Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

KasiaWB 19:52, 29 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
"zakręciłam tylko po róże do Końskowoli" )) dobre
we wrześniu to najlepiej po 09. bo przed tym dniem będę miała młyn
W lipcu miałam ciut czasu
Ale zapraszam
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Bogdzia 20:03, 29 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
U Ciebie cały czas rozmowy o różach, ja ich nie lubię wiec głosu nie zabieram ale moge powiedziec ze pięknie u Ciebie wyglądaja.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jolanka 20:07, 29 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Bogdzia napisał(a)
U Ciebie cały czas rozmowy o różach, ja ich nie lubię wiec głosu nie zabieram ale moge powiedziec ze pięknie u Ciebie wyglądaja.


Bogdziu, u mnie o różach bo nie mogę przez te upały niczego sadzić, ale poprawię się na pewno Zaczęły kwitnąć wreszcie hortensje to jasno się zrobi w ogrodzie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:53, 29 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudne róże, a dzielenie roślin to najszybszy sposób na pozyskanie wielu sadzonek za darmo......ja w zasadzie dzielę wszystko co tylko się daje podzielić


Sylwia, jak u Ciebie patrzę to Ty dzielić co masz Ja na razie zaczynam i smiesznie jest, jak w szkółce wybieram rośliny i oglądam najpierw jakie są "grube" - podzielic można czy nie ?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:57, 29 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
BasiaLT napisał(a)


Mi też zimą wygniła większość traw. byłam taka wkuta ze miałam zamiar z nich w ogóle zrezygnować, no ale to przecież bez sensu. Część sobie odkupiłam ale jednej nigdzie nie mogę znaleźć. Za to niespodziewanie ostnica wysiała mi się we wszystkich możliwych miejscach. I to tak śmiesznie że nie wzeszła na wiosnę tylko dopiero teraz. No ale dobre i to


Musze popatrzeć na tę ostnicę Piszecie o niej a ja nie bardzo wiem kto zacz Przetrwa ly mi rozplenice i mialam je nawet podzielic ale w szkółce powiedział mi Pan aby tego teraz już nie robić tylko poczekac do wiosny, będą mialy silniejszy system korzeniowy i zime przetrwają. Poslucham się
Poza tym powiedział jeszcze, że niektore trawy wychodzą dopiero teraz i nie trzeba było ich wczesniej wywalać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:58, 29 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
dominika_ napisał(a)
Czytam Jolu, że powoli się trawkujesz Mnie też trawy urzekły i w tym sezonie sporo przybyły w moim ogrodzie


Trawek bylo więcej - miscanty i carexy nie przetrwały zimy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:17, 29 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Pora na rabatę różaną.

Na razie to róże i byliny były posadzone zgodnie z wyobrażeniem o niech Okazalo się, że niektóre są inne niż być miały, inne rosną większe. A więc.



Moje plany i mam nadzieje Wasze zmiany

Po prawej stronie od ulicy wewnętrznej są posadzone cisy, przed nimi róże: candleligh (nie widac na zdjęciu), od prawej geisha, meinzer fastanacht, bonica,

Na wprost betonu sa 3 łuki - myślę, że uda mi się zmienic je na drewniane pergole. Od ulicy pienne róże Camelot ( nie jestem pewna czy pasuje), brązowa to miala być Lawender ale jest NN bordo, bialy kolor to New Dawn, a czerwony to będzie jakas burgundowa może?
Pomiędzy nimi lekko do przodu jest Louise Odier, a te drugie wrzosowe kreski to William Morris a przed nim Minerwa.

Szary kolor ścieżki to przejście na tyły domu a zielony jakieś płożące "coś" bo w tym miejscu jest niewielka skarpa od podjazdu do garażu.
Przy ścieżce może jakąś różę na pionowej pergolce: Ławeczka , placyk wysypany żwirkiem - kamulce to magazyn eMa, zamykamy oczy

Aha, bylin jest juz trochę: ostróżki, jeżówki, szałwie, lawenda, troche traw. Wiele pojedynczych na rozmnożenie

Doradzicie coś? Plizzz
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Toszka 22:22, 29 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jolanka napisał(a)


Musze popatrzeć na tę ostnicę Piszecie o niej a ja nie bardzo wiem kto zacz Przetrwa ly mi rozplenice i mialam je nawet podzielic ale w szkółce powiedział mi Pan aby tego teraz już nie robić tylko poczekac do wiosny, będą mialy silniejszy system korzeniowy i zime przetrwają. Poslucham się
Poza tym powiedział jeszcze, że niektore trawy wychodzą dopiero teraz i nie trzeba było ich wczesniej wywalać


Zebyś wiedziała, ze tak jest - część ID pies mi zdeptał zimą (za płotem znienawidzony sąsiad-pies). Nie wszystkie wyrzuciłam, bo nie zauważyłam. Ze dwa tygodnie temu miałam w tym miejscu sadzić coś innego i okazało się, że z pozoru martwych korzeni wyszły rozłogi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jolanka 22:59, 29 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Toszka napisał(a)


Zebyś wiedziała, ze tak jest - część ID pies mi zdeptał zimą (za płotem znienawidzony sąsiad-pies). Nie wszystkie wyrzuciłam, bo nie zauważyłam. Ze dwa tygodnie temu miałam w tym miejscu sadzić coś innego i okazało się, że z pozoru martwych korzeni wyszły rozłogi


Toszka, ja jestem raptus i tyle cierpliwości, aby suche badyle na rabacie oglądac do jesieni to nie mam Jeśli wyciepane będą rosły to OK, mogą wrócić z powrotem, ale moje niestety - sprawdzałam
Twoje ID mialy duuużo szczęścia
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Rench 01:52, 30 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Ha ha,już bombardujesz,jeszcze sezon się nie skończył ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies