Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 12:40, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)
O matko, chwilę człowieka nie ma i nie wiadomo ile się trzeba cofnąć by nadrobić.
Wertykulację mamy zaliczoną, eM nawet trawnik uwałował bo po zimie murawa była strasznie nierówna. Co się najojczał i nastękał to jego .
Nawóz mam zamiar rozsypać dziś pod wieczór bo jutro ma padać.

Fajnie czytać, żeś zadowolona z czytnika .


Wałowanie robiłam chyba na początku marca. Glinę bardzo wybrzusza po zimie. Stękaniu ema się nie dziwię. Też stękałam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:41, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sarenka napisał(a)
Podziałałas Haniu z tą wertykulacja super


Zwykle rozkładałam ją sobie na dwa dni. W tym roku musiałam to zrobić za jednym zamachem. Do teraz czuję ją w rękach. palce mi drętwieją z przemęczenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 13:15, 18 kwi 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszeńko
Dzisiaj zalecam odpoczynek w pozycji horyzontalnej tudzież delikatne rozciągania rodem z jogi
Na zakwasy sok z wiśni
Buziole ślę
U mnie dziś nie pada... bo siedzę w pracy do 18...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Brzozowadzie... 13:26, 18 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
My właśnie odpuściliśmy wałowanie i przed tarasem mam dramatycznie nierówno. Tyle, że u mnie krety maczały w tym palce Ziemia się pozapadała nad korytarzami. Teraz już chyba za późno.
Odpoczywaj!
Galgasiu, sok z wiśni na zakwasy? Muszę przetestować
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 13:52, 18 kwi 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Brzozowadziewczyna napisał(a)
My właśnie odpuściliśmy wałowanie i przed tarasem mam dramatycznie nierówno. Tyle, że u mnie krety maczały w tym palce Ziemia się pozapadała nad korytarzami. Teraz już chyba za późno.
Odpoczywaj!
Galgasiu, sok z wiśni na zakwasy? Muszę przetestować
Ale taki kwaśny, np. z mrożonych. Naprawdę działa
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 13:58, 18 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Brzozowadziewczyna napisał(a)
My właśnie odpuściliśmy wałowanie i przed tarasem mam dramatycznie nierówno. Tyle, że u mnie krety maczały w tym palce Ziemia się pozapadała nad korytarzami. Teraz już chyba za późno.
Odpoczywaj!
Galgasiu, sok z wiśni na zakwasy? Muszę przetestować


No właśnie u mnie jest to samo. Kopców nie ma bo mamy siatkę ale korytarze pod siatką poryte i trawnik pozapadany.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 16:58, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)
My właśnie odpuściliśmy wałowanie i przed tarasem mam dramatycznie nierówno. Tyle, że u mnie krety maczały w tym palce Ziemia się pozapadała nad korytarzami. Teraz już chyba za późno.


U mnie wybrzuszenia w trawniku wynikają z naprzemiennego zamarzania i odmarzania gliny.
Wałowanie można robić w każdym momencie. Korzonkom trawy to nie zaszkodzi.
Z myślą o Tobie zrobiłam zdjęcia czosnkom główkowatym.









Zaczyna gęstością przypominać wysiewany szczypiorek wieloletni.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:07, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
Gruszeńko
Dzisiaj zalecam odpoczynek w pozycji horyzontalnej tudzież delikatne rozciągania rodem z jogi
Na zakwasy sok z wiśni
Buziole ślę
U mnie dziś nie pada... bo siedzę w pracy do 18...


Horyzontalnej pozycji było niewiele. Robiłam wysiew cukinii i bazylii, popikowałam 20 porów, zrobiłam dosiewki trawy i przycięłam wreszcie śliwy w sadzie.

A długa prosta wciąż czeka na wiosenne porządki.




Od kilku godzin nie pada. czekam na spektakl ze świdośliwami w tle.
na garażowej




i przy tarasie





Aktorzy drugoplanowi już w gotowości.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 18:38, 18 kwi 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 371
Aż współczuję Haniu tak ciężkiej orki.
Aleś zadowolona , to zaraz zmęczenie przejdzie.
a z czosnkami to masz problem i to duży,
chyba nie do okiełzania.

____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 19:21, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
darkowa napisał(a)
Aż współczuję Haniu tak ciężkiej orki.
Aleś zadowolona , to zaraz zmęczenie przejdzie.
a z czosnkami to masz problem i to duży,
chyba nie do okiełzania.



Jutro organizm zapewne wróci już do formy.
Liczę, że te czosnki uda się wytrzebić przez systematyczne odrywanie zielonych listków. Cebulka mocno się osłabi produkując kolejne.
Czosnki Krzysztofa i Purple Sensation też mocno się rozrosły. Łatwiej je jednak kontrolować.



Po tych intensywnych opadach narcyzy z trudem trzymają pion. Te tradycyjne, żółte stoją prosto, pokładają się szlachetniejsze odmiany. Tych drugich jakoś mniej w tym roku.





Tulipany lepiej znoszą deszczową pogodę.


Tych kupiłam kiedyś cały kilogram. Odmiany nie pamiętam, ale kwitną niezawodnie od kilku sezonów.





Dobrze mieć w ogrodzie seslerię jesienną. Mimo wczesnej wiosny wygląda już okazale.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies