Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

anna_t 19:48, 18 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Iwona ja od wczorajszego wieczora na telefonie nadrabiałam zaleglości u ciebie i dzisiaj myślałam nawet żeby podpytać mądrej głowy jak to moje szmbo zakryć a ty akurat u mnie czaad
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Sylvana 20:17, 18 paź 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Iwk4 napisał(a)



Sylwia, mam szałwię.
Szczerze, to lepiej ściąć wiosną, jednak w jednym miejscu mnie denerwowała, bo była mocno widoczna i tam ją ścięłam na 10 cm.
Byliny czyszczę wiosną. Teraz nie ma sensu, bo wiosną i tak trzeba porządkować rabaty bylinowe. Ale jak ma się w żwirku, przy buksach, to brzydko wystająca zmarzłą szałwia wygląda ...


Dziękuję Iwonko, tak zrobię - poczekam do wiosny. Miałam tak zrobić, ale zmylił mnie post na którymś wątku i zgłupiałam.
A powiesz mi jeszcze na jaką wysokość ciachasz?

Dziś u mnie wstrętna mżawica, ale i tak poszłam do ogrodu - u mnie jesień to najbardziej pracowita pora roku.....nie wiem jak to inni robią, że już nie mają co robić
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
kasja83 20:21, 18 paź 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Iwk4 napisał(a)


Sylwia, dziękuję
Od środy u mnie też ma padać.
Poszłam dziś po pracy posadzić trochę cebul.
Nie wiem, jak dziewczyny radzą sobie z tym sadzeniem ... Mi jakoś wolno dziś szło. Najpierw rozplanowałam, potem posadziłam cebulki na 4 rabatach i zastała mnie ciemność. Na dodatek przesadziłam do donic 3 Rubrum i posadziłam jeszcze 3 bukszpany.

Resztę jutro, ale nie sądzę, że uda mi się wszystko posadzić...
Tym razem cebulki rozłożyłam po całej rabacie. Takie poletko w dwóch kolorach. Tutaj Rococo (czerwone) i Queen off night (ciemne bordo )

Sylwia, mam szałwię.
Szczerze, to lepiej ściąć wiosną, jednak w jednym miejscu mnie denerwowała, bo była mocno widoczna i tam ją ścięłam na 10 cm.
Byliny czyszczę wiosną. Teraz nie ma sensu, bo wiosną i tak trzeba porządkować rabaty bylinowe. Ale jak ma się w żwirku, przy buksach, to brzydko wystająca zmarzłą szałwia wygląda ...

U Ciebie też widzę pracowicie.Ja też zachodze w głowę jak ludzie sadzą setki cebul-ja miałam trochę i zeszło mi pół dnia.Już wiem, że sadzenie w żwirze to katorga.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Bogdzia 20:23, 18 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Iwk4 napisał(a)

Iza, wczoraj oglądaliśmy film w domu. Nawet nas wciągnął. I stwierdziłam, ze wolę w domowych pieleszach oglądać. Można wyciągnąć wygodnie się na kanapie, pójść na moment do kuchni po kawę albo coś inszego, a jak już jest reklama, to już w ogóle ma się sporą przerwę na to i owo

Cebulek chyba 150 posadziłam. Nie liczyłam dokładnie ...
Sadzę na rabaty, gdzie już nie będę zmieniać ( chyba )
Więc może za rok nie będę ich wykopywać


Ja tez wolę w domu filmy i wczasy .Nie ma to jak swoje katy. Z domu na jeden dzień moge wyjechac a na dłuzej bardzo nie lubię. Iwonka ile ja razy mówiłam ze juz zmian nie bedzie i niestety co rok są, myślę ze z Toba tez tak bedzie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
polinka 12:15, 19 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cześć
Odpisałam u siebie o moich kwitnących Gracilimusach.
Zimą chyba będę doktorat o nich robić
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Iwk4 20:20, 19 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirka napisał(a)
Iwonka napisz mi jakie masz dzrzewa o bordowych liściach
Mirko, już odpisuję:
Teoretycznie takie:
1.Buk Dawyck Purple
2.Klon Crimson Sentry szczepiony
3.Śliwa wiśniowa Nigra
4.Wiśnia piłkowana "Royal Burgundy"
5.Jabłoń rajska Royalty

Tej jesieni bardzo różnie się przebarwiają ...
Do tego brak słońca nie wydobywa z nich koloru ...
1.

2. /MAJ/

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:20, 19 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
3.

4.

5. /Maj/


____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 20:39, 19 paź 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonko pięknie ci dziękuję ta taki pokaz drzew wraz z opisem☺Sporo ich masz ☺Nigre i rajską mam okazję za 10zł.kupić sadzonki są 120cm do wyprowadzenia na drzewko.Jak myślisz brać?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Iwk4 21:38, 19 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
jankosia napisał(a)
U mnie na wsi przy jednym domku winobluszcz jest pięknie prowadzony. Balkon jest na piętrze a pnącze rośnie na poziomie gruntu. Oplata balkonową barierkę ale nie ma buszu. Ma jeden pień, bardzo już grupy i wygląda bardziej jak drzewko. Co roku tną go jak winorośl - na jedno oczko a resztę wywalają. Super to wygląda. W Łodzi też kiedyś kojarzę na jednej ścianie był podobnie prowadzony na drzewko- jeden pień a reszta cięta w kulkę. Nie wiem jak oni to ogarniali bo to wysoki budynek a winobluszcz- wiadomo- wędrowiec, ale zawsze wyglądało to tak porządnie. Nie ma już niestety tej ściany bo budynek był remontowany Pamiętam że jak przejeżdżałam obok to w stanie bezlistnym tworzył niesamowity rysunek. Baaaardzo żałuję teraz że nie zadałam sobie nieco trudu żeby się zatrzymać i zrobić zdjęcie Bardzo żałuję

Ja mam jeszcze winobluszcz w odmianie star showers czy jakoś tak. Z daleka jest bielutki i fajnie rozjaśnia cienisty sosnowy zakątek Myślę sobie że w nowoczesnym ogrodzie na bardzo ciemnej, może nawet czarnej ścianie wyglądałby zjawiskowo

Moniko, twój opis sprawił, ze narobiłaś mi smaka. Jeszcze na podmianę nie jestem gotowa. Ale jak trafię w szkółce, od razu kupię i wymienię mój winobluszcz
Tak fajnie opowiedziałaś o sposobie prowadzenia, że chciałabym spróbować Ale ten trójklapowy U Jazzy widziałam.
A tak umnie dzis wyglądał pięciolistkowy



____________________
Ogródek Iwony II
Rumianka 21:44, 19 paź 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Iwonko, piękna Twoja jesień ogrodowa...Winobluszcz, po przebarwieniu, daje niesamowity efekt, ale u siebie zdjęłam z płotu, po którym się piął, siatka nie wytrzymywała ciężaru, ale winobluszcz nie daruje, odrasta znowu...nieproszony...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies