Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W oflisowym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

W oflisowym ogrodzie

AnnaCh 10:25, 25 lis 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kamila, śliczna, zimowa sesja
Pozdrawiam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Dominika11 10:28, 25 lis 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
kamila66 napisał(a)


to świerk nidiformis mają 5 lat


bardzo mi się podoba, zaraz muszę go wygooglać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kamila66 10:30, 25 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
AnnaCh napisał(a)
Kamila, śliczna, zimowa sesja
Pozdrawiam

Dzięki 3 latek sam w domu więc miałam 3 minuty
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Sonka 10:36, 25 lis 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Witam, dotarłam do Ciebie od Zbyszka zobaczyć świerka Hoopsi, bo też go mam i dziwacznie rośnie, a właściwie stoi, zastanawiałam się co z niego zrobić.
Zobaczyłam zmagania z ugorem, który stała się w krótkim czasie ogrodem. Podziwiam Twoje prace brukarsko- murarskie- stolarskie, jesteś niesamowita. Też mnie pociągają takie prace, ale jak dotąd do nich nie dotarłam. Szanuj swój kręgosłup, nie przeginaj z ciężkimi pracami, my kobiety mamy układ kostny i mięsnie dużo słabsze a że mamy siłę to nie znaczy, że możemy tak ciężko pracować. Mogę coś w temacie powiedzieć.
Jestem w połowie Twojego wątku, przejdę cały ogród, ale to co pokazujesz to wręcz niemożliwe w jak krótkim czasie z ugoru powstał ogród z roślinami, które widać, to nie są już miniatury, pięknie , naturalnie, no i skrzynie warzywne super.
To co mi wpadło w oko, aby ci podpowiedzieć, to to, że posadziłaś pod okapem domu drzewa, ja uważam, że im szybciej je przesadzisz tym lepiej, to wg mnie nie jest dobre dla nich miejsce, za blisko, wystrzelą i będziesz musiała dach ażurować. Sory i dobrego serca o tym piszę.
A reszta pięknie, choć ilość kamieni też poraża, z nimi trudna pielęgnacja ogrodu jest. Pewnie do wielu wniosków dojdziesz sama, my ogrodnicy tak mamy, w czasie zmieniają się nasze preferencje i gusta.Pozdrawiam.

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
kamila66 10:52, 25 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Sonka napisał(a)
Witam, dotarłam do Ciebie od Zbyszka zobaczyć świerka Hoopsi, bo też go mam i dziwacznie rośnie, a właściwie stoi, zastanawiałam się co z niego zrobić.
Zobaczyłam zmagania z ugorem, który stała się w krótkim czasie ogrodem. Podziwiam Twoje prace brukarsko- murarskie- stolarskie, jesteś niesamowita. Też mnie pociągają takie prace, ale jak dotąd do nich nie dotarłam. Szanuj swój kręgosłup, nie przeginaj z ciężkimi pracami, my kobiety mamy układ kostny i mięsnie dużo słabsze a że mamy siłę to nie znaczy, że możemy tak ciężko pracować. Mogę coś w temacie powiedzieć.
Jestem w połowie Twojego wątku, przejdę cały ogród, ale to co pokazujesz to wręcz niemożliwe w jak krótkim czasie z ugoru powstał ogród z roślinami, które widać, to nie są już miniatury, pięknie , naturalnie, no i skrzynie warzywne super.
To co mi wpadło w oko, aby ci podpowiedzieć, to to, że posadziłaś pod okapem domu drzewa, ja uważam, że im szybciej je przesadzisz tym lepiej, to wg mnie nie jest dobre dla nich miejsce, za blisko, wystrzelą i będziesz musiała dach ażurować. Sory i dobrego serca o tym piszę.
A reszta pięknie, choć ilość kamieni też poraża, z nimi trudna pielęgnacja ogrodu jest. Pewnie do wielu wniosków dojdziesz sama, my ogrodnicy tak mamy, w czasie zmieniają się nasze preferencje i gusta.Pozdrawiam.



Witam Cię rozgość się
Masz pewnie na myśli serba w narożniku. Kupiłam szczepioną odmianę która miała mieś 2 metry wysokości i metr szerokości jak widać kasa idzie w dach.
Już jest obkopany aby go przenieść na nowe stanowisko tylko nie wiem gdzie ono jest
Kamieni jest dużo, w miarę zagęszczania rabat będą znikać ale z moimi kopaczami nie szło ujechać więc muszą być.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
AnnaCh 10:57, 25 lis 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
kamila66 napisał(a)
Dzięki 3 latek sam w domu więc miałam 3 minuty
Zwylke tez na maksymalnie tyle wyskakuję Choć to i tak dużo, żeby np. wejść na stół
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Sonka 11:03, 25 lis 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Tak, serba i 3 tuje, to też duże drzewa rosną. Mam też świerka szczepionego, ale Aurea, jest piękny, bardzo go lubię, szczególnie jak ma młode żółte przyrosty.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
kamila66 11:06, 25 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
AnnaCh napisał(a)
Zwylke tez na maksymalnie tyle wyskakuję Choć to i tak dużo, żeby np. wejść na stół

oj tak jak muszę na dłużej to odsłaniam firany aby mieć gościa na oku
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 11:09, 25 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Sonka napisał(a)
Tak, serba i 3 tuje, to też duże drzewa rosną. Mam też świerka szczepionego, ale Aurea, jest piękny, bardzo go lubię, szczególnie jak ma młode żółte przyrosty.


Szmaragdy chciałabym przenieść pod płot a w ich miejsce wsadzić 3 stożki z cisa
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Dorota123 14:11, 25 lis 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ZbigniewG napisał(a)

Kamila będzie bolało ale widziałaś u mnie efekt


"skubanie " spowoduje tylko powstawanie kolejnych mioteł
zaczynając od góry(wiosną) wytnij całkowicie na gładko wszystkie pędy boczne (kółko) w lipcu wytnij boczne które wyrosną z pąka wierzchołkowego są silne i konkurują z przewodnikiem pogrubiają najbardziej sylwetkę drzewka (podobnie w kolejnych latach)
- niżej skróć na pojedynczy pęd miotełki po lewej i prawej
- wytnij na gładko najniższe piętro (lub dwa) można ewentualnie skrócić tak jak pozostałe miotły w środkowej części


Kamilo, co chcecie osiągnąć poprzez takie działania? Zaintrygowało mnie to.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies