Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Basilikum 20:46, 17 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Katkak napisał(a)

Iwonko, przecież takie rabaty nie istnieją .

hihi swienta prawda
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Iwk4 20:52, 17 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Hogata napisał(a)
A czy winobluszcz nie zostawia brudnych śladów na ścianie? Też chciałam dom zatopiony ale w trójklapowym i zrezygnowałam.

Winobluszcz czepia się takimi małymi przylgami:
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/39/395701/original.jpg
Podobnie bluszcz. Zawsze jest ryzyko, że jak zmarznie i będziemy chcieli go zerwać, przylgi zostaną na murze. Ale skoro mam być tak:
http://www.sadowniczy.pl/pol_pl_Winobluszcz-trojklapowy-tricuspidata-veitchii-35977_2.jpg
to jakie to ma znaczenie?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:00, 17 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Katkak napisał(a)

Iwonko, przecież takie rabaty nie istnieją .
Buziaki ślę Kochana .


O matko, naprawdę ? To po co ja te cebule sadzę? By znowu je wykopywać ???

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:38, 17 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LyraBea napisał(a)
Cześć Iwonko. Oczywiście jestem na bieżąco u Ciebie tyle, e na pisanie czasu brak. Mój mąż wrócił, więc inaczej muszę sobie czas dozować. Trochę mnie odciążył w pracach ogrodowych, ale niestety w tych najcięższych dalej walczę sama. ...
I czemu mnie to nie dziwi, że nie chciałaś kolczyków, pierścionka...Dobrze, że sezon ogrodowy dobiega końca, bo zamiast nowej kurtki i torebki przytargałabyś w ramach prezentu coś do ogrodu
Pozdrawiam Iwonko.

Beatko, to zrozumiałe, że teraz więcej spraw związanych jest z waszym wspólnym życiem. Ja przez weekendy też staram się nie odpalać laptopa, jest tyle innych ważnych spraw

Co do zakupów, muszą być już bardzo przemyślane. Nie chcę nasadzić byle czego tylko dlatego, że mi się podoba. Rabaty raczej obsadzone i teraz mogę na spokojnie myśleć o ewentualnych podmianach.
To jakby kolejny etap ogrodniczkowania. Już nie mam parcia na zakładanie rabat, strachu, czy dam radę, czy będzie wszystko spójne, czy będzie pięknie ...
Teraz już mogę powoli...
Opowiadałam ci o czytaniu forum po nocach, pod kołdrą, by Zbyszek mógł spać ...
Zapisałam masę inspiracji na Pinteresie ...
Pokochałam wiele ogrodów, których cząstkę zaprosiłabym do siebie ...
Ale nie mam już miejsca.
Za to poznałam wiele roślin, kompozycji, wymagań glebowych i nasłonecznienia dla danych grup nasadzeń, ...

A dziś uświadomiłam sobie, ile zmian nastąpiło w tym roku na moich rabatach ... Tylko obejrzałam fotki z kwietnia i maja, bo chciałam sprawdzić kolory na rabatach, kiedy co kwitnie, by odpowiednio nasadzić tulipany ...

Teraz będę mogła odpocząć

Trawniki mnie w przyszłym roku zawołają



____________________
Ogródek Iwony II
Margo 21:52, 17 paź 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Iwonko, zaglądam z doskoku, coś z czasem ostatnio na bakier jestem, z niczym się nie wyrabiam. Ale stipę dla Ciebie zebrałam , trochę ją jeszcze podsuszę dla pewności i wyślę jeszcze w tym tygodniu.
Dziś wyskoczyłam do ogrodu pozbierać ostatnie plony z warzywnika ale zimnica taka, że ledwo chwilę porobiłam i uciekłam do domku.
A ogród zachwaszczony i też wypadałoby przed zimą ogarnąć, I trawnik skosić. ...
____________________
Gosia
Iwk4 22:07, 17 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Gosiu, dziękuję ci bardzo.
Ja jeszcze por i seler i pietruszkę muszę zebrać. Ale najpierw te cebulowe. Dziś nie padało. Ale jak po 3 godzinach wróciłam z ogrodu, wieczorem było tylko +5 stopni ...
Chwasty wymarzną. Gorzej z komosą, co sie wysiewa ... Tak mi zrobiła na jednej rabacie
____________________
Ogródek Iwony II
asiak 11:14, 18 paź 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Macham, pozdrawiam i miłego dnia życzę
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Mirka 11:22, 18 paź 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonka napisz mi jakie masz dzrzewa o bordowych liściach
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
jankosia 11:26, 18 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
U mnie na wsi przy jednym domku winobluszcz jest pięknie prowadzony. Balkon jest na piętrze a pnącze rośnie na poziomie gruntu. Oplata balkonową barierkę ale nie ma buszu. Ma jeden pień, bardzo już grupy i wygląda bardziej jak drzewko. Co roku tną go jak winorośl - na jedno oczko a resztę wywalają. Super to wygląda. W Łodzi też kiedyś kojarzę na jednej ścianie był podobnie prowadzony na drzewko- jeden pień a reszta cięta w kulkę. Nie wiem jak oni to ogarniali bo to wysoki budynek a winobluszcz- wiadomo- wędrowiec, ale zawsze wyglądało to tak porządnie. Nie ma już niestety tej ściany bo budynek był remontowany Pamiętam że jak przejeżdżałam obok to w stanie bezlistnym tworzył niesamowity rysunek. Baaaardzo żałuję teraz że nie zadałam sobie nieco trudu żeby się zatrzymać i zrobić zdjęcie Bardzo żałuję

Ja mam jeszcze winobluszcz w odmianie star showers czy jakoś tak. Z daleka jest bielutki i fajnie rozjaśnia cienisty sosnowy zakątek Myślę sobie że w nowoczesnym ogrodzie na bardzo ciemnej, może nawet czarnej ścianie wyglądałby zjawiskowo
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Malgosik 13:10, 18 paź 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)

Może to nie macro, ale zrobiłam zbliżenie



ładny odcień różu
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies