Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

AgataP 11:02, 20 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
kasja83 napisał(a)

Agato jak pisałam nie jest to jakiś wypasiony czarnoziem-u nas taki to koszt 40 zł za tonę Jest to lekka ziemia-czysta bez kamulców i korzeni. Będę ją musiała użyźnić, a pod same rabaty kombinować coś jeszcze lepszego. Tak widziałam na forum, nie wszyscy pracują tu na pięknej czarnej ziemi. Jak mam mocno zbity glinion na działce to myślę, że rozluźnienie i nawiezienie lżejszej ziemi jest krokiem w dobrą stronę?


Masz absolutną rację, ja swoją ziemię wywalałam też tam gdzie musiałam równać podłoże, a tam gdzie rabaty dodawałam kompostu i obornika.
A pod trawkę wystarczy trochę lepszej ziemi i do przodu.
No widzisz 40 zł/t, a naszej za darmo nawet nie chciano zabrać...a dawaliśmy ogłoszenie nikt nie odpowiedział.
Taka czarna ziemia, u nas funkcjonuje nazwa właśnie humusowa kosztuje 60-70zł, kompost luzem też około 60 zł najdroższy jest transport. Najlepiej mieć przyczepkę i przywozić sobie samemu.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 11:04, 20 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
kasja83 napisał(a)
No to porcja fotek. Całe dwie, bo działałam dzisiaj sama-eM w pracy (plus przerwa na gotowanie obiadu i bieżąca obsługa juniorów).

Zmniejszająca się kupka:


No dzisiejszy efekt prac od strony garażu-tam gdzie kończy się ziemia będzie zakręcał chodnik do rodziców- i jest to jakby granica działki dzieląca ją na części:
pierwsza faza planowania i organizowania ogrodu


To zdjęcie pokazuje też strefę cienia, która zaczyna się od miejsca gdzie stoją taczki-czyli tutaj roślinki lubiące cień. Z tym, że po Waszych uwagach:
komunikację (luźno ułożone obrzeża) przytulam do ułożonych obrzeży- a nasadzenia byłyby od chodnika w stronę tujek.


Jak bym u siebie widziała w tamtym roku, tylko ja nie na taczkę tylko na przyczepkę, potem autem za dom i rozładunek. Było tego z jednej hałdy chyba 15 przyczepek. Potem to już mi się to śniło nocami...
Ale wyrównany teren wygląda od razu piękniej... kocham taką pracę, której efekty można szybko zobaczyć i podziwiać
____________________
Z Pszenicznej...
anbu 11:31, 20 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)
Aniu, z tym problemem nie do mnie - należę do klubu kochających róże inaczej (jest tu na forum niezrzeszona, nieformalna grupa wsparcia tego klubu)
przepraszam, że w tym temacie nie pomogę


Hi hi a myślałam, że tylko ja jestem nie przekonana do róż na tym forum?
____________________
Ania Ogród Ani :)
MirellaB 11:33, 20 mar 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Fajna porcja zdjęć

Jeżeli rośliny do strefy cienia to ja polecam hortensje ogrodowe. U mnie od strony północnej pięknie rosną
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
kasja83 20:12, 20 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Aniu_t planujemy planujemy-ale ta ziemia to priorytet-rozwiozę, wyrównam to myślę, że wtedy też jakoś działka będzie wyglądać bardziej jak "czysta kartka" i łatwiej będzie coś nanieść

anbu, Toszko-ja też róże podziwiam u innych, ale jakoś nie widzę ich u siebie.

Toszko
wiem, że odsyłałaś do Waldka i zaczęłam go czytać-ale ma wątek na kilkaset stron i jest to lektura długotrwała, więc pójdę trochę na łatwiznę i zapytam Ciebie dobra duszo o
step 1- będzie mączka bazaltowa-rozsypać i wymieszać z ziemią (czy to się sypie ręcznie-czy jakimś siewniczkiem?),
step 2- przywieźć kory (dobrnozmielonej, próchniczej?)-rozsypać i wymieszać,
step 3- dodać nawóz- pomimo wszystkich zalet swojskiej kupy-będzie jednak chyba granulowany - przed sianiem trawy rozsypać i przegrabić?)

Mirellko hortensje są już w strefie mojego zainteresowania jak najbardziej-pierwotnie myślałam o różowych,ale jednak nie wiem czy nie pójdę w białą klasykę

Agatko-tak rozwożenie ziemi to zdecydowanie praca, która daje szybkie efekty ładu. Przyznaję się bez bicia, że jestem typem zwierzęcia biurowego i jeszcze po leniwej zimie-mocno dziś czuję taczki ziemi, które wczoraj woziłam
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anbu 20:32, 20 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasju czy Ty masz na imię Kasia? Bo ta Kasja jakoś egzotycznie brzmi
Jak było gdzieś wcześniej to nie doczytałam
____________________
Ania Ogród Ani :)
kasja83 20:46, 20 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
anbu napisał(a)
Kasju czy Ty masz na imię Kasia? Bo ta Kasja jakoś egzotycznie brzmi
Jak było gdzieś wcześniej to nie doczytałam

A KasiaTakie czasy. Lata osiemdziesiąte to same Kaśki-u mnie w klasie na 30 osób-było ich siedem
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anna_t 20:49, 20 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
a ja myślałam że Anek było oblężenie
ten sam rocznik co ty jestem
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AnnaCh 21:05, 20 mar 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Też myślałam, że z Ankami był problem, jak ktoś na korytarzu zawołał, to nie wiadomo którą
Ja rok młodsza, ale chodziłam z Waszym rocznikiem do szkoły
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Toszka 21:55, 20 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
pod trawnik nie dajesz kory ani nawozu. Nawóz popali młodziutką trawę.
Korę możesz przekopać na rabaty.
Mączkę bazaltową rozsypujesz i trzeba przekopać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies