Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

myszorek 21:45, 28 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
i na koniec znowu ostróżki




Pozdrawiam serdecznie
____________________
ogród zmyślony
lindsay80 21:55, 28 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ślicznie, uwielbiam ostróżki.
Jaka odmiana żurawki rośnie przed konwalnikiem.
Bardzo podoba mi się to zestawienie kolorystyczne carex, chyba evergold - tak?, konwalnik i czerwone żurawki.
____________________
Tu ma być ogród :)
myszorek 09:22, 29 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Lindsay- to żurawka Georgia Peach. Dalej konwalnik i nie carex tylko Hakonechloa w odmianie Aureola. Jest wg mnie o niebo lepsza od kapryśnych carexów.
____________________
ogród zmyślony
Borbetka 09:42, 29 cze 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Naparstnice fajnie komponują się na tle świerków. Nie pomyślałabym o takim połączeniu. Biały akcent bardzo widoczny. Chyba skopiuję .
____________________
borówcowy wizytowka
lindsay80 11:07, 29 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
myszorek napisał(a)
Lindsay- to żurawka Georgia Peach. Dalej konwalnik i nie carex tylko Hakonechloa w odmianie Aureola. Jest wg mnie o niebo lepsza od kapryśnych carexów.


Carexy faktycznie lubią wygniwać.
A z Hakonechloa nie mam jeszcze doświadczenia, mam co prawda 3 małe sadzonki do wsadzenia, ale to efektu nie zrobi.
Czy ona długo rośnie, żeby zrobiły się takie kępy jak u Ciebie?
Przygotowywałaś im jakoś specjalnie podłoże? czytałam żeby do ziemi domieszać im kory przekompostowanej, podobnie zresztą jak carexom.
____________________
Tu ma być ogród :)
myszorek 11:46, 29 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
lindsay80 napisał(a)


Carexy faktycznie lubią wygniwać.
A z Hakonechloa nie mam jeszcze doświadczenia, mam co prawda 3 małe sadzonki do wsadzenia, ale to efektu nie zrobi.
Czy ona długo rośnie, żeby zrobiły się takie kępy jak u Ciebie?
Przygotowywałaś im jakoś specjalnie podłoże? czytałam żeby do ziemi domieszać im kory przekompostowanej, podobnie zresztą jak carexom.


Wbrew obiegowym opiniom nie rośnie wolno. Pierwszy sezon jest dla niej trochę trudny- zwłaszcza na słońcu bez podlewania, a ja nie mam podlewania. Później idzie jak z płatka (u mnie to już chyba trzeci sezon). Ziemia dobrze przepuszczalna- u mnie rodzima (piaszczysto-gliniasta) przemieszana dla wzbogacenia solidnie z worami kompostu. Liście pojawiają się dość szybko na wiosnę. Stare ścina się łatwo i nie potrzebna do tego piła do drewna . U mnie ekspozcja na słońce od rana do 1-7tej i liści nie pali. Podlewam raz w tygodniu normalnie od góry zraszaczem do trawnika i ma się lepiej niż mój trawnik. Carexy zielone i żółte dopiero teraz puściły trochę ładnych liści, a to już w zasadzie lipiec. Zamierzam je zastąpić zieloną hakone, bo marna z nich obwódka.
____________________
ogród zmyślony
ele2001 17:15, 30 cze 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
No nareszcie twój ogród jet inspiracją dzięki niemu tak spodobały mi się szałwie , Myszorku mogła byś obfocic tą rabate z sosną drobnokwiatową bardzo lubię to miejsce pliz
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
19:11, 30 cze 2015
mój typ ogrodu
Joaska 10:13, 01 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
myszorek napisał(a)





Prześliczne ostróżki, mam kilka u babci i cały czas nie wiem gdzie u siebie je posadzić.... muszę pomyśleć bo mi się bardzo podobają!
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
myszorek 10:24, 05 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Borbetka napisał(a)
Naparstnice fajnie komponują się na tle świerków. Nie pomyślałabym o takim połączeniu. Biały akcent bardzo widoczny. Chyba skopiuję .


Dziękuję. Biało obrzeżone hosty jeszcze podbijają efekt Borbetko.
____________________
ogród zmyślony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies