Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Gardenarium 18:01, 18 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dorotka napisał(a)
A w takich kancikach nie zbiera się woda po deszczach? Zwłaszcza na gliniastym terenie???



Ale śmieszne pytanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaG 21:52, 18 kwi 2015

Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 31
No to kanty wzdłuż żywopłotu zrobione.. Niestety idealnie prosto nie jest bo sznurka nie miałam by wytyczyc równą linię, wiec robione "na oko". Jest i tak dużo ładniej niż było bo trawa nie zlewa się z żywopłotem.. A mąż szczęśliwy bo nie musiał betonowac kostki.. Pracy miałam dużo ale to dlatego że w tym miejscu nigdy tego kantu nie było.. Następnym razem już tylko poprawki kosmetyczne..
MirellaB 22:41, 18 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A jak często się robi kanciki?
Jak mam dbać o już zrobione kanciki?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardenarium 09:16, 19 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdy brzydną, poprawiasz. Jak często? - zależy od siły wzrostu trawnika i twojej chęci do pracy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MirellaB 11:36, 19 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Gardenarium napisał(a)
Gdy brzydną, poprawiasz. Jak często? - zależy od siły wzrostu trawnika i twojej chęci do pracy

Chęci u mnie do pracy zawsze są, nie znam nie chcę mi się, więc moje kanciki będą super dopieszczone
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
TMK 19:12, 19 kwi 2015

Dołączył: 19 cze 2013
Posty: 5
Witam,

Po niecałych dwóch latach bentley rozpadł się. Sklepu już nie ma i chyba po "wieczystej" gwarancji. Uprzedzając pytania, używany z 5-6 razy. Zawsze trzymany w garażu.

____________________
Borbetka 19:48, 19 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Lepsze są stalowe trzonki niż drewniane.
____________________
borówcowy wizytowka
TMK 20:09, 19 kwi 2015

Dołączył: 19 cze 2013
Posty: 5
Jeszcze lepsze są z włókna szklanego, tylko ciężko będzie dopasować końcówkę. Na razie czekam na odpowiedz ze sklepu. Jestem ciekawe czy staną na wysokości zadania przy reklamacji.
____________________
Lacki80 22:23, 25 kwi 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Ja w zeszlym roku zrobilam ``kanty trawnika`` i w tym roku tylko kosmetyczne naprawy musze zrobic.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
rumiankowa 09:38, 28 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Doradźcie mi proszę, co zrobić w takiej sytuacji - mam magnolię, która rośnie w przedogródku, była ściółkowana korą, ale nie zastosowaliśmy obrzeża i trawa już się rozprzestrzeniła prawie do samego pnia. Pomyślałam o wycięciu darni i docinaniu na kancik takiego szerszego kwadraowego kształtu, który zostałby wykorowany. Ale magnolie mają płytki system korzeniowy, zastanawiam się, czy jej teraz takim działaniem nie zniszczę i potem przy każdym docinaniu, czy nie będę jej cięła korzeni

A może w przypadku magnolii lepsze jest stałe obrzeże?

____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies