Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

pawel_snopek 17:53, 17 mar 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Wiosna już w pąkachPozdrawiam
____________________
Paweł - Ogród pod górą
HanaK 10:02, 21 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Wczoraj podlewałam świeżo przesadzone borówki, zobaczcie "kto" się wygramolił z ziemi - jej wysokość grzebiuszka ziemna, gatunek ściśle chroniony :

____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 10:15, 21 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Pojawiają się też pierwsze motyle, wczoraj pojawiła się rusałka pokrzywnik:

____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 22:25, 21 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Brunnera przezimowała, pierwsze listki już są:

____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 22:32, 21 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Poczytałam trochę i ostatecznie zostawiłam na dnie tę niebieską plastikową skrzyneczkę, nakryłam ją cienkimi patykami i liśćmi, nie postawiłam na palecie, bo doszłam do wniosku, że dżdżownice na pewno nie będą się tam wspinać, gdy kilka metrów dalej, za płotem rozciąga się dzika łąka Ewo, dzięki za czujność, ale bym cierpiała, gdybym musiała znowu przerzucać ...

Anda napisał(a)
Kompostownik powinien stać na glebie, mikroorganizmy i inne żyjątka powinny mieć dostęp do niego, powietrze powinno dochodzić z boków. Poza tym woda mogłaby wtedy lepiej odpływać, gdyby miało być jej za dużo.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 22:32, 21 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Poczytałam trochę i ostatecznie zostawiłam na dnie tę niebieską plastikową skrzyneczkę, nakryłam ją cienkimi patykami i liśćmi, nie postawiłam na palecie, bo doszłam do wniosku, że dżdżownice na pewno nie będą się tam wspinać, gdy kilka metrów dalej, za płotem rozciąga się dzika łąka Ewo, dzięki za czujność, ale bym cierpiała, gdybym musiała znowu przerzucać ...

Anda napisał(a)
Kompostownik powinien stać na glebie, mikroorganizmy i inne żyjątka powinny mieć dostęp do niego, powietrze powinno dochodzić z boków. Poza tym woda mogłaby wtedy lepiej odpływać, gdyby miało być jej za dużo.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 22:37, 21 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Gosiu, witaj, nie okrywałam klonów, ale klonik ginnala rośnie w zacisznym miejscu przy południowej ścianie tarasu, za kosodrzewiną i pasem cisów, osłonięty od wiatrów zachodnich.

Jesteś z Koła, tak jak Donia i Ania, czyżby Trzecia Siostra ?

gosika67 napisał(a)
Witaj ja też mieszkam nad Wartą, widzę ją ze swojego balkonu, u mnie też coś widać na gałązkach. Mam 2 kloniki, czy ty swoje okrywałaś na zimę? Ja jeszcze swoich nie odkryłam. Pozdrawiam Gonia.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 22:50, 21 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Moje róże jednak przezimowały, mają teraz nowe nawadnianie kropelkowe zamiast zraszacza sektorowego:




P.S. nie "krzyczcie" na mnie proszę z powodu maty, im większe będą rośliny tym mniej maty (bo ją powycinam), z 3 stron mamy nieużytki, perz, dzikie turzyce, podagrycznik i podbiał pospolity garną się do ogrodu z każdej strony
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 11:10, 22 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
W weekend kupiłam donice i bratki (wielkokwiatowe bardzo sfatygowane, drobniejsze nie kwitną jeszcze), kupiłam donice i zasadziłam, czekam, aż się rozrosną



Do bratków dodałam cebulowe (krokusy, przebiśniegi, śnieżyce)

____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
kasja83 17:27, 22 mar 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
HanaK napisał(a)
Pojawiają się też pierwsze motyle, wczoraj pojawiła się rusałka pokrzywnik:


Ale, że już??Jestem w szoku-wydaje się jeszcze tak zimno.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies