Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 20:04, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Edytko, w zeszłym roku cięliśmy, ale nie w maju, tylko zanim listki puściły. Wtedy, kiedy tnie się inne drzewa... Nie pamiętam dokładnie, kiedy, ale myślę, że w okolicach początku kwietnia ...
Teraz faktycznie szkoda by było.
Poczekaj, w tym roku już nie tnij. Mojej nie cięliśmy wcześniej, też nie było źle, choć teraz jest lepiej ...
W tym roku też jej nie cięłam, ale za rok znowu przytnę koronę. Na wiosnę. Jesienią jest ryzyko, że znowu będzie zwariowana aura i huśtawka temperatur ... Jesień bywa niepewna...
____________________
Ogródek Iwony II
20:09, 04 maj 2016
obejrzałam majówkowe wyczyny ...fajnie wyszło) ...no z deskami masz rację ...bo trzeba będzie z podkaszarka dochodzić ..albo ręcznie nożycami wasy podcinać.

bezrberysów sie wyzbywam ...głównie dlatego ze nie sa zimozielone ( i kolce mnie tez deczko wnerwiły) i na ekran to wiem ze słabo wyglądają ...zwlaszcza ze moje miały przysłaniac kompostownik.
kasja83 20:12, 04 maj 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Iwonka dołączę do reszty-bardzo fajnie będzie-przejrzyście i gustownieJak jest koncept to i robota dobrze idzie!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Iwk4 20:27, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
frezja napisał(a)

Ładnie wychodzi Jak jest pomysł, to robota pali się w rękach.

Ewa, dzięki Była pewna koncepcja, reszta wyszła w trakcie prac W tym przypadku trzymanie się linii było łatwe. Tylko sama bym sobie nie umiała poradzić z kładzeniem obrzeży. Kiedyś spróbowałam i wyszło w kierunku nieba ... Zbyszek poprawiał
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:32, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
olga80 napisał(a)
Iwonka pracowity miałaś weekend. Na deskę nie narzekaj trawka urośnie i pewnie wcale nie będzie jej widać.Jabłoń dopisana do mojej listy chciejstw i nawet jest już miejsce dla niej. Masz piękne tulipany Z traw u mnie tylko jedna się obudziła reszta chyba zasnęła na jesień snem wiecznym

Tereniu, moja obawa dotyczy tego, że źle będzie się przy niej kosić, będzie trzeba docinać, tak jak obecnie przy obrzeżach, bo są wyżej niż trawa. To akurat bedziemy poprawiać, ale w przyszłym roku. Wiąże się to z pewną zmianą dotyczącą chodnika do domu...
Najlepiej, jak obrzeża są na wysokości trawy. Wtedy lepiej się kosi ...

Jabłonka jest fajna, jest kilka świetnych odmian, stronę wcześniej napisałam, jakie ...

A na trawki poczekaj jeszcze ...
Rok temu było cieplej, a Variegatusy bardzo późno wystartowały ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:37, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
AnnaCh napisał(a)
Iwonka, bardzo ładnie wyszło. Mi się podoba z tymi deskami, bardzo gustowny warzywnik A skrzynie jakiej wysokości?
Fajny pomysł z berberysami przed
Jak trawka jeszcze urośnie będzie bomba

Aniu,dziękuję
Skrzynie wysokie chyba na 44 cm. Deski miały 22 cm. Są dwie
Jak na glinie, to lepiej wyżej ...
Na piaskach znowu niżej, żeby ziemia tak nie wysychała, bo jest mocno przepuszczalna. Mam nadzieję, że kompost zatrzyma wilgoć w ziemi ...
No i dałam czarnoziem, jak się nie wysuszy, to dłużej trzyma wilgoć ...
____________________
Ogródek Iwony II
leon60 20:45, 04 maj 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
świetna robota !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Iwk4 21:03, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
eee_taam napisał(a)
obejrzałam majówkowe wyczyny ...fajnie wyszło) ...no z deskami masz rację ...bo trzeba będzie z podkaszarka dochodzić ..albo ręcznie nożycami wasy podcinać.

bezrberysów sie wyzbywam ...głównie dlatego ze nie sa zimozielone ( i kolce mnie tez deczko wnerwiły) i na ekran to wiem ze słabo wyglądają ...zwlaszcza ze moje miały przysłaniac kompostownik.

Mam te same obawy ...
Technicznie nie da się poprawić, za wysoko osadziliśmy skrzynie względem poziomu obrzeży...Ziemia w skrzyniach wsypana, roślinki wschodzą ...
Zbyszek trzymał się poziomu z poprzedniej części ogrodu, ja twierdziłam, że nie trzeba, bo ogród nie musi być na "lotnisku" i terenem zupełnie płaskim... Tu mieliśmy odmienne zdanie.
I tak w którymś momencie ten fakt wyjdzie przy robieniu podjazdu, bo wjazd i reszta ogrodu nie są idealnie równo ... na płaskiej powierzchni.

Co do berberysów - rozumiem, że kłują, podobnie, jak róże. Ja je lubię za kolor, wybarwienie, wcześnie starują ..., jakby się zastanowić, sporo roślin gubi na zimę liście i je lubimy. Myślę, ze to kwestia upodobań i wewnętrznych odczuć
Jakoś nie widzę u siebie cisów, choć mi się bardzo podobają...
Nie wiem, czy pasują do mojego ogrodu Nie potrafię im znaleźć miejsca

Natomiast zakochana jestem w berberysach u Jagody:
https://pl.pinterest.com/pin/529876712388498691/
Co tu są za szałwie?

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:06, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
kasja83 napisał(a)
Iwonka dołączę do reszty-bardzo fajnie będzie-przejrzyście i gustownieJak jest koncept to i robota dobrze idzie!

leon60 napisał(a)
świetna robota !


Kasiu, Olu
- dziękuję
____________________
Ogródek Iwony II
anna_t 21:08, 04 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Iwona masz cudownego męża, nie kłoć się z nim!
jakas fala erecty zalewa forum
masz chwile na planowanko u mnie?wiem że lubisz
i wogóle to super to zestawienie o royality, ja tez kupiłam 2 ostatnio to też skorzystałam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies