Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

Luteczka 21:49, 22 maj 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Ania to jest niemożliwe żeby w chlorze i przy działającym filtrze komary się zalęgły, coś było nie tak zrobione. Może chloru za mało i najpewniej filtr był wyłączony bo jak jest ruch wody to komarów nie będzie.
Mój eM mi przypomniał że u nas filtr to chodził non stop ( przepraszam za zmyłkę) a w skimerze cały czas był chlor.
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
anna_t 22:16, 22 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AnnaCh napisał(a)
Potwierdzam, w zeszłoroczne upały sama codziennie siedziałam i tyłek moczyłam, bo w pracy ledwo żyłam, tak dało się wytrzymać

jezu lata jeszcze nie ma a ja juz bym chciała w basenie siedzieć, dzisiaj było gorrrrąco...ale juz jest lepeij bo żagiel rozłożyliśmy to chociaz na tarasie mozna już posiedzieć
jak Ty przy takim basenie masz wode z wodociągów no to grubo raczej lepiej zainwestować w chemie i filtry bo wymiana wody to pewnie kosmos
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:17, 22 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
anbu napisał(a)
A my mamy trampolinę dupną Aniu Moje chłopaki uwielbiają niezmiennie od jakichś 4-5 lat

chwilowo temat ucichł bo troche po paru wpisach ochłonęłam ale jesli będzie to chyba ta 312cm
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:20, 22 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
elmagra napisał(a)
No to spory. I tyle wody... A może 3, 5 metra wystarczy? I rozporowy czy stelaż? Skłaniam się ku drugiemu...

Też mi się wydaje ze stelaż bardziej praktyczny i porzadniej wygląda, stabilny chyba bardziej jest basen. my bedziemy szukać takiego owalnego żeby w siatkówkę pograc, znajomi taki mają i jest poprostu czaderski
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AnnaCh 22:27, 22 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dziewczyny chlor, filtr, tak jak u Luteczki non stop, do tego w skimmerze dodatkowa siateczka zamontowana, żeby się filtr tak szybko nie zapychał i... tylko się nie przerażać... kwas siarkowy. Woda czysta przez 3 miesiące krystaliczna. A kwas obniża bardzo ph, więc nie jest możliwe, żeby w kwaśnej wodzie cokolwiek żyło A i jest to powszechnie stosowana metoda na publicznych pływalniach, te granulki co sprzedają do zakwaszania wody, to można o kant d... potłuc
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anna_t 22:28, 22 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ewa004 napisał(a)
Wszystkiego sie to mozna dowiedzieć
Przegląd trampolin zrobiony ,teraz czas na baseny
a jak od tego mamy forum wymiana doświadczeń to podstawa
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:30, 22 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makao_J napisał(a)
Mnie jakoś te wielkie baseny nie ciągną. Jak patrzę ile pracy wkładają sąsiedzi by ta woda cały sezon była w dobrej kondycji to mnie skręca. Jedni wyjechali na tydzień i jak wrócili to na dnie mieli chmarę larw. Całe dno się ruszało. Okazało się że to larwy komarów. Obrzydliwe to było i nawet środki chroniące nie pomogły.
Nalanie wody cały dzień a nagrzanie jej jeszcze dłużej (o ile pogoda dopisuje).

sytuacja którą opisujesz rzeczywiscie obrzydliwa ale chyba nie jest tak na codzień..przy takich dużych basenach to chyba raz na sezon wlewasz wode i masz nagrzaną latem chyba cały czas
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:31, 22 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ewa004 napisał(a)
Znajomi zakupili sobe solar do basenu ,woda nagrzewa się migusiem i cały czas jest ciepła .
Koszt kilka stówek ,ale warto

ooo pierwsze slyszę, tak to sie profesjonalnie nazywa?solar?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:33, 22 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Luteczka napisał(a)
W naszym basenie nic się nie zalęgło choć nie było nas 10 dni, ale chlor był non stop i na dzień filtr włączony, jedna woda cały sezon i było super,
W ostatnie wakacje rano szybko kilka kółek i do pracy, a w pracy myślałam tylko o tym że potem wskoczę do wody
Basen ma 4,5m średnicy i 1,2m wysokości.
Przy basenie podstawa to filtrowanie i chemia
Ale ta przyjemność zanurzyć się w takiej wodzie kiedy się chce to bezcenne

ale wypas jeszcze przed praca popływać, normalnie Caringtony Lutka
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:36, 22 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
polinka napisał(a)
W poprzednim ogrodzie miałam basen 456x122 cm i też nigdy się nic nie zaleglo trochę chemii,regularne czyszczenie i często używana pompa, i woda była czysta przez cały sezon.
Dzisiaj to nasze największe utrapienie w upały,że działka taka mała i brak miejsca na basen

Pozdrawiam Aniu i jestem bardzo ciekawa waszego placu zabaw.

materiał juz kupiony, po długim weekendzie zaczną spawać
pozdrowionka Poli
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies