Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

margaretka3 11:08, 01 cze 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Aaa, i pytałaś o kocimiętkę kubańską. Dobrze zrobiłaś, dając ją na tył rabaty, wysoka rośnie.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Wendy79 11:31, 01 cze 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
margaretka3 napisał(a)
Zrzuć je jak najszybciej, póki się nie zadomowią. Może upatrzą sobie inny dom. Jaskółki co rok wracają w wybrane miejsce.


Budują dookoła domu, na ścianach. Jest ich całe stado i odganianie nic nie daje. najgorzej dostać się na szczyt. Jak je zniechęcić?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
margaretka3 13:00, 01 cze 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Oj, nie wiem

Może kota obudź, każ mu jaskółki postraszyć
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
zoja 13:24, 01 cze 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Wendy, a może spróbuj tego:
"Wiecie co zrobiłam?? Ściągnęłam z netu odgłos jastrzębia, nagrałam go w formacie audio na płycie. Następnie zaniosłam sprzęt grający na poddasze i włączyłam płytkę (zapętlenie, odtwarzanie jednej ścieżki). Działa!!!!! Jaskółki uciekają!!!! Wiem, że przez kilka dni będę musiała po kilka godzin dziennie puszczać tą płytkę (aż jaskółki nie złożą jaj gdzie indziej). Najważniejsze że sposób okazał się skuteczny i elewacja już bardziej nie ucierpi. "

pisali też o szeleszczących foliowych reklamówkach, czerwonych wstążeczkach do kwiatów, butelkach w które dmucha wiatr... jednak odgłos drapieżnika wydaje się najbardziej logiczny
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
AniMa 13:59, 01 cze 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Może puść im nagranie jakiegoś drapieżnika albo kociaka zamiast na rabatke do leniuchowania na polowanko wyślij


ps. oczywiście druga propozycja to żart
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Wendy79 10:27, 02 cze 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Domowe przedszkole czeka, a tu nowe wysiewy za pasem. Czas zakasać rękawy. Miłego piątku Lecę...

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AniMa 12:56, 02 cze 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Aguś dziękuje ci bardzo
Ależ Ty masz rękę do wysiewów
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AgataP 14:09, 02 cze 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Aga pisałam już, nie da rady wykopać, za duży busz tam mam, musiałabym staranować przegorzany lub irysy lub orliki.
Weź na wstrzymanie do jesieni

zdjęcie poglądowe



____________________
Z Pszenicznej...
Makusia 15:39, 02 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Niepojęte jest dla mnie, że takie śliczne mikruski wsadzisz do ziemi, i potem nie zadeptasz Ja to nawet sporo większe potrafię zrównać z ziemią U mnie zresztą takie chwasty, że by szybko przerosły te śliczności...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Zagajanka 14:29, 03 cze 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)


Budują dookoła domu, na ścianach. Jest ich całe stado i odganianie nic nie daje. najgorzej dostać się na szczyt. Jak je zniechęcić?

Mi też dwukrotnie próbowały się zagnieździć na samym szczycie pod dachem - zrzucaliśmy gniazda, póki się budował. Były nad samym tarasem, więc syf kosmiczny na podłodze... Póki co, się zniechęciły, ale na jasnej elewacji ślady zostały Kolejnym razem spróbuję chyba tego nagrania z drapieżnikiem...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies