Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W oflisowym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

W oflisowym ogrodzie

kamila66 10:40, 06 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Nallar napisał(a)

Buksy tak, chętnie się ukorzeniają ale z berberysami może być problem.
Pewniejsze rozmnażanie berberysów to zagrzebanie nasionka.

Ewuniu najwyżej straciłam 15 minut. Czytałam, że korzenie puszczają tylko tegoroczne przyrosty nie zdrewniałe, zobaczymy co mi wyjdzie.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 10:42, 06 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Karol99 napisał(a)
Śliczne są te żółte wrzosy. Moje zielone niestety pousychały, zostały mi tylko te leśne.

A berberysy wysiej jesinią. Za rok będziesz miała masę nowych roślin. Jak chcesz to wstawię fotki.

Karolu chętnie zobaczę foty. Wysiewa mi się berberys, który wygląda jak wielki adminarion nie znam nazwy, ale jego siewki są zielone nie czerwone.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 10:45, 06 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Kawa napisał(a)

kurde a u mnie nigdzie nie moge znaleźć

Kamila jakbyś chciała to Ci je wyślę, akurat urlop mam przesyłka nie będzie kosztować więcej niż 20 zł. Nie wiem czy siostra je jeszcze ma, ale gdyby miała a Ty byś chciała to spakowanie i wysyłka nie jest dla mnie problemem.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
aga_pe 10:54, 06 lip 2016


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
U mnie berberysy ładnie się ukorzeniały. Wkładałam do ziemi po wiosennym cięciu i rosły. Niestety wnerwiały mnie swoimi kolcami i zaliczyły eksmisję
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Zana 12:30, 06 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kamila, dziękuję za taką historię buczka To ja muszę z moim poważną rozmowę przeprowadzić. Jest u mnie już chyba czwarty rok (lub trzeci) i prawie wcale nie urósł przez ten czas. No, na swoje usprawiedliwienie to on ma to, że go w tym czasie chyba ze cztery razy przesadzałam. Ale już mu obiecałam na wiosnę, że ostatni raz zmienia miejsce
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kamila66 12:37, 06 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Zana napisał(a)
Kamila, dziękuję za taką historię buczka To ja muszę z moim poważną rozmowę przeprowadzić. Jest u mnie już chyba czwarty rok (lub trzeci) i prawie wcale nie urósł przez ten czas. No, na swoje usprawiedliwienie to on ma to, że go w tym czasie chyba ze cztery razy przesadzałam. Ale już mu obiecałam na wiosnę, że ostatni raz zmienia miejsce

No to masz powód jego postoju, jak on biedny cały czas musi odbudowywać korzeń. Ja taką samą rozmowę przeprowadziłam z winoroślą, którą co roku szarpałam z miejsca na miejsce, wciąż jest bez owoców. Moja rada abyś prostowała przewodnik.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 12:38, 06 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
aga_pe napisał(a)
U mnie berberysy ładnie się ukorzeniały. Wkładałam do ziemi po wiosennym cięciu i rosły. Niestety wnerwiały mnie swoimi kolcami i zaliczyły eksmisję

Aga niestety kolce mają ale ja na szczęście często w nie łapek nie wtykam
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
aga_pe 12:44, 06 lip 2016


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
kamila66 napisał(a)

Aga niestety kolce mają ale ja na szczęście często w nie łapek nie wtykam


U mnie były dwa powody. Pierwszy, to plewienie było katorgą, bo co rusz kolec właził w paluchy. Po drugie w półcieniu już tak ładnie się nie wybarwiał, jak przy pustej rabacie kilka lat temu . Jeszcze jeden egzemplarz czeka na eksmisję. W jego miejsce prawdopodobnie pójdzie ciemna pęcherznica
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Makao_J 14:26, 06 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
kamila66 napisał(a)

Ogród masz w małej przebudowie więc idź za ciosem i przenoś

Hehe Nom chyba tak trza zrobić
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
kamila66 16:37, 06 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
aga_pe napisał(a)


U mnie były dwa powody. Pierwszy, to plewienie było katorgą, bo co rusz kolec właził w paluchy. Po drugie w półcieniu już tak ładnie się nie wybarwiał, jak przy pustej rabacie kilka lat temu . Jeszcze jeden egzemplarz czeka na eksmisję. W jego miejsce prawdopodobnie pójdzie ciemna pęcherznica

Aga a masz pęcherznice w cieniu? Moją w tym roku zacieniła katalpa i ma niezbyt ładny kolor jest dużo zielonego.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies