Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

darkowa 06:47, 16 kwi 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 371
A wiesz Haniu , że wczoraj też miałam
ochotę przycinać krzewy wszelakie,
ale są takie mokre że odpuściłam.
Za to wczoraj zrobiłam oprysk miedzianem ,nie wiem czy nie za późno, ale pogoda
naprawdę nie współpracuje.
pozdrawiam
____________________
krystyna
LIDKA 07:53, 16 kwi 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Magnolia mi się podoba. I cała reszta wiosennego towarzystwa.

Haniu ile lat masz te magnolie i jak duża jest?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 10:44, 16 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
LIDKA napisał(a)
Magnolia mi się podoba. I cała reszta wiosennego towarzystwa.

Haniu ile lat masz te magnolie i jak duża jest?


Z 10 lat temu pacholę przywiozło mi dwie magnoliowe patyczki z jesiennej wyprzedaży w marketach. Miały ze 20 cm. Jeden z patyczków jest chyba z wysiewu nasionka. Dorósł do 2,5 m i jeszcze nie kwitł. Drugi rósł wolniej. Teraz ma ok, 1,5 m. Był podkrzesywany nieco od dołu i zakwitł po 4 latach. Okazał się białą magnolią Stellata. Ona ma najprawdopodobniej tendencję do bycia krzewem. U mnie jest malutkim drzewkiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:46, 16 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
darkowa napisał(a)
A wiesz Haniu , że wczoraj też miałam
ochotę przycinać krzewy wszelakie,
ale są takie mokre że odpuściłam.
Za to wczoraj zrobiłam oprysk miedzianem ,nie wiem czy nie za późno, ale pogoda
naprawdę nie współpracuje.
pozdrawiam


Wczoraj od rana trochę wiało, czasem świeciło słońce. Po południu rośliny były suche, z glebą jest znacznie gorzej. Stąd pomysł na cięcie. Zważywszy na te częste opady w tym sezonie, to choroby grzybowe raczej są pewne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:50, 16 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
U mnie dziś leje cały dzień, za to w przyszłym tygodniu ma być słońce i ciepło. Może odrobię trochę zaległości.
Dziś pracowaliśmy w deszczu...


W prognozach na kolejny tydzień każdego dnia zapowiadają deszcze. Co dziwne padać ma głównie w ciągu dnia, a noce mają być bezdeszczowe.
Mogłabym pracować w deszczu, ale akurat prace, które mam na liście wymagają odrobinę podsuszonej gleby. A z tym jest krucho. Bardzo krucho. Nad wyraz deszczowe były te ostatnie tygodnie. Rolnicy nie mogą wyjechać w pole. Wszystkie prace są mocno opóźnione.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 11:00, 16 kwi 2023


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Haniu, nie spodziewałam się, że dasz się namówić na elektroniczną bibliotekę.
Muszę powiedzieć, że przeżyłam szok. Podziwiam. Ja z tych „czytanych” papierowych ale podobno nigdy nie mów nigdy
Muszę powoli ponadrabiać u Was zaległości, nie nadążam za zmianami
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 12:34, 16 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
jolanka napisał(a)
Haniu, nie spodziewałam się, że dasz się namówić na elektroniczną bibliotekę.
Muszę powiedzieć, że przeżyłam szok. Podziwiam. Ja z tych „czytanych” papierowych ale podobno nigdy nie mów nigdy
Muszę powoli ponadrabiać u Was zaległości, nie nadążam za zmianami


To bardzo miłe uczucie, kiedy ma się na półce zapas 30 książek, o których przeczytaniu się marzyło. A półkę wciąż można zapełniać i nie trzeba się martwić karami za opóźnienia w oddaniu książek. To spory komfort.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 19:24, 16 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Haniu, współczuję niepogody. U mnie tylko wczoraj padało /mżyło cały dzień. Na przyszły tydzień zapowiadają słońce.

Ładnie już u Ciebie . Wiśnia ma śliczny kolor
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ryska 21:06, 16 kwi 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Silną wolę mają groszki cukrowe przebijając się przez podłoże u Ciebie
Czego to człowiek nie zrobi dla dostępu do słowa pisanego. Jak mnie wzrok zaszwankował, termin do okulisty był odległy (wiem mogłam iść prywatnie) to przerzuciłam się na audiobooki
Teraz znów wącham papier ale kto wie, może pójdę w Twoje ślady.
Polepszenia pogody nam życzę
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Napia 21:12, 16 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gratuluję zakupu czytnika! I nie ukrywam, że długa dyskusja na temat jego funkcjonalności przekonała mnie, by po niego sięgnąć. W domu używa go eM, ja jednak wolę papierowe książki, ich zapach, szelest białych kartek i możliwość wracania do wcześniej przeczytanych fragmentów tekstu. Może przyszedł czas, by sięgnąć po zdobycz techniki przed wyjazdem na wakacje. Świadomość, że ma się na podorędziu kilka książek do przeczytania jest niezwykle uspokajająca - zdarzyło mi się kiedyś zabrać zbyt mało książek i wiem, że nie chciałabym tego powtórzyć.

Twój wątek pędzi jak torpeda i nadrobienie zaległości zajmuje kilka dni Ale jest to bardzo miłe nadrabianie

Pogoda nas nie rozpieszcza. pamiętam, że jakiś czas temu przetoczyła się dyskusja, czy ciąć róże jesienią i musze przyznać, że po tegorocznym cięciu-niecięciu ( wiele róż przycięłam tylko symbolicznie ze względu na brak czasu lub właściwej pogody), jesienią przymierzam się do zrobienia porządku z tymi mniej kłopotliwymi różami

Jabłonka śliczna- mnie się ten landrynkowy róż bardzo podoba. Zresztą sama mam w ogrodzie kilka takich żarówiastych roślin i zawsze, gdy kwitną, cieszą moje oczy
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies