Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

sylwia_slomc... 10:32, 06 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Wendy79 napisał(a)




A tutaj moje irysy, których się w końcu doczekałam









Cudnie się rysują na ścianie, a w słońcu pewnie rysunek cienia też ciekawy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 10:49, 06 cze 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zagajanka napisał(a)
A co robisz z kwiatami czarnego bzu?


Ja obsmażam w cieście naleśnikowym i posypuję cukrem pudrem - bardzo wytworny i zdrowy deser
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gruszka_na_w... 00:22, 10 cze 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
W zeszłym roku Iza Basilikum radziła mi dodatek kwiatów przywrotnika do naleśnikowego ciasta lub do twarożku. Kwiaty bzu można tez suszyć. Herbatka z suszu na kaszel pomaga. Ale syropek jest najsmaczniejszy.

Iryski na tle ściany fajnie się prezentują.
Dobrze Ci wzeszła szparagowa? U siebie musiałam robić dosiewki, bo wzeszła co 10.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 08:49, 10 cze 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W zeszłym roku Iza Basilikum radziła mi dodatek kwiatów przywrotnika do naleśnikowego ciasta lub do twarożku. Kwiaty bzu można tez suszyć. Herbatka z suszu na kaszel pomaga. Ale syropek jest najsmaczniejszy.

Iryski na tle ściany fajnie się prezentują.
Dobrze Ci wzeszła szparagowa? U siebie musiałam robić dosiewki, bo wzeszła co 10.


O tych suszonych kwiatach też słyszałam i się zastanawiam... Na razie jednak uzbieram kolejne kwiaty na kolejne słoiczki soku, bo są chętni Korzystam z dobra okolicznych zarośli, bo pędy z sosny znowu przegapiłam w tym roku. Potem, na jesień jeszcze konfitura z owoców bzu. Ciągle marzę, żeby mieć odpowiednie róże na konfiturę z płatków...

Szparagowa w tym roku wyjątkowo dobrze, w tamtym grymasiła. Kiepsko za to z ogórkami, jeszcze spróbuję raz dosiać, bo kto nie ryzykuje, ten kiszonego ogóreczka nie zazna

Deszcz teraz pięknie ogród podlewa, Najwyższemu niech będą dzięki, a ja jutro na Święto Piwonii do Wojsławic jadę
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 10:44, 10 cze 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


O tych suszonych kwiatach też słyszałam i się zastanawiam... Na razie jednak uzbieram kolejne kwiaty na kolejne słoiczki soku, bo są chętni Korzystam z dobra okolicznych zarośli, bo pędy z sosny znowu przegapiłam w tym roku. Potem, na jesień jeszcze konfitura z owoców bzu. Ciągle marzę, żeby mieć odpowiednie róże na konfiturę z płatków...

Szparagowa w tym roku wyjątkowo dobrze, w tamtym grymasiła. Kiepsko za to z ogórkami, jeszcze spróbuję raz dosiać, bo kto nie ryzykuje, ten kiszonego ogóreczka nie zazna

Deszcz teraz pięknie ogród podlewa, Najwyższemu niech będą dzięki, a ja jutro na Święto Piwonii do Wojsławic jadę


Oj zazdroszczę Aga - do Wojsławic, ale będziesz miała zapachy i widoki
____________________
Z Pszenicznej...
ryska 18:27, 10 cze 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
Hejeczka, już dawno powinnam się przywitać, bo wątek uważnie przeczytałam, zaznaczyłam ale nic nie napisałam. Jakby co jestem w warzywniku i się zachwycam
Witam się oficjalnie i pozdrawiam.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Makusia 21:02, 10 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
A jakie to są odpowiednie róże? Nie każda dzika jest odpowiednia? Takie, co rosną gdzieś przy lesie?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Zagajanka 21:09, 10 cze 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Na konfitury najlepsze są mocno pachnące niektóre róże historyczne: Róże na konfitury

Aga, ja się skusiłam na tego szampana z bzu, stoi w spiżarce i się "kisi" zobaczymy co z tego wyjdzie. Kiedyś piłam takiego "szampana" na Węgrzech i smakował mi bardzo, ale nie wiedziałam, że jego przyrządzanie to takie proste
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 11:43, 11 cze 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Wszystkich serdecznie pozdrawiam z Wojslawic.



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:32, 11 cze 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Spalona przez słońce i szczęśliwa, złapałam oddech i znowu inaczej patrzę na wszystkie swoje ogrodowe wyzwania - to uczyniły ze mną Wojsławice.
Za każdym razem odkrywam w nich coś innego, ale odnoszę wrażenie, że ludzie, którzy zajmują się Arboretum, nie spoczywają na laurach. Tam ciągle dzieje się coś nowego: nowe założenia, nowe pomysły.



Nowa miłość, wzorowej uczennicy: Rosa rugosa ‚Ritausma’. Muszę ją mieć: ten zapach, te kwiaty, urocze kolce, a szpaler z niej zapierał dech...










____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies