Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

tulucy 20:39, 23 wrz 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ścieżkę możesz czymkolwiek wyodrębnić, płyty, żwir...
Ja będę kombinować przejście przez rabatę, wąską co prawda, ale taki skrót do warzywnika tajny będę robić - i chyba po prostu ułożę po kilka kostek brukowych między roślinami.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 21:30, 23 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ania pod oknem tym dalej od rabaty dałabym coś wyższego tak do wysokości okna, nie wiem czy stożki lubisz - może 2 takie szczuplejsze i jedną większą kulkę. Coś ogólnie wyższego tam i kilka mniejszych elementów przy tarasie na tej części bliżej trawnika.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Filemon24 08:10, 24 wrz 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Dzidek zdrowy ? chociaż na Dzidku się poznałam hehe ale moim zdaniem to na prawdę przemyśl tą ścieżkę na skarpie mi się wydaje że to będzie dziwnie wyglądać taka dziura się zrobi wśród roślin..... ja mam rabatę szeroką na 8 metrów i mam tam róże i sobie normalnie chodzę po niej
jedynie zmniejsz ilość gatunków pogrupuj rośliny i na prawdę będzie super już jest ładnie
____________________
Rojodziejowa 09:25, 24 wrz 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
anna_t napisał(a)

powiem Wam dzieczyny że gdybym mogła cofnąć czas to bym taras powiększyła i zrobiła takie same skarpy wokoł. a tak to zrobiłam sobie taką big-rabatę a teraz kombinacje chińskie zeby to jakos wygladało a nie jak krzaki w parku miejskim..............


To chyba z wszystkim tak jest Ania. Może z ogrodami też tak jest, jak z domami, że pierwszy się buduje dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie Dopiero przy 3 byśmy zrobili wszystko tak, jak trzeba
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anna_t 09:36, 24 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
tulucy napisał(a)
Ścieżkę możesz czymkolwiek wyodrębnić, płyty, żwir...
Ja będę kombinować przejście przez rabatę, wąską co prawda, ale taki skrót do warzywnika tajny będę robić - i chyba po prostu ułożę po kilka kostek brukowych między roślinami.

dzisiaj poukładam sobie deski i popatrzę jak mi się to widzi. z plytami wydaje mi się że będzie najprosciej..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 09:39, 24 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
inka74 napisał(a)
Ania pod oknem tym dalej od rabaty dałabym coś wyższego tak do wysokości okna, nie wiem czy stożki lubisz - może 2 takie szczuplejsze i jedną większą kulkę. Coś ogólnie wyższego tam i kilka mniejszych elementów przy tarasie na tej części bliżej trawnika.

teraz jest tam pas trzcinnika jak przy pierwszym oknie i werbena. ślicznie ona wygląda gdy patrzę przez okno u dziewczyn
mam 3 tuje sunkist z którymmi niewiem co zrobić, może je strzyc na stożki?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 09:42, 24 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Filemon24 napisał(a)
Dzidek zdrowy ? chociaż na Dzidku się poznałam hehe ale moim zdaniem to na prawdę przemyśl tą ścieżkę na skarpie mi się wydaje że to będzie dziwnie wyglądać taka dziura się zrobi wśród roślin..... ja mam rabatę szeroką na 8 metrów i mam tam róże i sobie normalnie chodzę po niej
jedynie zmniejsz ilość gatunków pogrupuj rośliny i na prawdę będzie super już jest ładnie

Dzidek zdrowy, odrobaczywienie dostal i za tydzień szczepienie. 1,5kg waży ten nasz tygrys
ściezkę sobie z desek ułoże i zobaczę z różnych perspektyw czy mnie draznić nie będzie.
pokażesz tą swoją rabatę z różnych stron?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 09:43, 24 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Rojodziejowa napisał(a)


To chyba z wszystkim tak jest Ania. Może z ogrodami też tak jest, jak z domami, że pierwszy się buduje dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie Dopiero przy 3 byśmy zrobili wszystko tak, jak trzeba

oj tak..zupełnie inaczej bym teraz budowała i zakladała ogród. po co ja się tak spieszyłam z tą trawą w tamtym roku..czemu poplonu nie posiałam?!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Rojodziejowa 09:45, 24 wrz 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
Żeby była choć trawka Skąd ja to znam. A teraz i tak z trawki kiszka - zdemolowane wszystkoe przy robieniu tarasów. Ale damy radę!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
kamcia 10:12, 24 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Aniu przyszłam się przywitać. Miga mi Twój awatarek na wątkach i muszę Ci na pisać, że masz sobowtóra , jesteś identyczna jak moja koleżanka . Jak zobaczylam to zdjęcie to myślałam, że to ona.
Zaznaczam wątek i będę kibicować.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies