Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

LyraBea 11:19, 21 paź 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Zawiesiłam się nad trawami. Aż poleciałam do ogrodu mimo, że siąpi mżawka i popatrzyłam na moje Gracilimusy, Grazielle i Morning Light. Praktycznie o tej porze roku ponoć można w 100% zyskać pewność, czy swoje trawy określiliśmy właściwie, bo się różnie wybarwiają. No i moje Gracilimusy też zakwitły a chociaż późnym latem niemal identyczne w wyglądzie z Graziellą, teraz różnią się kolorem wybarwienia. Moje Grazielle są bardziej sinawo-czerwono-brązowawe i mają dosyć intensywnie czerwone łodyżki a Gracillimusy są tylko delikatnie przebarwione.
A weźcie mnie Dziewczyny raz i do końca życia uświadomcie. Nazwa "Gracki" zwyczajowo przyjęta na Ogrodowisku dotyczy miskanta Gracillimus czy Grazielli? Naprawdę już kilkakrotnie się na forum spotkałam z tym, że i jedno i drugie potrafi być nazywane "grackami" i zgłupiałam.
____________________
Beata
MirellaB 11:32, 21 paź 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka odbierz wiadomość
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
roma2 12:01, 21 paź 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Iwonko, ja zaglądam do Ciebie, tylko nie piszę, bo nic mądrego do powiedzenia ogrodowo nie mam . Nie odpisałam, jak brudne prosię, o suszonych skórkach bananowych na kompost. Przepraszam i się poprawiam. Pytałaś czemu suszone. Temu, że ja na działce jestem w tzw. sezonie raz lub dwa w tygodniu. Zimą jeszcze rzadziej i na krótko. Toteż suszę skórki i zbieram. Ot, cała tajemnica. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Komendówka
Ewa777 13:07, 21 paź 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Iwonko, u Ciebie tyle się dzieje Ciężko nadgonić i wątek i myśli
Współczuję problemów z fachowcami od dachu. Ja mam jednego Dach powstaje powoli, ale ciągle do przodu
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dominika11 13:44, 21 paź 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Iwk4 napisał(a)

Moja nNigra - 40 zł była szczepiona na 145 cm. I jestem z tego faktu zadowolona. Ale zwykłą też możesz wyprowadzić ładnie. Nawet fajnie wyglądają, jak są nisko rozgałęzione.
Rajska ma kilka odmian. Ładniejsza jest Ola, ma kwiaty jasno-różowe. Moja ma bordowe. Ale jak kupowałam, nie było wtedy Oli ...
I nazw nie znałam

Kup sobie i ładnie wyprowadź
Dziś pewnie bym kilka w jednej odmianie kupowała.
Nigry mam 3 w szpalerze. Idwa Buki
Bardzo je lubię, ale trudno mi powiedzieć, by były mocno bordowe

Kwitnące Nigry - Kwiecień:


pieknie wygladają mam nadzieję, że moje też tak slicznie zakwitną na wiosnę
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Sylvana 13:45, 21 paź 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Iwonko u mnie też leje a jeszcze tyle pracy na mnie czeka. Cebulowe już co prawda posadziłam, ale dokupiłam jeszcze śnieżnika (nie wiem co to - pierwszy raz u mnie) i nawet nie ma jak z domu wyjść. Liście gniją na trawniku, wiosną będą placki na trawie.....paskudna ta jesień.

Czosnki też w takich doniczkach sadziłam, bo zeszłorocznych nie mogłam znaleźć. Ciekawe gdzie wyrosną.
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Malgosik 14:58, 21 paź 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)


Wiosną wymarzły mi wszystkie miskanty z wyjątkiem Kleine Fontanne. Latem odbił mi jeden ML, ale kilka źdźbeł. I jeden Grose Fontanne. Reszta miskantów nie dała znaku życia, ale myślę, że nie zima je załatwiła, tylko wiosna, kiedy przycięłam i raptem temperatura spadła u mnie do -10
to był początek maja
Tylko Gracilimusy były w donicy, ale ocieplona styropianem, jeszcze pół metra do brzegu miały, a od strony tarasu donica jest na wysokości ziemi. Na tym samym poziomie, co taras. Nie sądzę, by to była przyczyna. Poprzedniej zimy było ok.

Nawet ID mi zmarzły... Bardzo późno odbiły z korzeni ...
I magnolie ...

Nad Evergold się zastanawiam już dość długo. Ale w tym roku nie spotkałam w szkółce...
To był dziwny rok dla traw. W szkółkach narzekali na zmarznięte trawy, dosć długo nie było, a potem pojawiły się jakieś zastępniki, ekspansywne, rozłogowe, tak nabyłam przez pomyłkę turzycę brzegową ...
I nadal stoi w donicy zanurzona w ciurkadełku...
Chyba ją zadołuję i wiosną zastanowię się, co z nią zrobić ...


to chyba faktycznie ten mróz załatwił trawy
szkoda
____________________
Ogród na glinie
anna_t 16:08, 21 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Iwonka zapraszam Cię do gry u mnie
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6273-ogrod-z-pergola?page=899#post_9

zależy mi na Twojej wersji bo wiem że jesteś matematyk i propagatorka asymetrii na forum
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
olga80 16:40, 21 paź 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwonko Ty łapiesz doła z Twoim ogrodem to nie możliwe masz piękny ogród !!! Każda rabata u Ciebie zachwyca
Fachowców znajdź innych nie daj się zwodzić jak ktoś nie odbiera telefonów to dla mnie jest spawa jasna.
Ubiegła zima i wiosenne przymrozki dla traw były zabójcze u nas w szkółce Pan mówił,że większość traw mu wymarzła u mnie niestety też trawy nie dały rady
____________________
Teresa Moje małe królestwo
kasiek 18:21, 21 paź 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Iwk4 napisał(a)

Elisko, winobluszcz jest piękny, ale może być problemem
Sierpień 2014 - akcja likwidowania winobluszczu przy tarasie:

ścięliśmy 10-letni winobluszcz, wybraliśmy całą ziemię z donicy - takie miał korzenie:

Pomiędzy cegłami nawet przerastał
Teraz berberysy tu rosną:



Super te berberysy do elewacji pasują,do tego te róże - miodzio!. Ja też mam winobluszcz więc wiem jaki jest inwazyjny...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies