Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

popcorn 10:04, 13 lip 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
pięknie masz Agatko. I wycieczki! Super

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
bacowa 13:07, 13 lip 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
AgataP napisał(a)
LO zgubiła liście, chyba podsadzę ją powojnikiem bo ten ma się dobrze
o[/img]


Też z jakąś rezerwą podchodzę do LO, niby ładna, niby fajnie pachnie ,niby wszystko super ale szału nie robi ten jej wygląd po kwitnieniu. Ale czemu liście zgubiła u ciebie ?
U mnie też rozchodniki porosły jak głupie , też część do eksmisji w inne miejsce.
paniprzyroda 13:33, 13 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Super wycieczka. Jak na tę suszę, to i tak rabaty dobrze wyglądają. LO wykopałam w zeszłym roku o tej właśnie porze. Co roku było tak samo, liście, żółte, grzyb. Posadziłam ją, ale operacji nie przetrwała, trudno. Jednak jak miałabym dużo miejsca, posadziłabym ją jeszcze raz, ale gdzieś na uboczu. Pierwsze kwitnienie i zapach ma obłędne
____________________
Dwa ogrody
ag_zie 14:38, 13 lip 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
AgataP napisał(a)






Dzięki Kasya trafiłam na Twoją Katalpę - czy możesz mi coś o niej powiedzieć? Czy to zdrowe drzewo bez większych problemów? W jakiej odległości od tuj można ją sadzić?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 14:41, 13 lip 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Kasya napisał(a)
Agata, pokaz katalpe, opowiadałam Agnieszce ze masz piękną
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Iwk4 14:57, 13 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
AgataP napisał(a)


Iwonka super że zajrzałaś. Ja też lubię zaglądać do Ciebie, nawet nie wpisując się

LO w tamtym roku była ładniejsza, może dosadzę jej powojnika do towarzystwa, zobaczę. Zapach jej kwiatów mnie jednak zniewala, będę o nią walczyć. Wyciąć zawsze można

Agatko, mam remont w domu i czasu brak. Mało mnie tu, a na wpisy u mnie stanowczo za mało czasu, choć w ogrodzie coś tam ogarniam. Skończyłam walczyć z chwastami. Za momencik zacznie się kolejna runda, jak deszcze będą zielsko podlewać. Ale niech pada. Roślinkom to bardzo potrzebne.

Spróbuję LO nawozem podsypać, moze jej się polepszy ... Za dużo słońca miała chyba przez te upały...
____________________
Ogródek Iwony II
AgataP 20:26, 13 lip 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
ag_zie napisał(a)

Dzięki Kasya trafiłam na Twoją Katalpę - czy możesz mi coś o niej powiedzieć? Czy to zdrowe drzewo bez większych problemów? W jakiej odległości od tuj można ją sadzić?


Aga rośnie na tym miejscu już kilka lat chyba 7-8, wcześniej wstawiłam jak była mała, wsadzona przed budową domu jeszcze.
Problemów z nią nie mam, jedni uważają za mankament to że późno wypuszcza liście. Mnie to nie przeszkadza. Zimą jest piękna, u nas robi za drzewo karmnikowe. Różne opinie są co do jej przycinania, u Małej Mi wiatr ją połamał, ale się podniosła z kolan i dalej pięknie wygląda.
Miałam ją w tym roku przycinać bo już jest wysokości domu prawie, ale odpuściłam temat. Wiem że puści potem długie przyrosty po 1 - 1,5 m i może stracić swój pokrój. Jest więc taka jak na zdjęciu i na razie z nią nic nie robię. Podobno odstrasza komary, coś w tym jest bo u nas w domu mało ich, już więcej much lata Poza tym uwielbiam jej wielkie liście, daje chłodny cień i ma piękny jasno zielony kolor. Ja ją lubię, zwłaszcza przy tarasie
____________________
Z Pszenicznej...
Gruszka_na_w... 21:03, 13 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Podzielam Agatko Twoją opinię o katalpie. Dla mnie to drzewo wybitnie okołotarasowe. Daje cień wtedy, kiedy jest on najbardziej potrzebny, a w innych porach roku nie wpływa na zaciemnianie pomieszczeń w domu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 21:20, 13 lip 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
AgataP napisał(a)


Aga rośnie na tym miejscu już kilka lat chyba 7-8, wcześniej wstawiłam jak była mała, wsadzona przed budową domu jeszcze.
Problemów z nią nie mam, jedni uważają za mankament to że późno wypuszcza liście. Mnie to nie przeszkadza. Zimą jest piękna, u nas robi za drzewo karmnikowe. Różne opinie są co do jej przycinania, u Małej Mi wiatr ją połamał, ale się podniosła z kolan i dalej pięknie wygląda.
Miałam ją w tym roku przycinać bo już jest wysokości domu prawie, ale odpuściłam temat. Wiem że puści potem długie przyrosty po 1 - 1,5 m i może stracić swój pokrój. Jest więc taka jak na zdjęciu i na razie z nią nic nie robię. Podobno odstrasza komary, coś w tym jest bo u nas w domu mało ich, już więcej much lata Poza tym uwielbiam jej wielkie liście, daje chłodny cień i ma piękny jasno zielony kolor. Ja ją lubię, zwłaszcza przy tarasie

Hmm, ja posadziłam przy tarasie i czekam Jak tak czytam to moze jej nie przesadzę a taki mialam zamiar
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Krys 22:43, 13 lip 2018


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Agata pracusiu ogród masz piekny,dopieszczony i rośliny dorodne,fajnie skomponowane,ja tak nie umie
u mnie New Down do eksmisji zgubiła prawie wszystkie liście isłabo kwitnie,róze mnie nie lubią
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies