Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:56, 13 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kordina napisał(a)
Twoje pytanie o rozchodnik natknęło mnie nową wizją ach to ogrodowisko


Wszelakie wizje związane z ogrodem są jak najbardziej dopuszczalne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ajka 21:03, 13 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Kordina napisał(a)
Twoje pytanie o rozchodnik natknęło mnie nową wizją ach to ogrodowisko


Cieszę się, że kogoś natchnęłam
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Magara 23:39, 13 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dzisiaj znowu leje intensywnie. Jutro ma być podobnie. Z prognoz wynika, że Dolny Śląsk jest najzimniejszym regionem Polski.


Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale u nas popaduje Tak popaduje, że nawet nie podlewa zbytnio Zrobiłam dosiewki trawy i zraszałam wodą z węża, bo pada ale nie pada
A skosić się nie da bo mokro, wertykulować się nie da bo mokro, kancików się robić nie da, bo mokro
DT też narzeka - szlifowanie desek na płot nie wchodzi w grę, bo mokro
Cieszę się, że wykorzystałam na maksa okna pogodowe, które były wcześniej
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
darkowa 20:18, 14 kwi 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 371
Masz przepięknie Aprilku , możesz być z siebie dumna.
Misy piękne i pasują idealnie
____________________
krystyna
darkowa 08:01, 15 kwi 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 371
Ale jestem gapa , przepraszam Haniu
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 22:01, 15 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
darkowa napisał(a)
Ale jestem gapa , przepraszam Haniu


Misami i ogrodem Aprilka wszyscy się zachwycamy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:17, 15 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Po 48 h ulewnego deszczu nastała bezdeszczowa sobota. Z tego szczęścia nie wiedziałam za co się chwytać.
Po krótkim namyśle padło na dwuręczne nożyce. Wykorzystałam je do formowania stożków z ostrokrzewów i wszelakich geometrycznych form z bukszpanów, cisów i żywotników. Pierwsze cięcie zawsze robiłam w marcu. W tym sezonie wszystko jest inaczej.

Jako że jutro znowu ma padać, to rzutem na taśmę skosiłam trawę w ogrodzie. Na zapłociu wciąż stoi woda, więc tam nie było sensu wjeżdżać z kosiarką. termin wertykulacji trudno ustalić, bo aura jest mocno nieprzewidywalna.

Wiosna objawia się w swoim tempie. Jak u Wioli- małymi kroczkami.



Ciemierniki wkrótce będą wydawać potomstwo.



Tulipany tuż, tuż.



Kolory jeszcze symboliczne.





Rok temu przyłożyłam się do odtworzenia stanu posiadania miodunek. Miałam ich sporo lata temu. Później gdzieś się zagubiły w czeluściach pod krzakami. Odszukałam, przesadziłam bardziej na skraj rabaty i są.



Tawuły japońskie Goldflame zaczynają sezon od jesiennych wybarwień. Później zielenieją.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:26, 15 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magnolię Stellatę widać z daleka, ale w tym sezonie trudno mówić, że pokazała się w pełnej krasie. Przymrozki dały jej w kość.









W nieformowanym żywopłocie mam posadzone obok siebie dwie śliwy wiśniowe Woodi. W zeszłym sezonie żadna z nich nie kwitła, w tym sezonie kwitnie jedna. Co będzie za rok nie wiadomo.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:33, 15 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
W warzywniku objawił się groszek cukrowy i bób.





Zaplanowane na kwiecień wysiewy muszą poczekać, bo jak widać na zdjęciach gleba mogłaby służyć jako materiał plastyczny do lepienia różności. A teraz za oknem znowu leje. Ręce opadają.

Szafirków coraz więcej.







A w cienistych zakątkach kwitną zadarniacze.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 22:52, 15 kwi 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie dziś leje cały dzień, za to w przyszłym tygodniu ma być słońce i ciepło. Może odrobię trochę zaległości.
Dziś pracowaliśmy w deszczu...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies