Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 09:56, 01 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
płyty drewniane na scianach widziałam, myślałam zrobic je u nas w przedpokoju ale narazie szkoda mi zasłaniać scian bo przeciez nówki sztuki
panele 3d baaardzo fajne a jeśli w innych pomieszczeniach jest beż to może też beżowe chyba ze chcesz w sypialni zupełnie inną kolorystykę. ja mam wszedzie biało a w sypialni szaro z naturalną cegłą. ja też polecam fototapety, u nas są dwie i po prostu czad. zobaczcie to
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Sylvana 10:12, 01 gru 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
anna_t napisał(a)
A teraz mam kolejną prośbę. chodzi mi o przedogródek z lewej strony, na przeciwko tego z rodkami.długa 18m szer 7m

przy siatce posadzone serby metr od ogrodzenia a przy kostce tuje danica 0,5m od kostki i co 1,5m. teraz rośnie tam trawa ale docelowo chciałbym mieć wszystko w korze czyli raczej sporo nasadzeń.tutaj słońce jest cały czas, jak urosną serby to popołudniu zacienią.
może jakaś burza mózgów?


Witam Cię Aniu, przeczytałam Twój wątek i pospacerowałam po Twoim ogrodzie.
Nie powinnam się wymądrzać, bo też jestem tu nowa, ale mogę Ci z własnego doświadczenia coś podpowiedzieć odnośnie świerków.
Moim zdaniem są posadzone za blisko siatki i za gęsto. Mam już duże okazy i specjalnie poszłam do ogrodu przyjrzeć im się.
Moje mają już około 15 lat - rozpiętość gałęzi na dole to 4m, posadzone są od siebie w odległości 4,5m i stykaja się gałęziami.
Według mnie nie wiele miejsca Ci pozostanie na tej rabacie jak one urosną, a czas leci szybko....

Jak chcesz to zajrzyj do mnie wkleiłam zdjęcia specjalnie dla Ciebie
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
anna_t 10:33, 01 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
oooo dzieki Sywia już lecę
posadziłam tak jak zalecali na forum
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kasya 10:37, 01 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
Ale to chyba tez zalezy jakie swierki i czy maja stworzyc zywoplot czy nie.
Serbskie chyba sa wąskie dosyc ?

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 10:46, 01 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
a wracając do tematu choinki to zależy mi właśnie na takiej w donicy aby potem do ogrodu wsadzić. pytaliśmy narazie w ogrodach zofii to pani nas zapewniała ze sie przyjmie bo kopane maszynowo. niewiem o co chodzi ale mam nadzieję że jak tylko tydzień będzie w domu to da radę.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 10:48, 01 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
no właśnie ja czytałam ze co 2 m to max a co 1,5 jak u mnie gdy chce się zeby sie stykały na szpaler
Kasya zajrzyj jak możesz do ogrodu sylwii bo mi sie wydaje że ona ma srebrne, ale może ja sie nie znam...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Sylvana 10:48, 01 gru 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Jeszcze jeśli się nie pogniewasz wrzucę swoje trzy grosze....
Zastanawiam się nad twoją pergolą....
Zrobiliście w domu duże okna.
Duża powierzchnia przeszklenia ma dwa główne zadania: oświetlenia wnętrza i pięknych widoków zewnętrznych. Pergola zabierze jedno i drugie - w salonie będzie ciemno i nawet w dzień trzeba będzie się wspomagać sztucznym oświetleniem (oprócz lata).
Widok przez "tunelik" też nie wydaje mi się zbyt atrakcyjny, o podziale ogrodu na dwie części nie trzeba wspominać.
Altanki na końcu też raczej nie zobaczysz, bo konstrukcja tak długiej pergoli zupełnie ją zasłoni.
Pergola jest fajną rzeczą, ale nie w tym miejscu.
Myślę, że powinna łączyć przedogródek z ogrodem właściwym, a nie dzielić przestrzeń.
Poza tym nie pasuje mi do formy domu drewno, chyba że pomalowane. Nie wiem czy jesteś na tyle odważna, ale do nowoczesnej bryły w tej kolorystyce (szary, grafitowy) - pasowałaby mi konstrukcja w kolorze czerwonym (widziałam, że dom też ma przy oknach detale w tym kolorze).

Ale to już Twoja decyzja, ja tak tylko głośno myślę....
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Sylvana 10:55, 01 gru 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
anna_t napisał(a)
no właśnie ja czytałam ze co 2 m to max a co 1,5 jak u mnie gdy chce się zeby sie stykały na szpaler
Kasya zajrzyj jak możesz do ogrodu sylwii bo mi sie wydaje że ona ma srebrne, ale może ja sie nie znam...


Jeden jest serbski a drugi srebrny - srebrny ma 4m na dole, a serbski 3m.

1m od siatki to jak dla mnie w każdym wypadku jest za mało
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
ren133 10:55, 01 gru 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anna_t napisał(a)
płyty drewniane na scianach widziałam, myślałam zrobic je u nas w przedpokoju ale narazie szkoda mi zasłaniać scian bo przeciez nówki sztuki
panele 3d baaardzo fajne a jeśli w innych pomieszczeniach jest beż to może też beżowe chyba ze chcesz w sypialni zupełnie inną kolorystykę. ja mam wszedzie biało a w sypialni szaro z naturalną cegłą. ja też polecam fototapety, u nas są dwie i po prostu czad. zobaczcie to
zajrzyj też na homebook.pl


Zajrzę sobie wieczorkiem na tę stronę
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 10:58, 01 gru 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anna_t napisał(a)
a wracając do tematu choinki to zależy mi właśnie na takiej w donicy aby potem do ogrodu wsadzić. pytaliśmy narazie w ogrodach zofii to pani nas zapewniała ze sie przyjmie bo kopane maszynowo. niewiem o co chodzi ale mam nadzieję że jak tylko tydzień będzie w domu to da radę.


A masz miejsce w ogrodzie na taką choinkę?
Jeśli posadziłaś świerk serbski w takich odległościach jak dziewczyny na O. to będzie ok ... przecież to ma być żywopłot, który nawet możesz ciąć
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies