Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

GorAna 20:32, 17 sty 2018


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Gosiu, suszkowe, bylinowe fotki piękne
U mnie przysypane wszystko ciężkim śniegiem.
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Dorota123 22:33, 17 sty 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Styczniowe fot wyglądają jak jesienne, pięknie ujęłaś zasuszone roślinki.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
m_gocha 22:50, 17 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Pomysły na naturalne wianki od Anitki jak zrobić i gotowe
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:04, 17 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Monia81 napisał(a)
Gosiu ja tego nie stosowałam, ale w kilku odcinkach Mai widziałam, że do donic miało to zastosowanie, ale czy się to tak rzeczywiście sprawdza nie pomogę, macham, pozdrawiam
Tez widziałam w Mai - ale stosowane do doniczek. Ale było to tzw. lokowanie produktu a nie porada ogrodnicza
Odmachuję Monia
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:11, 17 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Kawa napisał(a)
Gosia czyli najgorsze dni depresyjne już za nami??

zdałoby się
Kami, mam nadzieję
Fakt, że w poniedziałek ogarnęła mnie czarna beznadzieja. Kumulacja wszystkiego co tylko możliwe. Dopiero wieczorem przeczytałam, że to "Niebieski poniedziałek" i... poczułam się trochę usprawiedliwiona i ciut lepiej
Byle do wiosny
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:15, 17 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mira napisał(a)
"Jesienią po raz pierwszy nie ścinałam żadnych bylin. I świetnie bo teraz zdobią ogród "

a widzisz picusiu że takie różności jeszcze długo cieszą a w lutym jest już okazja do małej pracy w ogrodzie.

Ja hudroboksów nie stosowałam ale słyszałam że ponoć nic genialnego - zapytaj Danusi może coś wiedzieć.
Skoro masz to nie pozostaje nic innego jak wykorzystać - nie sądzę żeby szkodziły - pewnie ręką trzeba sprawdzać suchość.

pozdrawiam
No tak Miro, niekiedy warto trochę odpuścić i nie być takim picusiem
A hydroboxy kupiłam bo pamiętałam je z Mai a że cena była -90% to wzięłam.
Będę testować. Myślę, że w donicy coś tam na pewno da roślinkom więcej wilgoci. Natomiast zastanawiałam się nad ich wykorzystaniem w gruncie, gdy będę obsadzać skarpę - tam pełne słońce no spadek terenu
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:18, 17 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Anitka napisał(a)
Gosiu ja mam te hydroboxy w doniczkach z hortensjami ogrodowymi, które mam posadzone w donicach przy garażu. W tych, o które u mnie pytałaś jak zabezpieczam (przechowuję).
Kupiłam na wiosnę i jak widziałaś hortensje pokazywałam 1 grudnia i miały się świetnie. Też się zastanawiałam czy korzenie do nich przerosną, ale jak je wyciągałam przed świętami z doniczek to byłam zdziwiona, bo korzenie je przerosły, cała doniczka była przerośnięta korzeniami, więc chyba nie ogranicza to rozwoju korzeni. Z zalaniem nie było problemu, żadnych oznak.
Hydrobosy zostawiłam, bo można je używać wielokrotnie.
Ja zastosowałam na próbę, bo jak wyjeżdżam to nikt nie przychodzi do mnie podlewać roślinek. I powiem szczerze, że działają. Dużo rzadziej podlewałam te hortensje w doniczkach jak byłam w domu. W tym roku też włożę je do doniczek z hortensjami.

Nie wiem tylko ile sezonów działają.

Anitko to super wieści Właśnie myślałam też o umieszczeniu ich w donicach z hortensjami ogrodowymi. Niestety przy większych upałach nawet je 2 razy dziennie podlewałam
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:21, 17 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
AgataM napisał(a)
Gosiu masz piękny ogród. Anonimowo nie raz przemierzałam jego ścieżki, bo jest w moich klimatach. Świetne robisz zdjęcia. Gratuluję

Witaj Agatko Bardzo mi miło gościć Cię w moich skromnych progach. Zapraszam częściej
Co do zdjęć dziękuję bardzo, ale pasowałoby sprzęt na leszy wymienić
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:24, 17 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
GorAna napisał(a)
Gosiu, suszkowe, bylinowe fotki piękne
U mnie przysypane wszystko ciężkim śniegiem.
Pozdrawiam
Ania byłam i widziałam u Ciebie piękną zimę - szkoda tylko, że to taki ciężki i mokry śnieg bo może wiele poniszczyć.
U mnie tylko trochę poprószyło. I pomyśleć - góry
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:26, 17 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dorota123 napisał(a)
Styczniowe fot wyglądają jak jesienne, pięknie ujęłaś zasuszone roślinki.
Dokładnie tak Dorotko. Dlatego wrzuciłam tutaj na O. do tego mojego ogrodowego pamiętnika, ku pamięci jak to w styczniu 2018` bywało
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies