Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Basieksp 22:48, 18 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Popracowałaś, ale efekty od razu widać, trawnik pierwsza klasa no i chyba zacznę swoje czosnki podglądać narazie niewiele ich mam, bo od niedawna je mam, no ale hmmm...
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 23:00, 18 kwi 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Werbena patagońska wygląda tak niewinnie. A jak to jest z trawami pampasowymi? Nie widuje ich w ogrodowiskowych ogrodach. Też mają jakieś olbrzymie wady?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Magara 00:02, 19 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Haniu, dałaś radę Wiosna jest I ma być cieplej
Mój trawnik po wertykulacji wygląda masakrycznie - dałam mączkę bo miałam, dolomitu nie miałam, chyba Opatrzność nade mną czuwa
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:21, 19 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


i przy tarasie





Podoba mi się tu Tak świeżutko i czyściutko
Twój trawnik po wertykulacji wygląda lepiej niż mój przed.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 09:27, 19 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Pomyślałam dokładnie tak jak Zuza Mój trawnik masakryczny ale chyba się nie doczekam wertykulacji w tym roku.
Haniu trudno za tobą nadążyć, no ja mam zadyszkę
Taras aż świeci
Bardzo przyjemne widoczki. Pozdrawiam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magleska 10:11, 19 kwi 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Haniu Ogród prezentuje się pięknie
Nawet rabaty do zrobienia na fotkach prezentują się bardzo dobrze
Wertykulacji chyba nie zdążę zrobić

Doradź proszę - chcę przesadzić maliny - czy jest jakiś dobry sposób , żeby się nie rozlaziły - wyszły mi w trawniku nawet

Weranda pięknie odmalowana
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 14:20, 19 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Sylwia, w dużym ogrodzie końca prac nie ma nigdy. Trawnik na glinie trudno utrzymać w należytym stanie, zwłaszcza na bardziej uczęszczanych trasach. Dzisiaj wpadałam w poślizg, kiedy zmierzałam trawiastą ścieżką do kompostownika. W nocy i nad ranem znowu padało. Już sama do siebie mam wstręt za to ciągłe marudzenie z powodu deszczu.

Muszelko, ten mój zakup czytnika przejdzie niewątpliwie do historii forum. Już się z nim oswoiłam i jego używanie stało się chlebem powszednim. Do zalegania na tarasie droga jeszcze daleka. Po ciepłym weekendzie ponownie ma być chłodno i deszczowo, a majowe prognozy zapowiadają temperatury niższe niż w ostatnich latach.
A wpis Marty jest taki jak to zwykle u Niej bywa. Pełen ekspresji, ciepłych uczuć, wrażliwości skrzyżowanej z intelektem. To cudowna mieszanka i dlatego cenię sobie bardzo jej sposób widzenia świata ujęty w słowa.

Basiu, opinie o inwazyjności tych czosnków są różne. Każdy zrobi z nimi, co chce. Moje doświadczenia są zdecydowanie złe. Żałuję, że wcześniej nigdzie nie znalazłam informacji o ich ewentualnej ekspansywności.

Patrycjo, w warunkach klimatycznych Polski trawa pampasowa jest rośliną wysokiego ryzyka. Kosztuje sporo. Jest wrażliwa na wygniwanie korzeni i przemarzanie. Wymaga dobrze zdrenowanego podłoża i osłoniętego stanowiska. Dodatkowo trzeba ją okrywać zimową porą. To raczej roślina specjalnej troski dla hobbystów.

Magarko, w to, że opatrzność nad Tobą czuwa, nigdy nie zwątpię. Mączka bazaltowa od dwóch lat jest na liście moich zakupów i jakoś ciągle umyka moment finalizacji zakupu. Mus to zmienić.

Zuza, jeszcze jest czyściutko, bo kot wchodzi frontowymi drzwiami. Trawa na glinie zwykle dobrze się prezentuje, bo ma z czego czerpać wilgoć i pokarm.

Aprilku, renowacja tarasu ciągnęła się długie tygodnie. Miałam już jej po dziurki w nosie. Pogoda zupełnie nie współpracowała. Szczęśliwa jestem, że mam już ją za sobą.
Wertykulację można też zrobić jesienią. Będzie dobrze.

Maglesko , mam nadzieję, że udało się przedłużyć żywotność balustrad.

U siebie mam tylko maliny jesienne. Powodem była ich mniejsza inwazyjność i uproszczone zabiegi pielęgnacyjne. Ścinam je późną jesienią do ziemi i po krzyku.
Inwazyjność pewnie powstrzymałaby jakaś blaszana zapora wkopana pionowo. Taka na 50 cm w głąb.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:25, 19 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pogoda dzisiaj wybitnie nieogrodowa. Rano padało, wiało, a termometr nie dobijał do 5 stopni.
Wolne przedpołudnie wykorzystałam na wymianę opon na letnie, choć zważywszy na zapowiadane po niedzieli kolejne oziębienie wciąż można by jeździć na zimowych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 18:24, 19 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie wybrzuszenia w trawniku wynikają z naprzemiennego zamarzania i odmarzania gliny.
Wałowanie można robić w każdym momencie. Korzonkom trawy to nie zaszkodzi.
Z myślą o Tobie zrobiłam zdjęcia czosnkom główkowatym.




Ha! Jednak będę usuwać, przekonałaś mnie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Agatorek 20:25, 19 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Rzeczywiście kępki główkowatego, wrastającego w rośliny, nie wyglądają za ciekawie. HMm. Może powyrywam swoje, póki jeszcze się nie rozszalały.
Gorzej z werbeną , bo eM bardzo ją polubił. Na jednej rabacie miałam po prostu jedną przy drugiej. Niestety część siewek nie kwitła.


Rabaty wyglądają już bardzo i zielono i kolorowo, trawnik super . Odmalowana balustrada prezentuje się bardzo elegancko
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies