Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Pszczelarnia 17:40, 26 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To miałam na myśli.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wendy79 18:00, 26 wrz 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Prawy nadgarstek wysiadł mi w pracy, czaje się czy iść w truskawki, mam jeszcze godzinkę... W miedzy czasie takie panie przyłapałam w obiektywie

Alnwick Rose



Pink Peace, niezmiennie wypuszcza ogromne baty na koniec sezonu i Alabaster, ma już z metr, a posadziłam go na pierwszym planie...

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:03, 26 wrz 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pink Flower Circus



Patricia Flower Circus, reszta z tej serii bez drugiego tłoczenia, Escimo Flower Circus, bez liści



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 18:05, 26 wrz 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Kurfurstin Sophie i Lavender Ice






I nowe kolory floksów...

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:00, 26 wrz 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)
Aga, podaj mi proszę wymiary Waszej szopki i wysokość. Dz.



https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/domki-altany-i-wiaty/domki-ogrodowe-i-narzedziowe/domek-narzedziowy-caro-szer-264-x-gl-262-x-wys-218-cm-stelmet,p97459,l1914.html
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:16, 26 wrz 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)



Memory cudowny a Medl wielki - gdzie będziesz sadzić... ?


Memory już posadzony. Za sąsiadów dostał sadźca i hortensje. Wielkość tych traw z lekka mnie trwożny, ale cóż kto ryzykuje...
Meidl ma tworzyć przegrodę od sąsiada, a konkretnie przesłonić jego okno od kotłowni. Miejsce wybrane, ziemia nie przygotowana. Zastanawiam się co zrobić. Czy można przezimować go w zadołowanej donicy? Może lepiej wsadzić na przechowalniku do ziemi i posadzić w przyszłym roku na wiosnę?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:39, 26 wrz 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


Aga wracam jeszcze do tego zdjecia... widzisz to wszystko z tarasu lub z innego okna?
Nie myślałaś by w plecach bylinowej posadzić właśnie miskanty?? Ale nie jeden gatunek tylko właśnie różne, by wiechy powiewały na różnych wysokościach... no Memory właśnie, Fernera , Grazielle, Ballerine, KF i wpleść im jeszcze szarobródka - robi masę zieleni z ażurowym kwiatem, przebarwia się na żółto... widziałaś jego zdjecie u mnie... Te białe kwiatostany cudnie by wyglądały.... wiem że Maćkowi spodobałby się ten pomysł on lubi trawy...


W plecach bylinowej jest posadzony żywopłot grabowy, który będzie rozdzielał część warzywno-sadowniczą od "ozdobnej", są tam pojedyncze krzewy np. rosy rugosy. Myślę o pojedynczych trawach, jak wykrzykniki na tylnym planie, bo lubię zwiewność ich pióropuszy wśród bylin (przyjrzę się tym odmianom, o których wspomniałaś). Właśnie dosadziłam kilka traw( rozplenice i prosa), teraz tylko muszą się rozrosnąć. Miejsca coraz mniej
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 09:13, 27 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Memory już posadzony. Za sąsiadów dostał sadźca i hortensje. Wielkość tych traw z lekka mnie trwożny, ale cóż kto ryzykuje...
Meidl ma tworzyć przegrodę od sąsiada, a konkretnie przesłonić jego okno od kotłowni. Miejsce wybrane, ziemia nie przygotowana. Zastanawiam się co zrobić. Czy można przezimować go w zadołowanej donicy? Może lepiej wsadzić na przechowalniku do ziemi i posadzić w przyszłym roku na wiosnę?


Jeśli nie zdążysz, możesz zadołować w donicy.
Ja tak zimowałam wysiane rozplenice - w skrzyni warzywnej zagrzebałam
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:22, 27 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


W plecach bylinowej jest posadzony żywopłot grabowy, który będzie rozdzielał część warzywno-sadowniczą od "ozdobnej", są tam pojedyncze krzewy np. rosy rugosy. Myślę o pojedynczych trawach, jak wykrzykniki na tylnym planie, bo lubię zwiewność ich pióropuszy wśród bylin (przyjrzę się tym odmianom, o których wspomniałaś). Właśnie dosadziłam kilka traw( rozplenice i prosa), teraz tylko muszą się rozrosnąć. Miejsca coraz mniej


No to wszystko jasne, dosadź miskany będzie pięknie.
Rozplenice w przyszłym roku będą już ładne, miskanty potrzebują około 3 lat, proso podobnie... ale widok będzie przecudny

aha sadziec - jeśli masz go na "patelni" koniecznie dużo wody, bo schnie.
Ja w tym roku zabrałam mu wodę ze studni chłonnej a dałam podlewanie kropelkowe - na pełnym słońcu to dla niego za mało. W przyszłym roku muszę mu zrobić pętlę z linii lub oddam mu wodę po oczyszczalni Marzy mi się biały sadziec, ale nigdzie nie mają go w ofercie.

____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 10:09, 27 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dzięki za wymiary.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies