Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Zana 17:08, 04 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwonka, nie byłam u Ciebie kilka dni, a tu takie zmiany. Warzywnik wyszedł super, mnie się nawet z tymi deskami dookoła podoba - warzywnik jest wyróżniony, wygląda jakby na piedestale był. Jak trawa wyrośnie to będzie dobrze wyglądało. Myślę, że nie powinnaś narzekać, fajnie jest. Brawa dla eMa! Twój ogród zmienia się w oczach. Pięknie tulipany sfociłaś.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Iwk4 17:16, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, wikipedia podaje:

Jabłoń rajska

Pokrój
... Wielkość drzewa jednak ściśle zależy od rodzaju podkładki, na której zostało zaszczepione[3].
Liście
Eliptyczne, wydłużone, o blaszce prawie dwukrotnie dłuższej od ogonka liściowego. U różnych odmian mogą być zielone lub czerwone.
Kwiaty
... W odróżnieniu od większości gatunków jabłoni mają kwiaty w kolorze od różowego do ciemnopurpurowego. Mają średnicę do 3,5 cm.
...

Odmiany uprawne


'Eleyi' – bardzo obficie i późno (po połowie maja) kwitnąca, o ciemnopurpurowych kwiatach i owocach
'Royalty' – ma czerwono wybarwione liście i ciemnopurpurowe kwiaty
'Lemonei' – jedna z najobficiej kwitnących jabłoni, o ciemnoróżowych kwiatach
'Aldenhamensis' - półpełne, purpurowe kwiaty
'Jadwiga' - polska odmiana o ciemnych kwiatach i jadalnych owocach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jab%C5%82o%C5%84_purpurowa

Twoja pewnie - to inna odmiana Może się uda zidentyfikować. I chyba ma jaśniejsze kwiatki u ciebie
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:29, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zana napisał(a)
Iwonka, nie byłam u Ciebie kilka dni, a tu takie zmiany. Warzywnik wyszedł super, mnie się nawet z tymi deskami dookoła podoba - warzywnik jest wyróżniony, wygląda jakby na piedestale był. Jak trawa wyrośnie to będzie dobrze wyglądało. Myślę, że nie powinnaś narzekać, fajnie jest. Brawa dla eMa! Twój ogród zmienia się w oczach. Pięknie tulipany sfociłaś.

Nic nie straciłaś. Przez weekend nie byłam na forum... Nie było czasu niestety
Aniu, jak mi te deski będę mocno przeszkadzać, pomaluję je lekko na szaro. Ale wolałabym poczekać, aż spatynują naturalnie
E- Mowi przekażę, niech się cieszy...
Pewnie masz rację, że jak trawka urośnie, nie będzie się tak rzucać w oczy ... poza tym najbardziej mi przeszkadza różnica poziomów przy przedniej rabatce, ale jak tam coś posadzę, to nie będzie widać...
To są ostatnie wolne rabaty w ogrodzie, muszę się mocno zastanowić nad jej obsadzeniem ... Nie będę się spieszyć, bo strasznie dużo rzeczy mi się podoba.
Najbardziej przychodzi mi do głowy połączenie tu seslerii i szałwii i kilku zimozielonych kulek. Ale potrzebna mi jest podpowiedź, jak posadzić...
Rabatka ma 3 metry długości i 1,5 metra szerokości. I lekko mogłaby zasłonić warzywnik.
Zastanawiam się też, czy może dać w plecach kilka (5 sztuk z lewej strony forsycji) berberysów kolumnowych Erecta?
____________________
Ogródek Iwony II
Zana 17:41, 04 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Tak na szybko mi przyszło jak napisałaś o berberysach: ewentualnie mogłabyś z przodu przed tymi deskami wykroić pasek szer. 30 cm i posadzić tam np. niziutkie berberyski Bagatelle albo żółte, nie pamiętam jak się nazywają, zasłoniłyby Ci te deski. Ale nie wiem ile tam masz miejsca do rabat po drugiej stronie, bo na zdjęciach często to inaczej wygląda niż w rzeczywistości.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 17:42, 04 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A te kolumnowe Erecta myślisz wzdłuż linii warzywnika, dobrze zrozumiałam? To po drugiej stronie, między warzywnikiem a kompostownikami jakbyś też posadziła to by to chyba fajnie wyglądało.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
jazzy 17:43, 04 maj 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Iwk4 napisał(a)

Piękny kadr!
A tulipany Twoje zachwycające, zwłaszcza salmony van eijki mnie ujęły. Będę ich szukać w sklepach jesienią

____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Anda 17:44, 04 maj 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Świetnie wygląda teraz Twój warzywnik Wg mnie te deski na obrzeżu pasują. Będziesz miała żwirek przy skrzyniach? W ogóle ślicznie u Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Iwk4 17:47, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tak, będzie żwirek
Dziękuję
____________________
Ogródek Iwony II
kosolka 17:51, 04 maj 2016


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Iwk4 napisał(a)
No i zagadka:
Ile dni mój ogród ma opóźnienie?
Zakwitła mi wczesna tawuła:
U niektórych już przekwita ...


Moja jeszcze nawet nie ma porządnych pączków. Widzisz jak to różnie.. Nie ma co porównywac.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 17:54, 04 maj 2016


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Dużo pracy zrobiliście! Nie mów Emowi że nie podoba Ci się, jak coś zrobi! On tyle Ci pomaga, szkoda żeby focha złapał Przyjdzie czas, to się delikatnie poprawi to co Ci nie pasuje.
Ogromna róznica na tych zdjęciach porównawczych z jabłonką. Oczywiście na plus! Pieknie jest!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies