Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Basilikum 21:07, 16 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Mirelko jja ika dni temu przesadzalam roze, Kindzia mi radzila, by ja zakopczykowac i tak zrobilam.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
MirellaB 09:19, 17 paź 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Basilikum napisał(a)
Mirelko jja ika dni temu przesadzalam roze, Kindzia mi radzila, by ja zakopczykowac i tak zrobilam.

Właśnie idę sadzić. Czyli jest szansa, że przetrwają
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
LyraBea 09:31, 17 paź 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Iwk4 napisał(a)

Iza, my często do kina nie chodzimy. Dojechać i cztery bilety - to dla nas wydatek. Tym razem mieliśmy 27 rocznicę ślubu. Chciałam te chwile spędzić z M i dziećmi.
Dlatego byliśmy wspólnie na jednym filmie.
Kiedyś zdarzyło nam się, że ja byłam na innym filmie, chłopaki na innym. Niektórych gatunków filmowych nie trawię

Przed kinem M zabrał mnie do centrum handlowego. Miałam sobie coś wybrać. Ja tam skromnie... Nie miałam wymagań. Ostatecznie to Zbyszek zdecydował: skoro nie chciałam pierścionka, kolczyków, perfum (co za baba ) zabrał mnie do sklepu z ciuchami i kupip mi wypasioną kurtkę i do kompletu torebkę. Sama bym sobie jej nie kupiła
A dziś zabrał mnie jeszcze do sklepu zoologicznego i moje 350 litrowe akwarium wzbogaciło się o 56 sztuk neonek: Inesa, czerwonych i diamentowych Mam nadzieję, że nie będą żywym pokarmem dla skalara.

Cześć Iwonko. Oczywiście jestem na bieżąco u Ciebie tyle, e na pisanie czasu brak. Mój mąż wrócił, więc inaczej muszę sobie czas dozować. Trochę mnie odciążył w pracach ogrodowych, ale niestety w tych najcięższych dalej walczę sama. On się nie nadaje. Widocznie stworzony do wyższych celów.Dlatego gdy czytam, jak Twój sprawnie męskie prace wykonuje, za składanie bramy się wziął, to podziw bierze.
Achhh ten Zbyszek. Ideał męża. I czemu mnie to nie dziwi, że nie chciałaś kolczyków, pierścionka...Dobrze, że sezon ogrodowy dobiega końca, bo zamiast nowej kurtki i torebki przytargałabyś w ramach prezentu coś do ogrodu
Pozdrawiam Iwonko.
____________________
Beata
MirellaB 18:42, 17 paź 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka zajrzyj do mnie proszę i oceń czy rabata może tak być
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 19:47, 17 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sylvana napisał(a)
Właśnie przejrzałam pogodę na przyszły tydzień...bieganie z konewką nam nie grozi....a miało być już ładnie!!!.....nie cierpię grabić mokrych liści....grrrr

Gratuluję rocznicy i życzę kolejnych lat w miłości i zdrowiu
Jeśli coś pomyliłam to wybacz, ale wydawało mi się, że masz szałwię - czy ją się teraz ścina?


Sylwia, dziękuję
Od środy u mnie też ma padać.
Poszłam dziś po pracy posadzić trochę cebul.
Nie wiem, jak dziewczyny radzą sobie z tym sadzeniem ... Mi jakoś wolno dziś szło. Najpierw rozplanowałam, potem posadziłam cebulki na 4 rabatach i zastała mnie ciemność. Na dodatek przesadziłam do donic 3 Rubrum i posadziłam jeszcze 3 bukszpany.

Resztę jutro, ale nie sądzę, że uda mi się wszystko posadzić...
Tym razem cebulki rozłożyłam po całej rabacie. Takie poletko w dwóch kolorach. Tutaj Rococo (czerwone) i Queen off night (ciemne bordo )

Sylwia, mam szałwię.
Szczerze, to lepiej ściąć wiosną, jednak w jednym miejscu mnie denerwowała, bo była mocno widoczna i tam ją ścięłam na 10 cm.
Byliny czyszczę wiosną. Teraz nie ma sensu, bo wiosną i tak trzeba porządkować rabaty bylinowe. Ale jak ma się w żwirku, przy buksach, to brzydko wystająca zmarzłą szałwia wygląda ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:06, 17 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Basilikum napisał(a)

fiu fiu ale fajnie
my tez nie za czesto, bo Kino daleko, czesciej kupujemy film i ogladamy razem
No i fajna rocznica, nam dopiero 11 stuknelo

Ja tez dzis nie posadzilam cebul. Czyli tylko 12 krokusow zdarzylam ale wiele innych rzezcy zrobilam. Moze jutro rano cos dam rade

Iza, wczoraj oglądaliśmy film w domu. Nawet nas wciągnął. I stwierdziłam, ze wolę w domowych pieleszach oglądać. Można wyciągnąć wygodnie się na kanapie, pójść na moment do kuchni po kawę albo coś inszego, a jak już jest reklama, to już w ogóle ma się sporą przerwę na to i owo

Cebulek chyba 150 posadziłam. Nie liczyłam dokładnie ...
Sadzę na rabaty, gdzie już nie będę zmieniać ( chyba )
Więc może za rok nie będę ich wykopywać
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:26, 17 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
jazzy napisał(a)
Ja mam trójklapowy i jest cudny
Posadziłam go rok temu w listopadzie, niczym nie okryłam i nie przemarzł, a w tym roku ładnie się puścił na murze. M odnotowywał spore tygodniowe przyrosty
...

Trójklapowy widziałam na budynku w jednej ze szkółek. Śliczny. Może kiedyś wymienię
Ale najpierw muszę Marta u Ciebie zobaczyć...
Wypuszcza ci z ziemi pięciolistkowy odnogi?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:29, 17 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonka Twój plan mojej rabaty kuchennej bardzo mi odpowiada. Zrobię dwie zmiany (narysuję) i wstawię do Twojej akceptacji. Jesteś wielka, tak mi przypasowałaś tym planem, tak po mojemu.

Iwonka od poniedziałku zabieram się nareszcie za posadzenie kupionych róż. Nie mam pojęcia czy one się przyjmą, pewnie to już za późno na sadzenie.
Iwonka wiesz, że nigdy nie kopczykuję żadnych roślin, ale te róże chcę zakopczykować. Jak najlepiej to zrobić?


Mirelko, takie z gołym korzeniem zakopczykuj. Jakbyś przesadzała te z ogrodu z dużą bryłą, to z kopczykowaniem możesz poczekać ...
Ja jedną przesadzałam w sobotę z bryłą ziemi
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:31, 17 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)


ładne te opadnięte liście
warte zdjęcia makro

Może to nie macro, ale zrobiłam zbliżenie

____________________
Ogródek Iwony II
Katkak 20:40, 17 paź 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Iwk4 napisał(a)

Iza, wczoraj oglądaliśmy film w domu. Nawet nas wciągnął. I stwierdziłam, ze wolę w domowych pieleszach oglądać. Można wyciągnąć wygodnie się na kanapie, pójść na moment do kuchni po kawę albo coś inszego, a jak już jest reklama, to już w ogóle ma się sporą przerwę na to i owo

Cebulek chyba 150 posadziłam. Nie liczyłam dokładnie ...
Sadzę na rabaty, gdzie już nie będę zmieniać ( chyba )
Więc może za rok nie będę ich wykopywać

Iwonko, przecież takie rabaty nie istnieją .
Buziaki ślę Kochana .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies