Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 21:35, 20 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)
Uuu nie wiedziałam że gracki Ci wymarzły. Szkoda. Moje jakoś przetrwały a rosną na takim wypiździewie że nie dawałam im dużo szansy. W dodatku sucho bardzo tam mają ale może to właśnie je uratowało przed wymarznięciem.

Sucho i półcień, albo może zacisze uratowała część miskantów ...

Byłam u Ewy bacowej w ogrodzie - nie wykopywała miskantów, niektóre dość późno dawały znaki życia. Odbijały od korzeni. Zawsze jest jakaś szansa ...
Dlatego moich też nie wykopywałam od razu. I dobrze. Coś tam się pokazało. Ale niestety nie u Gracilimusów

____________________
Ogródek Iwony II
Napia 21:56, 20 paź 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Iwk4 napisał(a)

Beatko, to zrozumiałe, że teraz więcej spraw związanych jest z waszym wspólnym życiem. Ja przez weekendy też staram się nie odpalać laptopa, jest tyle innych ważnych spraw

Co do zakupów, muszą być już bardzo przemyślane. Nie chcę nasadzić byle czego tylko dlatego, że mi się podoba. Rabaty raczej obsadzone i teraz mogę na spokojnie myśleć o ewentualnych podmianach.
To jakby kolejny etap ogrodniczkowania. Już nie mam parcia na zakładanie rabat, strachu, czy dam radę, czy będzie wszystko spójne, czy będzie pięknie ...
Teraz już mogę powoli...
Opowiadałam ci o czytaniu forum po nocach, pod kołdrą, by Zbyszek mógł spać ...
Zapisałam masę inspiracji na Pinteresie ...
Pokochałam wiele ogrodów, których cząstkę zaprosiłabym do siebie ...
Ale nie mam już miejsca.
Za to poznałam wiele roślin, kompozycji, wymagań glebowych i nasłonecznienia dla danych grup nasadzeń, ...

A dziś uświadomiłam sobie, ile zmian nastąpiło w tym roku na moich rabatach ... Tylko obejrzałam fotki z kwietnia i maja, bo chciałam sprawdzić kolory na rabatach, kiedy co kwitnie, by odpowiednio nasadzić tulipany ...

Teraz będę mogła odpocząć

Trawniki mnie w przyszłym roku zawołają






Ale ładnie i mądrze napisane Pozdrawiam Iwonko
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
bacowa 22:11, 20 paź 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwk4 napisał(a)
Czyli masz Edytko gracki prawdziwe



Moje gracki wszystkie kwitną, i na 100% to są gracki.
Mój bilans strat w trawach po ostatniej zimie to :3 szt.

Posadziłaś cebule ?
Iwk4 22:34, 20 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, no co ty? Twoje kwitną?
Ale te moje nowe gracki mają inny pokrój niż te zeszłoroczne. Ja typuję, że u mnie nie są gracki, tylko Silberspinne. Zamawiałam przez neta w maju chyba ...
Jesienią widziałam w szkółce śliczne ML, ale wtedy nie kupiłam, bo autobusem byłam, oczywiście żałowałam ...

Cebulek jeszcze nie zdążyłam posadzić wszystkich ...
2 popołudnia sadziłam, potem byli goście, a dziś pada. A jutro mam inne sprawy

Traw nie straciłaś dużo.
Żal mi Variegatusów, bo tak ładnie odbijały się od zieleni tuj
Ale teraz tam rosną trzcinniki krótkowłose...
Wrzesień:

Październik:
(Czosnki w doniczkach)

____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 22:39, 20 paź 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonko Ewa jest u Ciebie to zapytam czy patyczki perowski jeszcze aktualne ?☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
bacowa 22:55, 20 paź 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
U nas też pada, mam klona do przesadzenia i nie ma jak , bo ciągle pada, a już czas najwyższy. Może w sobotę się uda.
bacowa 22:57, 20 paź 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Mirka napisał(a)
Iwonko Ewa jest u Ciebie to zapytam czy patyczki perowski jeszcze aktualne ?☺


No jasne że aktualne , tylko błagam przypomnij na wiosnę.
Mirka 23:01, 20 paź 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dziękuję Ewo przypomnę się☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Iwk4 23:05, 20 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W sumie to między tymi deszczami dobrze by było przesadzić. Sama chcesz się męczyć, czy będzie pomocnik?
Wg mojej pogody - jutro ma u mnie nie padać ...
W sobotę znowu ...
____________________
Ogródek Iwony II
LyraBea 10:46, 21 paź 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Iwk4 napisał(a)

Beatko, to zrozumiałe, że teraz więcej spraw związanych jest z waszym wspólnym życiem. Ja przez weekendy też staram się nie odpalać laptopa, jest tyle innych ważnych spraw

Co do zakupów, muszą być już bardzo przemyślane. Nie chcę nasadzić byle czego tylko dlatego, że mi się podoba. Rabaty raczej obsadzone i teraz mogę na spokojnie myśleć o ewentualnych podmianach.
To jakby kolejny etap ogrodniczkowania. Już nie mam parcia na zakładanie rabat, strachu, czy dam radę, czy będzie wszystko spójne, czy będzie pięknie ...
Teraz już mogę powoli...
Opowiadałam ci o czytaniu forum po nocach, pod kołdrą, by Zbyszek mógł spać ...
Zapisałam masę inspiracji na Pinteresie ...
Pokochałam wiele ogrodów, których cząstkę zaprosiłabym do siebie ...
Ale nie mam już miejsca.
Za to poznałam wiele roślin, kompozycji, wymagań glebowych i nasłonecznienia dla danych grup nasadzeń, ...

A dziś uświadomiłam sobie, ile zmian nastąpiło w tym roku na moich rabatach ... Tylko obejrzałam fotki z kwietnia i maja, bo chciałam sprawdzić kolory na rabatach, kiedy co kwitnie, by odpowiednio nasadzić tulipany ...

Teraz będę mogła odpocząć

Trawniki mnie w przyszłym roku zawołają



Gdy się Ciebie Iwonko czyta, świat wydaje się człowiekowi taki jakiś bardziej łagodny i dobry. Tak ciepło piszesz o swoim mężu, że aż Ci zazdroszczę miłości i do niego i do ogrodu (o którym też piszesz z miłością).

Iwk4 napisał(a)

A co do zmian ... wiem, że będą... już dziś się zastanawiałąm, po co coś tam zrobiłam, że mogłam inaczej, chyba nie będę zaglądać do niektórych ogrodów
Do Ren i Lindsay - to już sobie embargo założę
Ale jakby ktoś chciał złapać doła:

u Ren
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5315-jak-ozywic-moj-szmaragdowy-ogrod?page=1351#post_0
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5315-jak-ozywic-moj-szmaragdowy-ogrod?page=1347#post_3
U Edytki:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=1242#post_7
U Madżenki chociaż porad się naczytam ...

Iwonko, ale Ty wcale nie masz powodów do wpadania w doły jakieś (no chyba, że w dołki pod cebulowe), bo u Ren, u Edytki jest bardzo ladnie, uporządkowanie, ale to Twoja rabatka dla mnie jest ładniejsza a co więcej, też rokuje na więcej i na jeszcze ładniej.
Mam na myśli tę:

Przeczytałam, że fachowcy od dachu się nie pojawili. Po prostu masakra co się dzieje, U mnie nie było przez miesiąc komu przyjechać i podwiesić okap. Umawialam się z "fachowcami" po czym nastawał termin i nie pojawiali się. Mało tego, nawet nie zadawali sobie trudu, by odwołać terminu choćby smsem ani też nie odbierali telefonów. W końcu jakiś pan z łapanki internetowej podjął się tematu i jakimś cudem moje cudo wisi nad płytą indukcyjną. Boję się pomyśleć, co będzie, gdy przyjdzie pora na remonty i prace konserwacyjne koło domu
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies