła.Ogród też nabiera rumieńców i zmierza w dobrą stronę.A pomocnicy do koszenia...cudniaści!
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 12:28, 07 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
W sobotę przywędrował do nas zaskroniec, przycupnął sobie za doniczką z mini chryzantemkami, poszłam obejrzeć kwiatki, bo się u Was naoglądałam piękności w ogrodach i donicach i taką, zwiniętą w kłębek istotę znalazłam:


____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
kasja83 12:33, 07 lis 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
HanaK napisał(a)
W sobotę przywędrował do nas zaskroniec, przycupnął sobie za doniczką z mini chryzantemkami, poszłam obejrzeć kwiatki, bo się u Was naoglądałam piękności w ogrodach i donicach i taką, zwiniętą w kłębek istotę znalazłam:




Widzę, że nawet dobrze się czuje fotografowany...ja tam gadów się boję-nie wiem czy w popłochu znalazłabym czas ocenić czy to zaskroniec czy żmija
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
margaretka3 12:34, 07 lis 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Chryzantemka piękna. Ja je uwielbiam. A takiej odmiany to nigdy nie widziałam. Cudeńko. Ja bym ją zadołowała, może przezimuje?
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
HanaK 12:43, 07 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
W sobotę zaliczyłam też pierwsze większe dołowanie donic, z rabarbarem, dotychczas, nawet jak musiałam coś zadołować to nie było to takie wyczerpujące, wybierałam najwygodniejsze miejsce, z najlżejszą ziemią, to, co mnie spotkało w sobotę, to była orka na ugorze, nieruszanym od kilku lat Oczyściłam może 2-3 m2, zrobiła się wielka kupa kłączy (widoczna za donicami), wszystko mokre, ciężkie, co z tym zrobić (spalić się chyba nie da??) ? Wygląda to tak:



Tłuste, wielkie dżdżownice mnie ucieszyły:


Larwy w ilościach hurtowych - jeszcze nie wiem co to, nie zidentyfikowałam, może ktoś z Was mi pomoże ?


A ten chwast będzie moim celem tej jesieni i następnej wiosny, tak jak rok temu podbiał pospolity, nie wiem co to jest, zdrewniałe kłącza, liście jak trawa, o ile dobrze kojarzę kwiaty żółte, nasiona jak mniszek, ale w dormie dużego dmuchawca:
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 12:54, 07 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Gosiu, właśnie byłam w ogrodzie i podlewałam moje chryzantemki, kupiłam je w Lidlu, ostatnie 3 szt., jakby przezimowały to bardzo bym się ucieszyła, kwitnie nieprzerwanie już 3 tydzień, wygląda obłędnie, tylko nie mam pojęcia co to za odmiana. U Ewy (Doświadczalnia ...) chryzantemy są takie bujne i w donicach, że zrobię eksperyment, 2 do gruntu, jedna w doniczce do garażu, gdzie jest max. 10 st.

margaretka3 napisał(a)
Chryzantemka piękna. Ja je uwielbiam. A takiej odmiany to nigdy nie widziałam. Cudeńko. Ja bym ją zadołowała, może przezimuje?
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 13:17, 07 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Znalazłam - moje chryzantemki to : CHRYZANTEMA OGROWA ZIMUJĄCA ROMANTICA ) Hurra, zimująca )
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
pawel_snopek 13:22, 07 lis 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Ta larwa biała to chrząszcz majowy wybitny szkodnik ja z nim walczę już jakiś czas masakra.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies