Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 22:01, 21 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makao_J napisał(a)
My u siebie mamy 3 huśtawki, jedni sąsiedzi rozstawiają w sezonie duży basen (ja malutki dla córci) a drudzy sąsiedzi trampolinę. I tak wszystkie dzieciaki z ulicy biegają od podwórka do podwórka w zależności od tego na co mają teraz ochotę.
Najwięcej jednak czasu spędzają na huśtawkach u nas. To bujanie to chyba nigdy im się nie znudzi.
Tak jak kiedyś dzieciaki spotykały się na trzepakach tak u nas obecnie na huśtawkach.

ale masz fajne osiedle! pamiętam takie klimaty z dzieciństwa, chciałabym zeby moje córcie tez tak miały. narazie dopiero budują się pierwsi sąsiedzi. mam nadzieję ze bedzie pozytywnie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:06, 21 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jankosia napisał(a)
No ja powiem ci że też nie pomyślałabym że taka trampolina wrażliwa może być. Fakt że wtedy wichura była taka że i kawałek dachu nam zerwało i rynny poleciały i drzewa w okolicy- znaczy mocna niecodziennie, ale jednak może się taka zawsze zdarzyć nie? Najsilniejsze wiatry latem wieją zawsze od zachodu ale np. w zeszłym roku najsilniejsza wichura trafiła się nietypowo bo od południa... I bądź tu mądry
O L. nic mi nie mów nawet, ale tak, skończyłam nie projekt, ale ogród nawet Nie jest tak jak chciałam ale nie jest źle Opowiem ci u Bogdzi bo pewnie będziesz?

Czemu tych trampolin nie robią ładniejszych nie? Uwierz mi, ten niebieski czy zielony kolor będziesz widziała z kilometra Ni, ale z drugiej strony ogród jest dla wszystkich domowników - tak sobie to tłumaczyłam przez ostatnie lata Mam też paskudny basen do którego nawet nie wchodzę, ale córa z kolei latem praktycznie z niego nie wychodzi... Taka karma

Będę u Bogdzi to pogadamy
wiesz ja mam małe dzieci, jeszcze z 10 lat będę dzielić się z nimi ogrodem chce aby tak jak napisała Makao miały gdzie zaprosić koleżanki i miały radochę
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:08, 21 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
iwka napisał(a)
to blyxa takie inspirki miała u siebie w wątku

Ania podeślij mi adres, w poniedziałek postaram się wysłać

ok juz pisze priv
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makao_J 22:12, 21 maj 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
anna_t napisał(a)

ale masz fajne osiedle! pamiętam takie klimaty z dzieciństwa, chciałabym zeby moje córcie tez tak miały. narazie dopiero budują się pierwsi sąsiedzi. mam nadzieję ze bedzie pozytywnie

Jak się wprowadzaliśmy to na ulicy było 1 dziecko. Nasze (tak myślałam). Więc stworzyliśmy mu brata do towarzystwa. Potem siostrę.
A teraz to się tych dzieci znalazło bo porośli że dwie ulice zbierają się u nas na podwórku albo na drodze. W sezonie to i kuzyni się nazjeżdżają.
Bramki się nie zamykają u żadnego sąsiada a szczerze powiem życzę takich sąsiadów każdemu.
Na dodatek wszyscy mamy zbliżony sposób wychowywania dzieci więc strachu nie ma że za długo przed kompem gdzieś utkną.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
anna_t 22:17, 21 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makao_J napisał(a)

Jak się wprowadzaliśmy to na ulicy było 1 dziecko. Nasze (tak myślałam). Więc stworzyliśmy mu brata do towarzystwa. Potem siostrę.
A teraz to się tych dzieci znalazło bo porośli że dwie ulice zbierają się u nas na podwórku albo na drodze. W sezonie to i kuzyni się nazjeżdżają.
Bramki się nie zamykają u żadnego sąsiada a szczerze powiem życzę takich sąsiadów każdemu.
Na dodatek wszyscy mamy zbliżony sposób wychowywania dzieci więc strachu nie ma że za długo przed kompem gdzieś utkną.

hahahha to ja siostrzyczkę już jej stworzyłam resztą niech sie sąsiedzi zajmą
zazdroszcze klimatu chciałabym tak mieć..córcia tez tak szaleje poza domem? ja to strachliwa jakaś jestem ale to chyba mi przejdzie, teraz to jak mi za ogrodzeniem za daleko na rowerze pojedzie to lece za nią
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makao_J 22:37, 21 maj 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Powinno Ci przejść ale różnie bywa. Moja sąsiadka jest potwornie strachliwa a ja już mniej bo musiałam nauczyć się ufać swojemu dziecku. To ważne. Lepiej teraz dowiedzieć się co może odwalić i go nauczyć co wolno czego nie niż w gimnazjum.

Dwa dni temu np dwójka moich najmłodszych (4 i 7 lat) przykleiła się do sąsiada, który spacerował z wnuczką. Byłam zajęta na podwórku i zawsze mam tak że staram się nasłuchiwać w którą stronę ruszają i czy jeszcze ich słyszę. W pewnym momencie przestałam ich słyszeć więc domyśliłam się że musieli wypuścić się dalej i pewnie z tym dziadkiem. Wysłałam tylko najstarszego by przejechał się kawałek i ich poszukał. Oddzwonił że ich znalazł i tyle. Wrócili po 20 minutach. Zmęczyli się i padli wcześniej niż zwykle.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
anna_t 22:51, 21 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
masz kogo wysyłać, ja sama narazie będę latać najgorsze ze tez okolica mi kompletnie nie znana i rzeczka niedaleko i mam czarne myśli..niewiem obym z czasem wyluzowała..
narazie to chce im stworzyc taki plac zabaw na terenie żeby nie szukały wrażeń
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
elmagra 23:04, 21 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Ja też myślałam o placu zabaw ale boję się ze już powoli za późno. Młody w tym roku 10 lat.
____________________
Ela
Efffa 23:31, 21 maj 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
iwka napisał(a)
to blyxa takie inspirki miała u siebie w wątku


Oooo właśnie , dzieki
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
AnnaCh 23:35, 21 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ja na osiedlu mam sporo dzieci i pełno trampolin w okolicy, więc moje nie mają. Moje mają plac zabaw z huśtawkami i zjeżdżalnią i basen 4,5 metra średnicy
Zastanawiałam się nad trampoliną, ale ostatnio przeczytałam artykuł o szkodliwości i nie kupię Jak sporadycznie u sąsiadów korzystają to ok, starczy im. Tylko sama nie skacz, bo w tym artykule było napisane, że trampoliny są szczególnie szkodliwe dla kobiet i ich narządów, które podczas tego skakania się obluzowują i mogą się uszkodzić
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies