Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

HanaK 13:24, 07 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
U nas w domu, nietypowo, ja się nie boję i dlatego wykorzystałam okazję do omówienia różnic między zaskrońcem, padalcem i żmiją W ogrodzie mamy dużo kamienia i zauważyłam, że masowo się do nas przenoszą zaskrońce i jaszczurki Wcześniej mieliśmy serię "pająki w naszym ogrodzie" Muszę oswajać z nimi dzieci Już powstał pomysł lekcji przyrody w naszym ogrodzie ) Mamy też kilka ropuch, które czasem wiosną wykopuję

kasja83 napisał(a)


Widzę, że nawet dobrze się czuje fotografowany...ja tam gadów się boję-nie wiem czy w popłochu znalazłabym czas ocenić czy to zaskroniec czy żmija
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 13:29, 07 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
O rany ... Dzięki Ci Paweł za info, latają u nas chmary tych chrząszczy, no to jutro od rana startuję z akcją eksterminacja larw, jest cały pas przy krawężniku w zarośniętej części, niezagospodarowanej, tych larw są dziesiątki ...

Muszę poczytać trochę o nich ...


pawel_snopek napisał(a)
Ta larwa biała to chrząszcz majowy wybitny szkodnik ja z nim walczę już jakiś czas masakra.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
pawel_snopek 13:33, 07 lis 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Polecam się
____________________
Paweł - Ogród pod górą
violka171 18:56, 07 lis 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
HanaK napisał(a)
O rany ... Dzięki Ci Paweł za info, latają u nas chmary tych chrząszczy, no to jutro od rana startuję z akcją eksterminacja larw, jest cały pas przy krawężniku w zarośniętej części, niezagospodarowanej, tych larw są dziesiątki ...

Muszę poczytać trochę o nich ...



tak zgadzam sie z Pawłem
u mnie tez ich jest troche i wszedzie nawet w warzywniku,trudno mi to paskudztwo wytępić
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
pawel_snopek 19:09, 07 lis 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Ja na warzywnik wpuszczam swoje kury jak np przekopuję a one załatwiają ten problem a na dodatek dają smaczne jajka
____________________
Paweł - Ogród pod górą
HanaK 23:18, 07 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
A mąż ostatnio sobie ze mnie żartował, że jak już owce mamy to pytanie kiedy o kurach pomyślę Ale jeszcze nie jestem na nie gotowa

pawel_snopek napisał(a)
Ja na warzywnik wpuszczam swoje kury jak np przekopuję a one załatwiają ten problem a na dodatek dają smaczne jajka
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Efffa 09:20, 08 lis 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Pokaż aktualne fotki...
Co do zaskrońca, to na jego widok pewnie by mnie z 2 wsie dalej słyszeli.Wpadłabym w panikę, Nie odróżniam tych wszystkich "glistów"od siebie.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
HanaK 13:45, 08 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Hej Ewelino Dziś zaskrońców nie spotkałam, ale za to po raz kolejny dostrzegłam coś, co mi się spodobało w moim własnym ogrodzie Zmrożone opadłe liście, szron na roślinach, nawet nagrałam filmik z odgłosem opadających liści. Kilka widoczków z dzisiejszego poranka:


Czy to byłaby dobra miejscówka dla aminka ?

Słońce usiłuje się przedrzeć


Molinii ze szronem do "twarzy:

Klon już goły, zmrożone liście leżą koło lawendy:


Efffa napisał(a)
Pokaż aktualne fotki...
Co do zaskrońca, to na jego widok pewnie by mnie z 2 wsie dalej słyszeli.Wpadłabym w panikę, Nie odróżniam tych wszystkich "glistów"od siebie.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
malkul 14:09, 08 lis 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
świetnie twemu grodowi w tym mroziku
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
HanaK 14:16, 08 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Dzięki Gosiu, ja dopiero to odkrywam u siebie Chochoły muszę zrobić z rozplenić, tylko jaki kolor wstążek / sznura wybrać ? Czerwony, jak owoce berberysu czy szary i przykleić coś czerwonego koło gwiazdki ?

malkul napisał(a)
świetnie twemu grodowi w tym mroziku
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies