Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Anda 19:39, 12 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Hej Haniu, co tam u Ciebie słychać?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
SlonecznyOgrod 18:09, 20 sty 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Hej witam Cię , bo mieszkasz nie aż tak daleko. Ja mieszkam przed Kołem.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
23:05, 22 lut 2017
Haniu co słychać w ogrodzie? Kiełki cebulowych pokazują się?
ElzbietaFranka 00:39, 23 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Jestem i witam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:57, 23 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Jestem na 6 stronie twojego watku i patrze na ta skarpe,az sie dziwie, ze nie zrobilas tej skarpy na zasadzie tarasow. Trzy tarasy, kazdy tara mozna bylo zabezpieczyc palami drewnianymi i obic drewnem z ktorego robisz taras. Trzeba zrobic wtedy rynienki i odwodnienie. Poniewaz jest to strona poludniowa nasadzenia zrobic z roslin (hyzop, lawenda, kocimietka biala i niebieska, berberysy rozne kolory, tawuly ktore masz.
Nie powinnas sie tak trzymac tej nowoczesnosci aby nie przesadzic. Zawsze musi byc jakis kontrast.
O ile dobrze widze jest tam murek oporowy przesun skarpe az do murku a kamienie otoczaki po ukladaj na tarasy.
Nie boj sie roz, roslin kwit acych. Masz duzo lupka wiec trzeba szarosc czyms rozswietlic.
Chcialas porad wiec napisalam tak ja bym widziala tą skarpe, ale to ty jestes decydentem.
Poza tym dom ladny, pokaz go jak wykonczony z zewnatrz bo to tez wazne w aranzacji ogrodu.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
HanaK 09:15, 03 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Hej Ewo Jestem, żyję, ale widzę, że od września do czerwca (rok szkolny moich dzieci) padam na twarz, Ogrodowisko podglądam, ale nic nie publikuję W międzyczasie - nasze owce zeżarły wszystkie drzewa owocowe, bo nowe zabezpieczenia z kołków i siatki leśnej nie zadziałały (przeszły pod siatką), przygotowałam sadzonki malin i będę je przenosić, nasadziłam duuużo czosnku w skrzynki i wkopałam je w ziemię już późną jesienią (to eksperyment, czosnek kiełkuje, ciągle go oglądam), 14 lutego zasiałam stipę i trzymam siewki w salonie (w piwnicy mi pleśnieją), rusza moje "przedszkole cebulowe" - zrobiłam je, ale nie opublikowałam zdjęć, bo działałam po ciemku z czołówką (niech żyją Dziewczyny z Ogrodowiska).

Daria, Ania - fajnie, że się odezwałyście, widzę, że jest nas coraz więcej w regionie

Elu - skarpa niestety musi pozostać w takiej formie ze względów technicznych, to, co wystaje to element fundamentu domu, a nie murek oporowy Konsultowaliśmy to z kilkoma wykonawcami, pewnie tarasy wyglądałyby lepiej i byłyby praktyczniejsze, ale ich wykonanie i zabezpieczenie kosztowałoby tyle, co dobry samochód z segmentu D Obecne rozwiązanie jest kompromisem między gustem, rozsądkiem i możliwościami finansowymi. A formy nowoczesnej będę się trzymać, bo mi z tym dobrze, ale dziękuję za Twoją opinię, niewykluczone, że za jakiś czas wrócę do Twojej sugestii i zacznę przełamywać minimalizm
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
margaretka3 09:54, 03 mar 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Haniu, fajnie, że się odezwałaś, ja dopiero od dwóch dni wysiewam. Nie chciałabyś widzieć mojego domu w czasie od marca do maja Więc stipą w salonie to Ty się nie przejmuj!
Jak w piwnicy masz 13 stopni, to ziemia w doniczkach wolno wysychała, pewnie za mokro siewki miały, a może i ziemia była jakaś felerna. Mnie nawet w wyższej temp. czasami pojawia się biały nalot na ziemi.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
HanaK 23:40, 05 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Gosiu, z tą wilgocią w piwnicy trafiłaś na 100%, na dodatek okazało się, że w jednym miejscu woda przez nieuszczelniony otwór techniczny dostała nam się do środka, zauważyliśmy dopiero jak zaczęło kapać. Z siewkami rezydującymi w części dziennej mnie podbudowałaś, zastanawiałam się, gdzie trzymacie te wszystkie skrzyneczki W piwnicy uwaga - rosną mi ziemniaki w doniczkach, eksperyment, tylko 3 szt. w tym roku, jak się udadzą, to w przyszłym roku zasadzę więcej
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 12:03, 07 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Moja stipa, starałam się, żeby nie zasiać za gęsto, teraz będę dosiewać, zasiana 14 lutego, dziś wygląda tak Cieszę się podwójnie, bo sama zebrałam nasiona, wysiałam i wzeszło (nie spleśniało)



____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 12:05, 07 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
A tutaj Pan ziemniak, rośnie jak szalony w piwnicy w największej donicy jaką miałam

____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies