Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 21:17, 15 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonko u mnie też wiało okrutnie, ale posadziłam w ogródku 30 cebul, żurawki, ścięłam szałwię i wybujałe róże, podlałam. Obym tylko tego nie odchorowała. Kubuś zachorował i nie chodzi do przedszkola. Akurat w tym czasie miałam zaplanowane w tygodniu prace ogrodowe.

Sporo dzieci teraz choruje. Paweł w piątek tes nie szedł, bo bolapo go gardło. Teraz zaopatrzyłam się w leki i go męczę, by brał.
Dobrze, że coś już posadziłaś. 30 cebul do przodu. Najtrudniej się zabrać.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:21, 15 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
eee_taam napisał(a)


co tam cebule ...wazne ze sobota robotna była

Mam nadzieję jeszcze na cieplejszy dzień.
Chyba zakończyłam jesienne przesadzanie. Niestety dość późno. Ale szefowa tes w październiku przesadzała swojego czasu.
____________________
Ogródek Iwony II
jankosia 21:41, 15 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
No ja wiem że szczepiony. Ponoć to dobrze, bo na silnych korzeniach szybciej rośnie ale co jak przemarznie do ziemi? Hmmm... Muszę o tym poczytać więcej. Wiem tylko że powtarzają się opinie o tym, że taki rozmnożony z gałązki czyli na własnych korzeniach mocno przemarza i słabo przyrasta... Hhhh, muszę chyba napisać do jakiegoś speca od pnączy

Iwonko, ja zapomniałam ci podziękować za to info o oczku. Byłam wtedy na wyjeździe i odłożyłam podziękowania na powrót. Potem była u ciebie dyskusja... chyba o kompoście. Nie chciałam przeszkadzać, odłożyłam na potem. I potem tak zleciało Widziałam w każdym bądź razie od razu. Myślałam że większe to to Ostatecznie zrezygnowałam z oczka na rzecz dywaniku z montany i teraz już jestem na 100% pewna że to TO Wcześniej się wahałam i różne dziwne pomysły przychodziły do głowy. Dobrze że kasa się skończyła wtedy i mogłam to przetrawić na spokojnie
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Basilikum 21:47, 15 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Iwk4 napisał(a)

Iza, my często do kina nie chodzimy. Dojechać i cztery bilety - to dla nas wydatek. Tym razem mieliśmy 27 rocznicę ślubu. Chciałam te chwile spędzić z M i dziećmi.
Dlatego byliśmy wspólnie na jednym filmie.
Kiedyś zdarzyło nam się, że ja byłam na innym filmie, chłopaki na innym. Niektórych gatunków filmowych nie trawię

Przed kinem M zabrał mnie do centrum handlowego. Miałam sobie coś wybrać. Ja tam skromnie... Nie miałam wymagań. Ostatecznie to Zbyszek zdecydował: skoro nie chciałam pierścionka, kolczyków, perfum (co za baba ) zabrał mnie do sklepu z ciuchami i kupip mi wypasioną kurtkę i do kompletu torebkę. Sama bym sobie jej nie kupiła
A dziś zabrał mnie jeszcze do sklepu zoologicznego i moje 350 litrowe akwarium wzbogaciło się o 56 sztuk neonek: Inesa, czerwonych i diamentowych Mam nadzieję, że nie będą żywym pokarmem dla skalara.


fiu fiu ale fajnie
my tez nie za czesto, bo Kino daleko, czesciej kupujemy film i ogladamy razem
No i fajna rocznica, nam dopiero 11 stuknelo

Ja tez dzis nie posadzilam cebul. Czyli tylko 12 krokusow zdarzylam ale wiele innych rzezcy zrobilam. Moze jutro rano cos dam rade
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Iwk4 22:49, 15 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Moniko, dobrze, że piszesz, że widziałaś, bo nie byłam pewna.
Dywan z montany - fajnie brzmi
Duży zrobiłaś? Ja jus miejsca nie mam. I stwierdzam, że małymi krokami będę ogranicAć gatunki. Jak coś wypadnie- będę mnożyć to, co ładnie rośnie. Tylko wiosną jeżówki dokupię do rozplenic.
Zimą muszę kolor ustalić.

Winobluszcz na ten moment u mnie jeszcze jest. M go bardzo lubi. Chciałby dom zatopiony w zieleni. Zobaczę, jak długo uda mi się go ograniczać...
Część będzie wycięta na rzecz róży pnącej ND, która tam od roku rośnie
____________________
Ogródek Iwony II
Sylvana 23:34, 15 paź 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Właśnie przejrzałam pogodę na przyszły tydzień...bieganie z konewką nam nie grozi....a miało być już ładnie!!!.....nie cierpię grabić mokrych liści....grrrr

Gratuluję rocznicy i życzę kolejnych lat w miłości i zdrowiu




Jeśli coś pomyliłam to wybacz, ale wydawało mi się, że masz szałwię - czy ją się teraz ścina?
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
jazzy 00:54, 16 paź 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ja mam trójklapowy i jest cudny
Posadziłam go rok temu w listopadzie, niczym nie okryłam i nie przemarzł, a w tym roku ładnie się puścił na murze. M odnotowywał spore tygodniowe przyrosty

Ja też czasem idę na inny film, mimo że jedziemy do kina w trójkę
Raz poszłam na "Różę" Smarzowskiego, potem przez tydzień nie mogłam dojść do siebie, a chłopaki nie wiedzieli ocb



____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
MirellaB 11:47, 16 paź 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka Twój plan mojej rabaty kuchennej bardzo mi odpowiada. Zrobię dwie zmiany (narysuję) i wstawię do Twojej akceptacji. Jesteś wielka, tak mi przypasowałaś tym planem, tak po mojemu.

Iwonka od poniedziałku zabieram się nareszcie za posadzenie kupionych róż. Nie mam pojęcia czy one się przyjmą, pewnie to już za późno na sadzenie.
Iwonka wiesz, że nigdy nie kopczykuję żadnych roślin, ale te róże chcę zakopczykować. Jak najlepiej to zrobić?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Malgosik 13:10, 16 paź 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)



ładne te opadnięte liście
warte zdjęcia makro
____________________
Ogród na glinie
Hogata 17:36, 16 paź 2016


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
A czy winobluszcz nie zostawia brudnych śladów na ścianie? Też chciałam dom zatopiony ale w trójklapowym i zrezygnowałam.

____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies