Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Gardenarium 09:51, 12 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brzegi trawnika inne sposoby do wyboru do koloru szkoda pisać drugi raz to samo

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje

Czym ściółkować rabaty

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorotka 17:23, 15 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
A ja poszukuje osób które maja ułożone kostką obrzeża pomiędzy trawnikiem a rabatą, ale interesują mnie obrzeża które nie są na zaprawie a jedynie ułożone głębiej w ziemi.
Kto ma tak zrobioną rabatę??? Jeśli mogę poprosić o jej zdjęcia i opis jak sie spisuje po kilku latach.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Gardenarium 18:48, 15 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak się spisuje, że trawa wrasta pomiędzy szpary w kostce i potem trawa wyrywa się razem z kostką, a łapy po takim zabiegu bolą jak nie wiem co.

Miałam taki ogród w pielęgnacji, sami robiliśmy to obrzeże na życzenie klienta - dziękuję bardzo za taką przyjemność w utrzymaniu takich kantów.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorotka 18:55, 15 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Gardenarium napisał(a)
Tak się spisuje, że trawa wrasta pomiędzy szpary w kostce i potem trawa wyrywa się razem z kostką, a łapy po takim zabiegu bolą jak nie wiem co.

Miałam taki ogród w pielęgnacji, sami robiliśmy to obrzeże na życzenie klienta - dziękuję bardzo za taką przyjemność w utrzymaniu takich kantów.



Acha czyli wszystko jasne. Konkretnie i na temat. Kostkę przeznaczę na pokój wypoczynkowy w ogrodzie. Dziękuję Pani Danusiu.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Gardenarium 18:55, 15 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i prawidłowa reakcja, nigdy w życiu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 08:54, 16 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Miałam tak kiedyś. Beznadzieja i niepotrzebna praca. Teraz tylko szpadelkiem robię kanty.
____________________
borówcowy wizytowka
marbrz 11:18, 16 kwi 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Dorotka napisał(a)
A ja poszukuje osób które maja ułożone kostką obrzeża pomiędzy trawnikiem a rabatą, ale interesują mnie obrzeża które nie są na zaprawie a jedynie ułożone głębiej w ziemi.
Kto ma tak zrobioną rabatę??? Jeśli mogę poprosić o jej zdjęcia i opis jak sie spisuje po kilku latach.

Tak jak napisali poprzednicy nigdy więcej. Właśnie jestem na etapie powolnej likwidacji tych kółek, choc ze względu na rozmiay niektórych krzaków, bedą musiały pozostać, lub zmienię na palisady betonowe 15 cm kopane wgłąb.
Margo 21:35, 16 kwi 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Wbrew pozorom kanciki robione szpadelkiem są najmniej pracochłonne .
Zrobiłam rok temu na wiosnę na 3 rabatach na próbę i w tym roku zrobię już wszędzie. Praktycznie przez ten czas wymagały niewielkiej ingerencji z mojej strony, wyrywania pojedyńczych traw, które przekraczały dozwoloną linię . Nie poprawiałam krawędzi szpadelkiem testując jak długo utrzymają się w przyzwoitym stanie. Nie były to krawędzie - żylety, ale prezentowały się cały sezon ładnie. Moja opinia jest taka, że jednak jest to najmiej pracochłonne wykończenie rabat, a mam i rollbordery (jeszcze przez chwilkę) i obrzeża trawnikowe takie brązowe, wszystko w tym roku do likwidacji. Jak ktoś nieprzekonany warto wypróbować na jednej rabatce przez sezon
____________________
Gosia
MirellaB 17:29, 18 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Moje pierwsze kanciki. Nie wyszły idealnie, ale z każdym metrem było coraz lepiej. Zostało jeszcze ich sporo do zrobienia, więc myślę, że dojdę do wprawy. Jak na pierwszy raz to i tak jestem z siebie zadowolona

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Dorotka 17:41, 18 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
A w takich kancikach nie zbiera się woda po deszczach? Zwłaszcza na gliniastym terenie???
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies