Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 22:00, 21 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dzisiaj zdecydowanie zimowo - wprawdzie śniegu około 5 cm ale przed chwilą zaczęło mocno sypać więc może trochę zgrubnie zimowa kołderka
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:20, 21 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Pomponiki dostały czapeczki

Trawy uginają się pod ciężarem mokrego sniegu


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:23, 21 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Czosnkowe "fajerwerki"

i powojnik, któremu jednak nie będzie dane się rozwinąć
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
ElzbietaFranka 12:29, 24 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Tapior piękny trochę przyproszony śniegiem. U nas dosyć sporo nasypalo ale ju dzisiaj plusowe temperatury.
U mnie działa spora. Jest jeszcze dużo prac id wiosny zaczynam. Część roślin trzeba przenieść przekopać inne posadzić. Już od tego roku porządkuje rabaty aby nigdy nic nie zmieniać. Bo się zarobie fizycznie czas odpocząć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anitka 12:42, 24 sty 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
m_gocha napisał(a)
Anitko to super wieści Właśnie myślałam też o umieszczeniu ich w donicach z hortensjami ogrodowymi. Niestety przy większych upałach nawet je 2 razy dziennie podlewałam


Ja mam takie płaskie krążki. Na dno donicy dałam keramzyt, kawałek agrowłókniny ( łatwiej jest mi wówczas usuwać ziemię ) troszkę ziemi i dopiero hydroboks.
Mam nadzieje, że u ciebie też się sprawdzi. Na początku zanim roślina się zakorzeni trzeba podlewać normalnie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
m_gocha 00:05, 26 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
ElzbietaFranka napisał(a)
Tapior piękny trochę przyproszony śniegiem. U nas dosyć sporo nasypalo ale ju dzisiaj plusowe temperatury.
U mnie działa spora. Jest jeszcze dużo prac id wiosny zaczynam. Część roślin trzeba przenieść przekopać inne posadzić. Już od tego roku porządkuje rabaty aby nigdy nic nie zmieniać. Bo się zarobie fizycznie czas odpocząć.
Ela wiesz jak to jest w ogrodzie Wydaje się, że zrobione na pefecto a potem coś nam nie pasuje... coś wypadnie albo za bardzo się rozrośnie, albo zobaczymy u kogoś jakieś ciekawe nasadzenie i znów zmiany, przeróbki Choć przyznam się, że mi też chodzi po głowie taka myśl aby nareszcie zrobić porządek z nasadzeniami na rabatach i wreszcie zacząć odpoczywać . Wiem, że nierealne
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:10, 26 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Anitka napisał(a)


Ja mam takie płaskie krążki. Na dno donicy dałam keramzyt, kawałek agrowłókniny ( łatwiej jest mi wówczas usuwać ziemię ) troszkę ziemi i dopiero hydroboks.
Mam nadzieje, że u ciebie też się sprawdzi. Na początku zanim roślina się zakorzeni trzeba podlewać normalnie.

Dzięki Anitko
Pierwszy już w fazie testu. Trochę się zdziwiłam, że po namoczeniu przyjął tak dużo wody (a tak niepozorne wyglądał po wyjęciu z pudełka) Przesadziłam do nowej doniczki stojący w kuchni rozmaryn i dostał właśnie hydrobox.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:21, 26 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Przez dwa dni była piękna zima. Niestety jej uroki podziwiałam z okna domu kurując się z jakiejś infekcji grypopodobnej. Dzisiaj prawie cały śnieg niestety już spłynął
W związku z powrotem aury przedwiosennej wrzucę kilka fotek wykonanych 2 tygodnie temu. Spacerując po ogrodzie (hmmm, szumnie powiedziane ) zauważyłam, że wyjątkowo rozrosły się mchy a to na kamiennym murku, na kamykach, pozostawionych w ogrodzie pniach. Zapewne to efekt wyjątkowo mokrej jesieni i ciepłej zimy.
Przykucnęłam i z nosem i obiektywem przy ziemi takie cudeńka zobaczyłam

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:24, 26 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Jak dla mnie - cudny mikroogród


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:26, 26 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies