Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 14:01, 17 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
eee_taam napisał(a)
w dzisiejszych czasach trudno bez ciepłej wody żyć ....a jakby tak mi trzeba było nosić ze studni i grzać ......to nie wiem czybym dała radę....zwłaszcza w zimie ....szalenie trudne.

macham deszczowo ...choc wczorajsze słońce dodało dużo optymizmu


W dzisiejszych czasach to trudno bez wielu rzeczy, niestety do dobrego łatwo się przyzwyczaić
Miałam zimną, to już tym się pocieszałam, ale wiesz, po treningu kąpiel w misce??? no i włosy raz na tydzień, bo jak moje w misce wymyć
Czyli u ciebie tez wiosennie, słońce i deszcz, to oznaki wiosny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margarete 15:00, 17 lut 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Irenko podejrzałam twoje "nadzieje" na wiosnę - już ją u ciebie widać, no może jeszcze nie wiosnę ale przynajmniej przedwiośnie....
U nas zima w ogrodzie, duzo śniegu i lód na parkingach, podjazdach czy chodnikach i na ten lód dziś spadł deszcz....ślisko jak cholera, żeby dość do auta figury łapałam że szkoda gadać.

Fajnie że już masz nareszcie rozwiązany problem z ciepłą wodą, to ważne...sama wiem jak to ciężko bez wody. Ja mam ciepłą z sieci miejskiej i zawsze latem jest konserwacja ciepłowni która trwa 10 dni, max 14...i to koszmar dla mnie, zmywanie, mycie...i to latem a co dopiero zimą...

Irenko czy to twoje źródło gdzie kupowałaś dla nas Carrex Elata Aurea jest daleko od ciebie ? czy wiosną jest szansa żeby tam jeszcze wiosną dokupić?

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
pawel_snopek 16:32, 17 lut 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Milka napisał(a)


Paweł wklejam, co znalazłam.
Chcesz cedry? pamiętaj, rosną jak szalone, moje mają 6 lat, a wielkie, moim konary od spodu podcinam, aby róże miały miejsce.
20/2011- cedry libańskie

styczeń 2017
może w niedzielę zrobię świeże i ci pokażę
tu 2 widać, 3 nie, bo sa 3


Dziękuję za fotki To jednak dobrze że zamówiłem 3 sztuki
Ty masz cedry libańskie a ja zamówiłem cedry himalajskie niby podobne tępo wzrostu. Mają mieć około 120 cm wysokości ale się okaże jak będę je miał już w domu, oby były ładne. Dokupiłem też cypryśnika błotnego taki eksperyment. Warunki by miał u mnie idealne z racji że posadzę go na mocno podmokłym terenie Co do metasekwoi to też ją mam ma już około 5 lat ale tylko 180cm wysokości
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Katkak 17:30, 17 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Irenko też się nie mogę doczekać co ten seon pokaże. Sporo roślin przecież posadziłam w ubiegłym, więc teraz czekam na efekty Dużo rodków, azalii, ale też cebul różnych, czy bodziszków od babć z ryneczku. Pomysłów też mam sporo. Jeden nawet zaczęliśmy realizować. Choć póki co na razie to bardziej męska robota. Pochwalę się jako skończymy, bo z zapałem mojego ema różnie bywa .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Basilikum 18:04, 17 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Milka napisał(a)


Można, można, ale to trudno mielić, fajnie byłoby miec takie rolnicze narzędzie do mielenia, jak mój sąsiad do kukurydzy ma.
Juz plewisz??? Ja na cięcie się nastawiam, ale kto wie
Ciekawa jestem tej rabaty w tym sezonie, powinnaś ją powiększyć i jeszcze dosadzić tych ślicznych róż

Ciecia tez jeszcze troche mam,, moze w przyszlym tygodniu sie da.
Tej rabatki wzdluz domu nie moge narazie powiekszyc, bo tam jest kraweznik zabetonowany. troche sie juz zaczyna sypac wiec kiedys moze go wywalimy. Najpierw musimy zlikwidowac gorke truskawkowa. na jesien jej juz nie bedzie i wtedy mzna myslec o poszerzaniu rabaty. No i inne rzeczy mam teraz w planie a wszystkiego naraz sie nie da.
Roze sa juz w planie zakupowym. jak sie ociepli jedziemy kupowac.

No i moze uda Ci sie samej zobaczyc jak wszystko poroslo i co sie zmienio
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 18:08, 17 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Milka napisał(a)



poznalam od razu
Irenko jakie ja mam od Ciebie trawy, chyba ich nie zapisalam a pamiec mam jak durszlak
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
wojtas2101 18:32, 17 lut 2017


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Ja też mam dwa cedry, dziś zauważyłem że je trochę przymroziło z jednej strony igły brązowe.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
anabuko1 18:54, 17 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
To w sumie te cerdy szybko rosną.Nawet nie wiedziałam.
Ja mam jakiś jeden,Ale to ubiegłoroczny prezent mały.
Ciekawa jestem jak przezimował u mnie .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gardenarium 18:54, 17 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Milka napisał(a)



[zmoderowane]


Irenko, jeśli to nie Twoje zdjęcie, to muszę usunąć.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 19:03, 17 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Usun, nie moje, zapomnialam napisać, cytowane!!!
Sorki Danusiu, to chyba przez zatrucie kaszanką, dreszcze i cuda wianki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies