Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 15:39, 12 lip 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Odwiedziliśmy Ryki - oczywiście mnie porwały rabaty bylinowe i trawiaste
Szkoda ze w szkółce nie było tego co na rabatach. No cóż kupiłam sobie choć na pamiątkę Żeleźniaka Russela - żółty, czyżbym się złamała że rabata bylinowa będzie tylko w pastelach ?










____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 15:40, 12 lip 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769




____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 15:42, 12 lip 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
A z synem wybrałam się tutaj, jadąc 600 metrów w dół, z prędkością 6m/s z jedną latarenką można być pod niezłym wrażeniem






____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 15:45, 12 lip 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kawa napisał(a)
Agatko
no żyjesz
u nas też wreszcie popadało
hortki masz wielgachne


Kamilko żyję, siedzę w domu z dzieciakami. Musiałam zrezygnować z jednego wyjazdu przez perypetnie życia prywatnego więc szukam innych rozwiązań dla siebie i dzieciaków.

Hortki za radą Ewci Bacowej przycięłam wyżej, to taki eksperyment jak się będę trzymały po takim cięciu. Widzę że już nieźle zgrubiały, pierwsze pędy mają już grubość 1,5 - 2 cm. Liczę, że po deszczu nie będą leżeć na ziemi jak w roku ubiegłym. Wszystko się okaże jak będą już kwiatostany.
____________________
Z Pszenicznej...
Margerytka40 16:04, 12 lip 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Oglądałam zdjęcia z ogrodu i z wycieczki. Przy takim buszu jak u Ciebie Agata to tej suszy za bardzo nie widać. Czy Ty masz na bylinowej turzycę palmową?Ostatnio się jej przyglądam bo chcę przetestować u mnie ale tę jej mniejszą odmianę.Ścieżki masz super. A ta niebieska hortka to jaka? Dostałam korbki na punkcie niebieskich ogrodówek i wszędzie żebrzę o gałązki. Chcę zrobić z nimi zakątek na kwaśnej rabacie. Masz ją wsadzoną w kwaśną ziemię ?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AgataP 16:15, 12 lip 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margerytka40 napisał(a)
Oglądałam zdjęcia z ogrodu i z wycieczki. Przy takim buszu jak u Ciebie Agata to tej suszy za bardzo nie widać. Czy Ty masz na bylinowej turzycę palmową?Ostatnio się jej przyglądam bo chcę przetestować u mnie ale tę jej mniejszą odmianę.Ścieżki masz super. A ta niebieska hortka to jaka? Dostałam korbki na punkcie niebieskich ogrodówek i wszędzie żebrzę o gałązki. Chcę zrobić z nimi zakątek na kwaśnej rabacie. Masz ją wsadzoną w kwaśną ziemię ?


Mam turzycę polecam, idealna jako wypełnienie pustych miejsc.

Hortka jest zwykła, ale w nóżki ma powtykane gwoździe takie duże
Gwoździe rdzewieją i wytwarzają związki które powodują jej kolor.

Masz zdjęcia, zrobiłam przed chwilą. Różnice widać





____________________
Z Pszenicznej...
Margerytka40 16:23, 12 lip 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Gdzieś już o tej gwoździowej metodzie słyszałam,dużo tych gwoździ potrzeba na krzaczek? M się ucieszy jak mu wszystkie pordzewniałe uprzątnę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AgataP 16:25, 12 lip 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margerytka40 napisał(a)
Gdzieś już o tej gwoździowej metodzie słyszałam,dużo tych gwoździ potrzeba na krzaczek? M się ucieszy jak mu wszystkie pordzewniałe uprzątnę


Nie pamiętam, ale może z 5 szt
____________________
Z Pszenicznej...
Margerytka40 16:35, 12 lip 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Zaraz lecę powtykać,pewnie potrzeba trochę czasu żeby zadziałało,wetknę takie już pordzewniałe i zrobię eksperyment
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AnnaCh 17:38, 12 lip 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Agatko, pięknie masz, warzywniak z super ścieżkami, bardzo mi się podoba
Mój trawnik też przypomina suche siano, trudno, nic nie poradzę.
Wycieczka super
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies