Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Basiula 16:53, 25 wrz 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Jak ja lubię takie zdjęcia porównawcze. Naprawdę widać ogrom włożonej pracy i serca.
Wojsławice są extra, nie?
____________________
W basiowie
Wendy79 19:56, 25 wrz 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
kasja83 napisał(a)

O mamo!Ale różnica....przynaj..fotoszopowałaś


Kochana Ty moja
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 20:09, 25 wrz 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


...Co kupiłaś? Zdjęcie widziałam, ale nie wiem dokładnie.


Kupiłam trzy gatunki rozplenic: Lady U, Medium Boy i Autumn Magic, dwie odmiany trzcinnika krótkowłosego (gatunek i odmiana Korea), seslerię jesienną, prosa Rotstrahlbusch i Shenandoah, miskanty Memory i Meidl oraz dwa kolory płomyka i barbulę.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 20:10, 25 wrz 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Basiula napisał(a)
Jak ja lubię takie zdjęcia porównawcze. Naprawdę widać ogrom włożonej pracy i serca.
Wojsławice są extra, nie?


Mogłabym tam godzinami siedzieć, zapominając o jedzeniu i piciu. Niestety Maciek nie ma takiej cierpliwości
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 08:43, 26 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Kupiłam trzy gatunki rozplenic: Lady U, Medium Boy i Autumn Magic, dwie odmiany trzcinnika krótkowłosego (gatunek i odmiana Korea), seslerię jesienną, prosa Rotstrahlbusch i Shenandoah, miskanty Memory i Meidl oraz dwa kolory płomyka i barbulę.


Medium Boy mam - łądnie się wybarwia jesienią na żółto, Lady U widziałam, ale już miejsca brak, ale zbierz nasionka bo rozplenice wschodzą jak głupie, można mieć pole własnych
Trzcinnki krótkowłose - będziesz zadowolona, ja mam jednego, posiadziłam go od wschodu by słoneczko go podświetlało. No ale nie w tym roku chyba..wrrrr
Seslerię mam, należało krzyczeć - odkopałabym kawałek
Prosa późno startują, ale wszystkie są piękne. Jedno kupiłam nieodmianowe, kiedyś przypadkiem i to najbardziej teraz mi sie podoba
Memory cudowny a Medl wielki - gdzie będziesz sadzić... ?
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 08:50, 26 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Powracam do wspomnień. Przez ten widok z pierwszego zdjęcia, wątek dostał swoją nazwę. To był listopad 2015 roku, zaraz po tym, jak wprowadziliśmy się... I ogród dzisiaj, w promieniach leniwie rozglądającego się słońca.
Tyle jeszcze przed nami, pasja rozwija się i łączy nas




Aga wracam jeszcze do tego zdjecia... widzisz to wszystko z tarasu lub z innego okna?
Nie myślałaś by w plecach bylinowej posadzić właśnie miskanty?? Ale nie jeden gatunek tylko właśnie różne, by wiechy powiewały na różnych wysokościach... no Memory właśnie, Fernera , Grazielle, Ballerine, KF i wpleść im jeszcze szarobródka - robi masę zieleni z ażurowym kwiatem, przebarwia się na żółto... widziałaś jego zdjecie u mnie... Te białe kwiatostany cudnie by wyglądały.... wiem że Maćkowi spodobałby się ten pomysł on lubi trawy...
____________________
Z Pszenicznej...
polinka 09:56, 26 wrz 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Życzę słońca na dzisiaj U mnie buro...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
abiko 12:15, 26 wrz 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
O widzę barbulę kupiłaś, super. Będzie Pani zadowolona
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Pszczelarnia 13:05, 26 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgataP napisał(a)


Aga wracam jeszcze do tego zdjecia... widzisz to wszystko z tarasu lub z innego okna?
Nie myślałaś by w plecach bylinowej posadzić właśnie miskanty?? Ale nie jeden gatunek tylko właśnie różne, by wiechy powiewały na różnych wysokościach... no Memory właśnie, Fernera , Grazielle, Ballerine, KF i wpleść im jeszcze szarobródka - robi masę zieleni z ażurowym kwiatem, przebarwia się na żółto... widziałaś jego zdjecie u mnie... Te białe kwiatostany cudnie by wyglądały.... wiem że Maćkowi spodobałby się ten pomysł on lubi trawy...


Agato, proponuję jeszcze zwrócić uwagę nie tylko na kłosy tych miskantów (i ich wyniesienie ponad korpus) ale na pokrój: fontannowy, przełamany, lejący, w kupie, mniej liści, etc. - teraz po latach obserwacji i eksperymentów wydaje mi się to już ważne.

Obserwowałam ostatnio takie różne miskanty w ogrodzie i nagle "eureka".

Zwłaszcza jak będą rosły obok siebie. Tak wiem, może ich liście nie będę widoczne ale pokrój widać jednak z daleka. Nie powinno to być chaotyczne i ściśnięte. Jednak lekkie.

Tak myślę ale może niedobrze myślę.


Aga, ja o rdeście chciałam: powinnien mieć żyzną nie zbitą glebę. Dołóż d swojej gliny dużo obornika.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 15:08, 26 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Aga, podaj mi proszę wymiary Waszej szopki i wysokość. Dz.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies