Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Lacki80 14:08, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Rumiankowa zagladnelam do Twojego watku i ogladnelam "Magnolie". Ja bym zrobila okragla obwodke ale tak zeby krokusy byly w srodku. Ze wzgledu na korzenie poczekalabym na dzien gdzie bedzie po deszczu i ziemia bedzie miekka.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
rumiankowa 14:16, 28 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Lacki80 dziękuję za odwiedziny w wątku i poradę. I tak czekam na przesyłkę z nożem do darni więc nic nie zrobię od razu chciałam tylko zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych osób.

____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Lacki80 14:19, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Rumiankowa ja tez dopiero zaczynam powoli z ogrodem. W zeszlym roku poszlam za radami i wszedzie przycielam brzegi trawnika. Niby nic ale odrazu wszystko tak zadbanie wyglada.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
frezja 17:45, 28 kwi 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Uroczo tutaj
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Iwk4 17:49, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
TMK napisał(a)
Witam,

Po niecałych dwóch latach bentley rozpadł się. Sklepu już nie ma i chyba po "wieczystej" gwarancji. Uprzedzając pytania, używany z 5-6 razy. Zawsze trzymany w garażu.


To nie nóż się rozpadł, tylko trzonek. Wystarczy wymienić
____________________
Ogródek Iwony II
gardney 09:51, 02 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
TMK chętnie od Ciebie odkupie tego bentleya. Jakby co dajznac na pw. Gdzie się terez zaopatrujecie w szpadelki jak Danusia już nie prowadzi sklepu?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
vat 10:31, 30 cze 2015

Dołączył: 30 cze 2015
Posty: 4
Witam wszystkich ogrodowiczów. Też się zdecydowałem na kanty i wywalam wszystkie obrzeża. Mam w związku z tym kilka pytań. Szpadelek do kantów ma ostrze o głębokości około 20cm. Wbijamy go całkowicie w ziemię pod kątem czy prosto bo wyczytałem,żeby zrobić uskok. Czym najlepiej wybierać póżniej trawę i czy robić to na całą głębokośc wbicia? Rabaty sąsiadujące najlepiej robić niżej, wyżej czy równo z trawnikiem? I jak głeboko wycinacie wokół drzew?
MarekW 08:50, 01 lip 2015


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
w zasadzie na tym wątku masz wszystko łącznie z pismem obrazkowym tylko poprzeglądać trzeba. Ja w zasadzie wbijam cały szpadelek ale wciągam na pół głębokośći, jednakże nie ma on tych 20 cm raczej w najszerszym miejscu ok 10 -15 cm (mowa o półksiężycu)i wbijam prosto. Trawę wyciągam małą motyczką z ząbkami. Rabaty niżej równo czy wyżej to jak ci się podoba, każda wersja do przyjęcia jest
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Gardenarium 21:25, 04 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
vat napisał(a)
Witam wszystkich ogrodowiczów. Też się zdecydowałem na kanty i wywalam wszystkie obrzeża. Mam w związku z tym kilka pytań. Szpadelek do kantów ma ostrze o głębokości około 20cm. Wbijamy go całkowicie w ziemię pod kątem czy prosto bo wyczytałem,żeby zrobić uskok. Czym najlepiej wybierać póżniej trawę i czy robić to na całą głębokośc wbicia? Rabaty sąsiadujące najlepiej robić niżej, wyżej czy równo z trawnikiem? I jak głeboko wycinacie wokół drzew?


Jeśli gleba zbita, a kanty nigdy nie robione, jest duże prawdopodobięństwo połamania szpadelka.. wbijaj ale nie podważaj, podbieraj małą łopatką ręczną wzdłuż ciecia od strony rabaty.

Wokół drzew tak, żeby nie poucinanać korzeni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hana75 00:33, 13 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Kupiłam rok temu szpadel półokrągły - nóż do darni Gardena Combisystem. Był dość intensywnie użytkowany przeze mnie i moją sąsiadkę.
W tym roku mam wrażenie, że słabiej tnie. Czy to możliwe, żeby się stępił?
Powinno się go ostrzyć jak np. noże kuchenne?
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies