Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 10:47, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Margo2 napisał(a)
Tak, u Ciebie wiosna zdecydowanie bardziej rozwinięta.
W dodatku masz wszystko pięknie wysprzątane, przygotowane do sezonu.
Ja mam jeszcze sporo pracy.
Szkoda, że ma sie ochłodzić


Gosiu, ogród u mnie należy raczej do tych mniejszych, ale i tak prace porządkowe trwały prawie dwa miesiące. Codziennie coś, po godzince. Cieszę się z tego ochłodzenia, może nieco spowolni wegetację, bo kwitnące w kwietniu lilaki i kaliny jakoś mi zaburzają spokojne cieszenie się wiosną.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:48, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
antracyt napisał(a)
Pięknie Ci się ogród pokolorował na święta
Twój rododendron wcale nie jest osamotniony. Widziałam wczoraj w Rogalinie fioletową azalię(?) w pełni kwitnienia i bardzo mnie zaskoczył ten widok.


Od kilku dni takich zaskakujących ogrodowych widoków mam po pachy i wciąż nie wiem, czy się z tego powodu smucić czy cieszyć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Patrycja_KG_Lu 11:55, 02 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2707
Haniu, jakbyś znalazła chwilę to proszę zajrzyj na mój wątek. Byłabym wdzięczna za doradzenie w sprawie krzewów ozdobnych. Masz u siebie ich dużo i najlepiej wiesz, które są mniej lub bardziej wymagające, łatwiejsze w pielęgnacji, piękniejsze w przebarwieniach i nie rujnujące budżetu. Planuje odcinek przy płocie z krzewami właśnie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
April 13:44, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Auć, jaki piękny maj w ogrodzie. Co będzie w maju? Czerwiec? Oby nas pogoda nie pokiereszowała
U mnie świdośliwa też lada moment. I generalnie po tygodniu jak nie byłam w ogrodzie, to doznałam szoku, podobnie jak u ciebie, wszystko szaleje od tego nadmiernego ciepła. Pobity rekord pomiarów marca. I mimo cudnej pogody na święta, budzi to we mnie spory niepokój.
Dziś pada, ochłodziło się, na szczęście - brzmi to aż dziwnie
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 14:41, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
April napisał(a)
Auć, jaki piękny maj w ogrodzie. Co będzie w maju? Czerwiec? Oby nas pogoda nie pokiereszowała
U mnie świdośliwa też lada moment. I generalnie po tygodniu jak nie byłam w ogrodzie, to doznałam szoku, podobnie jak u ciebie, wszystko szaleje od tego nadmiernego ciepła. Pobity rekord pomiarów marca. I mimo cudnej pogody na święta, budzi to we mnie spory niepokój.
Dziś pada, ochłodziło się, na szczęście - brzmi to aż dziwnie


Moj poczatek kwietnia jest podobny jak rok temu, tzn. nic nie ma. jakies sporadyczne zielone wychodza. wiec mala szanse mam, ze przymrozki zapowiadane w tym tygoniu nie poczynia za wielkich szkod.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 15:31, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Pati, byłam i napisałam.
Kalina Rozeum i lilak węgierski w duecie





Na prawo od cisa (z pomarańczowymi owocami) jest irga pomarszczona

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:49, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
April napisał(a)
Auć, jaki piękny maj w ogrodzie. Co będzie w maju? Czerwiec? Oby nas pogoda nie pokiereszowała
U mnie świdośliwa też lada moment. I generalnie po tygodniu jak nie byłam w ogrodzie, to doznałam szoku, podobnie jak u ciebie, wszystko szaleje od tego nadmiernego ciepła. Pobity rekord pomiarów marca. I mimo cudnej pogody na święta, budzi to we mnie spory niepokój.
Dziś pada, ochłodziło się, na szczęście - brzmi to aż dziwnie


W maju pewnie będą czerwcowe kwitnienia. Dziwnie się czuję, kiedy to, co widzę za oknem nie zgadza się z kalendarzem. Największe zaskoczenie przeżyłam w sobotę, bo z powodu zajęć okołokuchennych przez parę dni nie zapuszczałam się w głąb ogrodu. Kiedy ujrzałam majowe tulipany w pełni kwitnienia, to przeżyłam szok.
Dzisiaj taka typowo kwietniowa aura, w okolicach 15 stopni.





Na wiązie JH też już są listki.



Ciemierniki Niger złapały fajny kolorek.



Niektóre hosty już całkiem na wierzchu.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:55, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
TAR napisał(a)


Moj poczatek kwietnia jest podobny jak rok temu, tzn. nic nie ma. jakies sporadyczne zielone wychodza. wiec mala szanse mam, ze przymrozki zapowiadane w tym tygoniu nie poczynia za wielkich szkod.


U nas przymrozków na szczęście nie widać. Pamiętam jak rok temu Magara pisała o czerwcowych uszkodzeniach przymrozkiem. U Was faktycznie inny klimat.







Cebulowym bardziej szkodzą upały niż chłody. Przy tych drugich dłużej cieszą oczy.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Patrycja_KG_Lu 15:56, 02 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2707
Dziękuję. Fajnie wygląda ten duet. Jaka to odmiana lilaka? Ma taki delikatny róż. Pachnie intensywnie jak te zwykłe? Irga nie do końca w moim guście. Lilak taki delikatniejszy, zwiewny.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Gruszka_na_w... 16:00, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Wczoraj oprócz kancikowania powyciągałam kwiatostany z turzyc. Samosiew jest mi zbędny, szkoda, żeby kępy wysilały się na produkcję nasion. Dzisiaj mam dzień lenia. Silny wiatr nie sprzyja ogrodowym pracom.
Zrobiłam tylko szybki obchód.









Świdośliw nigdy dosyć.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies