Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

anna_t 14:58, 04 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
anbu napisał(a)
Kasiu ja miałam trawę sianą w zeszłym roku. Robiła nam to firma. Najgorsze jest to, że wymyśliliśmy sobie zrobić ten trawnik w najgorsze upały (zaspaliśmy ).

A teraz napiszę coś co na Ogrodowisu chyba uchodzi za herezję
Pan, wykonawca trawnika zabronił nam ten nowo posiany trawnik podlewać Powiedział, że jak się trawę podlewa to korzenie idą do góry a jak taka trawa dostanie wodę raz na jakiś czas, to korzenie idą głęboko w dół.
No nic, nie wcinałam się mojemu eM w sprawy trawnikowe (bo trawnik to jednak jego działka ) a on uparcie słuchał rad tego faceta.
Nie ukrywam, że kilka razy mu powiedziałam, że z tego naszego trawnika nic nie będzie A mój eM dalej, jakby na złość tego trawnika nie podlewał

Trawnik zaczał kiełkować, zachwaścił się (eMuś na kolanach ten perz cały tydzień plewił) ale dalej nie podlewał a skwar z nieba się lał.

Efekt jest taki, że w sobotę teraz pierwszy raz kosił ten swój trawnik i mam piękny, zielony, gęsty dywan. Do tej pory nie wiem jak to możliwe A mieszkam na samym południu Polski i u nas była susza makabryczna.

Ania czytam i nie wierzę..i po sianiu ani razu nie podlał?
kurcze my sialismy w sierpniu w te upały niestety i środek tam gdzie zraszacz srednio dochodził własnie mam gorszą trawę. chciałabym aby było tak jak piszesz..
ktos już tu na forum pisał kiedyś ze latem wogóle nie podlewa trawnika, musi sobie radzić.
Kasia ja tam gdzie mam żwir mam szmatę i wyciete duże koła na rosliny. mam tak hortki i rozplenice
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Magda70 15:00, 04 kwi 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
MirellaB napisał(a)
To poczytałam o matach.

Na Ogrodowisko trafiłam szukając artykułu o matach przeciw chwastom. Wszystko przeczytałam i nie rozłożyłam, a teraz bardzo żałuję. Mam rabaty żwirowe, kamyczek wduszony w ziemię tragedia, przesadzić, posadzić roślinki tragedia, pielenie zielska tragedia. Nie będę zdejmowała kamyczka i rozkładała maty, bo to jest już nie wykonalne muszę się męczyć.

Rośliny do szczęścia żadnej szmaty nie potrzebują, ale mata i duży wycięty otwór myślę, że nie szkodzi.

Wielu znajomym odradzałam kładzenie maty, na szczęście mnie nie posłuchali, bo teraz by mi chyba głowę urwali. Raz na pół roku idą z wiadereczkiem i na dnie zielska mają, a ja siedzę non stop i wybieram jak Kopciuszek


dokładnie....raz na pół roku się przejdę i coś tam wyskubię
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 15:01, 04 kwi 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
kasja83 napisał(a)
Czyli dziewczyny-wyszło szydło z wora, żeby nie rzec-szmata ze żwirku. Dobrze, że zapytałam, bo narobiłabym sobie roboty jak Mirellka. Tak mnie jeszcze refleksja jedna naszła-to jak rozwiązać problem krokusików i innych sezonowo kwitnących-zrobić plamy wycięte w szmacie?


tak, ,ja mam takie własnie dziury na cebulowe. Cebulowe z kamykami swietnie sobie dają radę i sie przez nie przebijają.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
anbu 15:10, 04 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
anna_t napisał(a)

Ania czytam i nie wierzę..i po sianiu ani razu nie podlał?
kurcze my sialismy w sierpniu w te upały niestety i środek tam gdzie zraszacz srednio dochodził własnie mam gorszą trawę. chciałabym aby było tak jak piszesz..
ktos już tu na forum pisał kiedyś ze latem wogóle nie podlewa trawnika, musi sobie radzić.
Kasia ja tam gdzie mam żwir mam szmatę i wyciete duże koła na rosliny. mam tak hortki i rozplenice


Ania no powaga. Słuchał tego fachowca od trawników a ja w tym czasie Ogrodowisko czytałam. Zupełnie sprzeczne informacje do mnie docierały, bo na forum wszyscy piszą aby podlewać.
Posialiśmy trawnik jakoś początkiem czerwca a mój eM może pomoczył go gdzieś w sierpniu dopiero.
Oczywiście mielimy odmienne zdania co do podlewania ja kazałam mu podlewać, bo tak stoi na forum a on mnie olewał zupełnie he he

Potem przestałam się mu wtrącać w jego trawnik i osiągnęłam spokój umysłu
____________________
Ania Ogród Ani :)
kasja83 20:25, 04 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Dominika11 napisał(a)
jak masz tam posadzone to tak, albo je przesadź w inne miejsce
Moja . droga ja jeszcze nie mam NIC posadzone, więc przy sadzeniu będę mądrą Kasią.

Co do maty, to byłam przekonana, że jak o nią zapytam zostanę conajmniej pouczona co do jej szkodliwości.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anna_t 20:52, 04 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
anbu napisał(a)


Ania no powaga. Słuchał tego fachowca od trawników a ja w tym czasie Ogrodowisko czytałam. Zupełnie sprzeczne informacje do mnie docierały, bo na forum wszyscy piszą aby podlewać.
Posialiśmy trawnik jakoś początkiem czerwca a mój eM może pomoczył go gdzieś w sierpniu dopiero.
Oczywiście mielimy odmienne zdania co do podlewania ja kazałam mu podlewać, bo tak stoi na forum a on mnie olewał zupełnie he he

Potem przestałam się mu wtrącać w jego trawnik i osiągnęłam spokój umysłu

teraz będę dosiewać kawałkami tam gdzie mi palisady poniszczyły to ani kropli jej nie dam wody, zaintrygowałaś mnie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
malkul 22:34, 04 kwi 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
AnnaCh napisał(a)
Kasia, trawnik z siewu też może być śliczny Tylko trochę dłużej to trwa

ja mam z siewu, nie wzięłabym z rolki za żadne skarby! stracona kasa
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
kasja83 08:01, 05 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Hej, hej.U mnie szybka kawa przy komputerze w pracy i zabieram się za papiery.Ale jak tu myśleć kiedy za oknem tak ładnie??Wczoraj ludzie już jak szaleni chodzili w krótkich rękawkach-ciepło było,ale dla mnie o tej porze to spora egzotyka
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
AnnaCh 08:22, 05 kwi 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
kasja83 napisał(a)
Hej, hej.U mnie szybka kawa przy komputerze w pracy i zabieram się za papiery.Ale jak tu myśleć kiedy za oknem tak ładnie??Wczoraj ludzie już jak szaleni chodzili w krótkich rękawkach-ciepło było,ale dla mnie o tej porze to spora egzotyka
Ja właśnie też szybko przy kompie i do papierzysków
Wczoraj na chwilę wyskoczyłąm z pracy wybrać kamyk, to było mi tak gorąco w samochodzie, grzeje już ładnie. Piec od 3 dni mi się wyłączył
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Dominika11 08:25, 05 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja mam dość gruby żwir i ciężki i u mnie cebulowe też ładnie się przebijają - także dadzą radę
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies