Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 11:17, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wiatr strąca płatki świdośliw, ale one wciąż nie tracą na urodzie.





Nieformowany żywopłot się zagęszcza. Powoli regeneruje się trawiasta ścieżka. W sezonie sporo jest na niej cienia. Co roku wiosna trzeba robić na niej sporo dosiewek.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
April 11:27, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wiatr strąca płatki świdośliw, ale one wciąż nie tracą na urodzie.





Śliczna, podoba mi się kształt pni.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 11:36, 04 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
Ciekawe co piszesz o runiance i hakonkach, moze sprobuje z nimi na powiekszonej brzozowej, mam kilkadziesiat sadzonek runianki i kilka hakonek moze sie uda. Ubieglorocznym runiankom ktore dostalam od dziewczyn znowu poobcinalam patyczki i poszly do ziemi, niech sie rozmnazaja. A u mnie zdecydowanie lepiej rosna żólte hakonki i te mam na mokrym i suchszym miejscu. Na mokrym juz puscily a na suchym cisza. Nie wiem czemu tak. Kwasnossc gleby podobna.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 12:32, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)
Ciekawe co piszesz o runiance i hakonkach, moze sprobuje z nimi na powiekszonej brzozowej, mam kilkadziesiat sadzonek runianki i kilka hakonek moze sie uda. Ubieglorocznym runiankom ktore dostalam od dziewczyn znowu poobcinalam patyczki i poszly do ziemi, niech sie rozmnazaja. A u mnie zdecydowanie lepiej rosna żólte hakonki i te mam na mokrym i suchszym miejscu. Na mokrym juz puscily a na suchym cisza. Nie wiem czemu tak. Kwasnossc gleby podobna.


Runianka rośnie tez u mnie na słonecznym stanowisku. Trochę dłużej się zbierała, ale po czasie ruszyła z kopyta. Prawie omdlewałam na widok hakonek u Ursy. Nie mogłam pojąć, dlaczego u mnie protestują.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 12:33, 04 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W takich sytuacjach przypomina mi się Japonia. Jest rozciągnięta na prawie 2,5 tysiąca kilometrów. W ich ukochanym okresie kwitnienia wiśni, podaje się komunikaty, gdzie aktualnie jest pełnia rozkwitu. Różnice terminu kwitnienia między południem a północą Japonii wynoszą kilka tygodni. Są tam nawet tacy pasjonaci, którzy podróżują wzdłuż kraju, aby oglądać kwiecie przez dłuższy czas. W Polsce te różnice w wegetacji nie są aż tak drastycznie. No może poza obszarami wysokogórskimi.

To przez te Japońskie spektakle wiśniowe tyle ich u siebie nasadziłam nie muszę jeździć nigdzie by się nimi cieszyć. Ale na efekty trzeba czekać aż się rozrosną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 12:34, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
April napisał(a)


Śliczna, podoba mi się kształt pni.


Pamiętam, jakie miałam rozterki z wyborem drzewka na tę rabatę. Część osób odradzała mi ten wybór z powodu możliwości brudzenia kamieni owocami. Nigdy żaden owoc nie spadł na ziemię. Robiłam wyścigi z ptakami, kto pierwszy dobierze się do owoców.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:40, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)

To przez te Japońskie spektakle wiśniowe tyle ich u siebie nasadziłam nie muszę jeździć nigdzie by się nimi cieszyć. Ale na efekty trzeba czekać aż się rozrosną


U mnie rośnie tylko jedna Amanogawa. Kiku Shidare jakoś mnie nie uwiodła. Na Kanzana zbrakło miejsca. Kwiecia dostarczają rajskie jabłonki i nasze jadalne wiśnie. Zawsze to coś.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:47, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wykorzystuję przyzwoitą pogodę do niespiesznego odświeżenia kancików i wzruszenia ziemi na brzegu rabat. Chwasty (mniszki) są głównie w trawniku. Przy okazji kancikowania wydłubuję je szpikulcem.

W ten weekend rodki powinny już zakwitnąć.



Sporo mam w ogrodzie szafirków.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:50, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
I zostały takie tamy.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 12:51, 04 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tak, to Ola.
EE zwykle kwitły w połowie kwietnia, wszystkie inne z końcem kwietnia i na początku maja. Ten ciepły luty chyba sporo namieszał, a ostatnie dni marca postawiły kropkę nad i. Było w okolicach 20 stopni.
Chociaż... 38 lat temu rodziłam syna 1 kwietnia. To był wtorek po świętach. Do szpitala jechałam bez płaszcza, w okresie świąt też było gorąco. A kiedy opuszczałam po paru dniach szpital, to powitały nas trwające kilka dni opady śniegu.
To syna dostaliście na Prima Aprilis U mnie mąż dostał syna w prezencie imieninowym a ja na spóźnione urodziny. Mamy pakiet 3 w 1 plus święta.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies