Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

violka171 17:55, 22 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
HanaK napisał(a)
W weekend kupiłam donice i bratki (wielkokwiatowe bardzo sfatygowane, drobniejsze nie kwitną jeszcze), kupiłam donice i zasadziłam, czekam, aż się rozrosną



Do bratków dodałam cebulowe (krokusy, przebiśniegi, śnieżyce)


piekniutko juz sie robi
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
21:16, 22 mar 2017
HanaK napisał(a)
Gosiu, witaj, nie okrywałam klonów, ale klonik ginnala rośnie w zacisznym miejscu przy południowej ścianie tarasu, za kosodrzewiną i pasem cisów, osłonięty od wiatrów zachodnich.

Jesteś z Koła, tak jak Donia i Ania, czyżby Trzecia Siostra ?



Haniu zgadza się,jesteśmy trzy

Wiosna na całego skoro i żabki i motyle wybudzone
Śliczne zbliżenia pąków wiosennych pokazujesz.
HanaK 20:35, 23 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Kasja - u nas motylków jest sporo, rusałki pawik nie zdążyłam sfotografować

Viola - dzięki, ja na zdjęciu robionym w pośpiechu zauważyłam, że widać puste donice przy drzwiach ) W dwóch są cebulowe posadzone warstwowo, ale coś słabo wychodzą, 2 stoją puste.

Aniu - no to wszystko jasne A zbliżenia zrobiłam lustrzanką, dzięki Ogrodowisku sprzęt wrócił do łask

____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
gosika67 20:39, 23 mar 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witaj Haniu ładne intensywne kolory kwiatków. Moje kloniki przeżyły zimę, czekam jak będą rosły. Ja jutro wybieram się po bratki.Pozdrawiam Cię serdecznie.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
HanaK 21:04, 23 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Obcięłam róże, ręce mi drżały, gdy wybierałam, co tnę i nad którym oczkiem, tu ledwie zipiąca róża angielska, biała nie mam pojęcia jakiej odmiany, delikatnie pachnie :



Tu bordowe, pachnące, NN, które się uchowały dzięki temu, że trafiłam do ogrodu Ewy z "Doświadczalni ...":



Ale hortensje to będzie dla mnie wyzwanie, Little Limelight, które rosną w ogrodzie od 2013, mają mnóstwo gałązek, gałązeczek, późnym latem ubiegłego roku przeniesione na nową, jeszcze niedokończoną rabatę, chyba całą sobotę na nie zarezerwuję:




____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 21:09, 23 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Azalie przetrwały, niektóre nawet chyba zakwitną:





____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 21:12, 23 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Ta hosta przezimowała, ale chyba większość padła, bo nie mogę znaleźć pąków :


____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 21:17, 23 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Gosiu, te intensywnie fioletowe krokusy kupiłam z bratkami w Brico, cebulice to prezent od rodziców Udanych łowów bratkowych Ci życzę.

Będę wypatrywać zdjęć Twoich kloników

gosika67 napisał(a)
Witaj Haniu ładne intensywne kolory kwiatków. Moje kloniki przeżyły zimę, czekam jak będą rosły. Ja jutro wybieram się po bratki.Pozdrawiam Cię serdecznie.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
gosika67 21:19, 23 mar 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Poczekaj jeszcze się pojawią, u mnie też hosty się ociągają.Ja róże chyba będę obcinać w sobotę jak pogoda pozwoli.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
HanaK 21:31, 23 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Ja nawet ziemię porozgarniałam, jesienią zostawiłam listki, żeby widzieć, gdzie rosną, ale pusto, jakby całe zgniły Myślisz, że jest nadzieja mimo tego ?

gosika67 napisał(a)
Poczekaj jeszcze się pojawią, u mnie też hosty się ociągają.Ja róże chyba będę obcinać w sobotę jak pogoda pozwoli.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies