Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zszywkowy ogród marzeń :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zszywkowy ogród marzeń :)

zszywka 00:40, 03 maj 2017


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Około 2 tygodni temu było tak:

A teraz jest tak


Magnolia pokazuje kolorek powolutku, cieszę się że zakwitnie w tym roku


I wieloryb zyskał korę i małe poprawki dosadzilam orliki, lilie oraz brakująca kocimietke. Czekam jeszcze na szałwię od dobrej duszyczki na posadzenie między różami
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 00:46, 03 maj 2017


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Tulipany również zaczynają pokazywać kolorek, aktualnie mam tylko te zdjęcia
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Monia81 11:22, 03 maj 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
No to wieloryb nabiera pięknego kwiecia
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anna_ogrodni... 11:45, 03 maj 2017


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Piękne kolorki tulipanów u Ciebie
W tym roku nasza wiosna coś się opóźnia ale myślę ze szybko nadrobi i w naszych ogrodach będzie bardziej kolorowo
pozdrawiam miłego dnia życzę
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
zszywka 22:58, 03 maj 2017


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Moniko staram się jak mogę mam nadzieję że w miarę szybko uzyskam fajny efekt. Jestem bardzo ciekawa co pokaże w tym roku

Aniu witaj w moich progach Dziękuję i mam nadzieję że jak już wszystko ruszy będzie ładnie. W poprzednim roku tulipany dały pokaz, mam nadzieję że w tym także A te fioletowe tulipany w wielorybie na żywo prezentują się cudownie
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Anna_ogrodni... 09:45, 04 maj 2017


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Dziękuje za odwiedziny
Proszę powiedz mi jakie tulipany polecasz bo widzę ze masz bardzo ładne okazy są śliczne Jak z nimi postępujesz czy zostawiasz w ziemi czy wysadzasz?
Miłego dnia
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
zszywka 23:27, 04 maj 2017


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Aniu ja zamawiałam przez internet zwykłe tulipany nieodmianowe. Pamiętam że były to paczki po 50 i 100 sztuk. Dwa lata temu sadziłam te różowe i białe, a jesienią fioletowe i jeszcze chyba jakieś

Ja tulipany zostawiam do ich naturalnego wysuszenia, trochę to może irytować takie podsuszone badyle ale mi osobiście to nie przeszkadza Wiosną zawsze sypnę im azofoski i później podleje raz albo dwa florovitem. W tym roku zrobię tak samo żeby młode cebulki nabrały siły i aby w kolejnym roku znowu ładnie zakwitły

Mam też odmianowe Queen of the night, ale one jeszcze potrzebują troszkę czasu i wiem że mam jeszcze kilka odmian ale sadziłam je ze 3-4 lata temu i nie pamiętam ich nazw

Ps. Dziękuję i również życzę dobrej nocki lub dnia
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 23:53, 04 maj 2017


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Dzisiaj wieloryb zyskał wspomniane fioletowe szałwie i dodatkowo ptasie łapki przed lilakiem zdjęć jeszcze nie mam bo zrobiło się już ciemno, ale jutro zrobię i wrzucę
Tymczasem w ogrodzie
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Kindzia 09:15, 05 maj 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Pokazałaś magnolkę Śliczna! Jaka to?

Tulipanów masz zatrzęsienie!!! Potrzebuję nazw takich pewniaków, które kwitną co roku, mimo pozostawiania w ziemi. Znasz takie?

Macham
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
zszywka 21:49, 05 maj 2017


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Kasiu to Susan, jestem ciekawa czy zakwitnie drugi raz w tym roku

Tulipany mam NN kupowane w dużych paczkach przez neta, z odmianowych mam kilka paczek ale wymieszałam je właśnie z nimi.
Mam Queen of the night 3 albo 4 rok na rabacie z drzewem i ładnie co roku kwitnie, Fakt jest to ciemny tulipan ale ładnie wygląda. Mi się on ładnie dzieli i kwitnie co roku dość mocno
Powiem szczerze że ogólnie odmianowe tulipany z B. ładnie rosną przez kilka sezonów, ale trzeba im dać troszkę papu
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies