Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Magda70 12:55, 04 kwi 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ja mam szmatę pod żwirkiem...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
iwka 12:58, 04 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
kasja83 napisał(a)


Nie przewiduję-przynajmniej z frontu.

Czyli jednak trochę szmatek jest na OD
hahahahaha

prv masz
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
kasja83 13:03, 04 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Magda70 napisał(a)
Ja mam szmatę pod żwirkiem...


No jak takie guru forumowe ma-to czuję się lepiej z grzesznymi myślamiWokół roślinek masz duże koła wycięte?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Ludwika 13:14, 04 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Ja pod żwirkiem mam dwie warstwy materiału - ale nie tej typowej grubej "maty-szmaty przeciw chwastom" tylko tę białą agrowłókninę - może nie tak to się nazywa, no to jest w każdym bądź razie coś takiego, czym się np. na zimę rośliny okrywa. Mam tego dwie warstwy i na to żwir. Wydaje mi się, że to lepiej przepuszcza niż ta gruba czarna szmata a jednak żwir nie miesza się z ziemią Trochę ją przerastają chwasty, ale nie w jakimś uciążliwym stopniu/natężeniu, a ja mam trochę czystsze sumienie (nie wiem, czy słusznie, ale mam ).
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Magda70 13:14, 04 kwi 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
kasja83 napisał(a)


No jak takie guru forumowe ma-to czuję się lepiej z grzesznymi myślamiWokół roślinek masz duże koła wycięte?


Na grabowej - graby mają po ok 50 cm dziury.
Przy takiej ilości żwiru nic bym nie robiła tylko chwasy wyrywała
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
MirellaB 13:38, 04 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
To poczytałam o matach.

Na Ogrodowisko trafiłam szukając artykułu o matach przeciw chwastom. Wszystko przeczytałam i nie rozłożyłam, a teraz bardzo żałuję. Mam rabaty żwirowe, kamyczek wduszony w ziemię tragedia, przesadzić, posadzić roślinki tragedia, pielenie zielska tragedia. Nie będę zdejmowała kamyczka i rozkładała maty, bo to jest już nie wykonalne muszę się męczyć.

Rośliny do szczęścia żadnej szmaty nie potrzebują, ale mata i duży wycięty otwór myślę, że nie szkodzi.

Wielu znajomym odradzałam kładzenie maty, na szczęście mnie nie posłuchali, bo teraz by mi chyba głowę urwali. Raz na pół roku idą z wiadereczkiem i na dnie zielska mają, a ja siedzę non stop i wybieram jak Kopciuszek
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Dominika11 13:46, 04 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
to siem cieszę, że dobrze zrobiłam choć na próbę jedną rabate zrobiłam w żwirze i bez szmaty i była maskara jak pisze Mirellka, potem jak robiłam zmiany ogrodowe to ja dałam - a tak siedziałam i dłubałam w tych kamyczkach - masakra była
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kasja83 14:36, 04 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Czyli dziewczyny-wyszło szydło z wora, żeby nie rzec-szmata ze żwirku. Dobrze, że zapytałam, bo narobiłabym sobie roboty jak Mirellka. Tak mnie jeszcze refleksja jedna naszła-to jak rozwiązać problem krokusików i innych sezonowo kwitnących-zrobić plamy wycięte w szmacie?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kasja83 14:36, 04 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Czyli dziewczyny-wyszło szydło z wora, żeby nie rzec-szmata ze żwirku. Dobrze, że zapytałam, bo narobiłabym sobie roboty jak Mirellka. Tak mnie jeszcze refleksja jedna naszła-to jak rozwiązać problem krokusików i innych sezonowo kwitnących-zrobić plamy wycięte w szmacie?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Dominika11 14:40, 04 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
jak masz tam posadzone to tak, albo je przesadź w inne miejsce
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies