Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 19:55, 22 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)
Nie chcę, żeby wyszło, że Cię namawiam. Robienie takiej rewolucji i wchodzenie w koszty tylko po to żeby było ładniej nie ma wiele sensu

To był dobry pomysł, ale pół roku temu (jak ja żałowałam podczas czytania, że mnie wtedy nie było). I nawet na ten zbyt wysoki stopień z boku dałoby się coś wymyśleć

Drugi mój pomysł, to było po prostu dodanie tła różom i posadzenie jakichś krzewów z tyłu. Znowu - nie do zrobienia ze względu na okna.

Trzeci pomysł - dlaczego tu nie ma bukszpanów?
Mnie tutaj brakuje szkieletu i zróżnicowania wysokości. Wysokość dadzą obeliski i ewentualnie jakieś ostróżki czy naparstnice. A szkielet trzeba by było dać buksowy. Albo linie (kwatery) albo bardziej ogrodowiskowo - stożki i kulki. Czemu nie chcesz?

bardziej od kulek wolałabym kostki, bardziej w moim stylu. a o stożkach myślę przy schodach bo trzmieliny to chyba marzenie żeby zdobyć..
najgorzej jest mi wymyslić środek, no bo tyły to obeliski i trzcinnik a na dole odwódka i róże niskie/okrywowe. a środek? tak zeby tyłów nie zaslonić?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:57, 22 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
hindsight napisał(a)
Dla mnie proporcje róże : inne rośliny są zaburzone. Zwłaszcza chodzi mi o zimozielone. Również głosuję za stozkami z bukszpanów lub cisow.

Rabata powinna mieć wyższe nasadzenia z tyłu. Nieróżane

to jest różanka więc siłą rzeczy jest większośc róż
w plecach pod oknami między obeliskami sa trzcinniki
a gdzie byś te stożki wstawiła?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:58, 22 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
kamila66 napisał(a)
Ania dawno u Ciebie nie byłam ale widzę, że na tapecie znowu różanka

dokupiłam róż i temat wrócił
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:59, 22 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
UrsaMaior napisał(a)
Bosz co za dzień, wpadam w locie, bo sadzę jeżówki w przerwach między seryjkami deszczu. Ależ miejsca masz! Poszaleć możesz Moim zdaniem tam aż się prosi o jakiś porządek geometryczny, a nie dziki busz. I niezmiennie głosuję za osobnym miejscem na purpury.
Przestało padać, lecę orać

Iza pomysl mi się podoba bo uwielbiam geometrie
ryśnij mi swoją koncepcje w wolnej chwili
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:02, 22 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
hindsight napisał(a)
Dopowiem jeszcze, bo pisałam w autobusie

Wyższe rośliny dałabym między okna, a pomiędzy może jakieś trochę zachodzące na okna.

Pnące przed wyższe zimozielone.

ogólnie uważam, że inne rośliny podkreślają urodę róż i nie należy ich żałować, bo róże same w sobie, poza kwiatami, jakoś szczególnie ozdobne nie są. Ich nadmiar powoduje wrażenie bałaganu.


ale między oknami są obeliski 2m..za nimi nie dam wyzszych zimozielonych bo to wielkie musiałoby być..
wiesz tam trawy pomiędzy rózami są no i te kostki moze cisowe?różnej wysokości?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kamila66 20:06, 22 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Ania ta rabata jest faktycznie bardzo duża, może zaproś Danusię do rozmowy, ona na pewno zaproponuje dobre rozwiązanie.
Nie mówię, że propozycje, które się pojawiają są złe, tylko Danusia jednak ma największe doświadczenie w realizacji
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
anna_t 20:07, 22 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Pszczelarnia napisał(a)


22 września takie widoki z tarasu? O lalala!

Moża i duża się wydaje (czy za duża?) mnie się podoba. Tylko prosi się o jakiś bukszpanik lub coś takiego gdzieniegdzie.

dziękuję Ewa i witam
czy za duża..no dla mnie nie, przyzwyczailam się większa była w kwietniu teraz zarosła i właśnie gdzieniegdzie jak piszesz bym zimozielone dała.
ale najpierw róże muszę posadzić z głową a potem wypelnie cisem lub bukszpanem
co o tym sądzisz?

2 wersja - ewentualnie bordziaki na osobną rożankę mogę dać
3 wersja - geometrycznie przeplesć bukszpanem..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:09, 22 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Zana napisał(a)
Aniu nie dostałaś zawrotu głowy po tej dzisiejszej dyskusji?

nieee, ja lubię burze mózgów
uwielbiam cos tworzyć, planować, projektować
dzisiaj z siostrą 4h siedziałyśmy i obmyślałyśmy demolke w domu który kupuje uwielbiamy takie klimaty
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
hindsight 21:19, 22 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ok, Aniu, ja myślałam ,że to konstrukcje pod róże Pnące

Wiesz, naprawdę namawiam do przemyślenia ilości róż. Miałam różankę z większą ilością róż i poprzesadzałam. Stożki posadziłabym między róże, ale w grupach po 3 na przykład, gdzieś tam jeden, tak, żeby nie było symetrii. Bo to za duża powierzchnia.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
anna_t 10:38, 23 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)


Aniu, obawiam się, że jeszcze gorzej

głęboki wdech...

Obawiam się, że ta rabata jest zwyczajnie za duża i stąd się biorą te problemy z zaprojektowaniem jej. Do tego, kiedyś wyczytałam, że rabaty nie powinny mieć więcej niż 1,5 - 2 metry szerokości, żeby łatwo można było o nie zadbać.

No więc wymyśliłam zrobienie takich szerokich, płaskich schodków, w kształcie nawiązującym do tej ścieżki na trawniku.

Obeliski musiałyby wtedy stanąć w innych miejscach (kwadraty), a róże (kółka fioletowe) rosłyby sobie po prostu wzdłuż tych schodków, podsadzone bylinami i trawami (różowe maziaje)



A teraz najbardziej obawiam się, że Ci się to spodoba

Usnąć wczoraj nie mogłam przez ten projekt...
Asia a te płyty mogły by nie być połaczone tylko takie wtopione w ziemię?
i wiesz nawet to za wysokie zejście myślę ze nie robi problemu bo ja traktowałabym tą ścieżkę roboczo i jak taką ściezke "do nikąd"
te czarne kraedzie to bukszpan?
tylko czy ten spadek nie wadzi?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies