Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

TAR 13:04, 13 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Ekstra, czy dobrze widze, ze ma 2 przewodniki?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
MagdaLenka 13:10, 13 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 791
Świetny zakup! Buk bardzo dobrze skomponuje się z grabami.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Makao 13:13, 13 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4003
Super zakup. Mój mąż na takiego choruje. Kiedyś jak były dostępne małe 1m to nie wzięłam a kosztował może 80zł. Teraz to małego ciężko spotkać a cena to masakra
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
TAR 13:28, 13 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Ania, wysylkowo kupilam 80 cm po 40 zł i ładnie daje rade a drugiego Black Swanna w podobnej cenie, nieco niższy za to bardziej rozgałęziony. U nas w szkolkach maja i male i srednie, duze kosztuja tyle ze nawet nie patrze.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 14:51, 13 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
TAR napisał(a)
Ekstra, czy dobrze widze, ze ma 2 przewodniki?
tak, ma 2 przewodniki i się zastanawiam, czy jednego nie skrócić/wyciąć. Ale z drugiej strony byłby od góry szerszy z dwoma przewodnikami bo normalnie to on w taki trójkąt rośnie...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:54, 13 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
MagdaLenka napisał(a)
Świetny zakup! Buk bardzo dobrze skomponuje się z grabami.
Tak właśnie sobie pomyślałam... a ten jeszcze tak ładnie listki trzyma, ciekawe, czy mu tak zostanie. Bo jak się okazuje nie wszystkie sztuki/odmiany utrzymują liście przez zimę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 15:07, 13 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
inka74 napisał(a)
tak, ma 2 przewodniki i się zastanawiam, czy jednego nie skrócić/wyciąć. Ale z drugiej strony byłby od góry szerszy z dwoma przewodnikami bo normalnie to on w taki trójkąt rośnie...


Nie tnij, ja mialam taki 2 przewodnikowy w poprzednim ogrodzie, super wygladal a rosl jak szatan. Inny niz wszystkie. Bardzo dobry zakup.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 15:09, 13 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Makao napisał(a)
Super zakup. Mój mąż na takiego choruje. Kiedyś jak były dostępne małe 1m to nie wzięłam a kosztował może 80zł. Teraz to małego ciężko spotkać a cena to masakra
ja też wielokrotnie obok nich chodziłam ale u mnie są najczęściej takie pojedyncze patyczki 1 metr a ta akurat odmiana bardzo wolno rośnie. Nie doczekałabym za mojego życia na jakiś rozsądny wymiar. Tego widać i nawet coś już będzie zasłaniał. Ponieważ nie mam już tylu wydatków ogrodowych co kiedyś - raz na miesiąc mogę zaszaleć więcej na buty dla syna teraz wydałam niż na ten krzaczek. Mam nadzieję, że w ciągu 5-10 lat ładnie wypełni to miejsce. Jakby gdzie był za duży - przytnę. Tak więc, no tak... marzenie zrealizowane .
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:10, 13 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
TAR napisał(a)


Nie tnij, ja mialam taki 2 przewodnikowy w poprzednim ogrodzie, super wygladal a rosl jak szatan. Inny niz wszystkie. Bardzo dobry zakup.
tak zrobię! cieszę się, że ci się on podoba bo ty lubisz buki i zawsze wyszukujesz smaczki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 15:40, 13 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Prawda, bardzo lubie buki i klony, z podwojnym przewodnikiem bedzie cudowny, wyciac zawsze mozesz jak nie bedzie sie podobal. Ja wrecz mialam wrazenie, ze przewodniki rywalizowaly i dlatego tak mi szybko urosł.
Wusia mi go kupila na parapetowe w drugim domku, mial moze z 40-50 cm. I jeszcze złamałam najdłuższą gałazke. Przy wyprowadzce ponad 2 metry i w masie podobnie tez przybrał. W 4 lata. Pierwszy rok rosnie wolniej a potem dosc szybko.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies