Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

myszorek 22:08, 28 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
BEATA_S napisał(a)
Bardzo fajnie Madziu Ogród wydoroślał
Ciekawa ta ścieżka z płyt przy jabłonce.
Pozdrawiam

Dziękuję ślicznie. Te płyty są moim konikiem. Cieszę się, że je wybrałam, a jeszcze bardziej, że ktoś w końcu zaczął je produkować.
____________________
ogród zmyślony
AlKa 07:40, 29 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Piękny ogród, szczególnie podobaja mi się rabaty przed wejsciem
____________________
pora na zmiany
07:55, 29 lip 2015
a ja wczoraj zauwazyłam że ty bruków na wjeżdzie nie masz ..tylko zwirkiem podjazd wysypałaś ...czy to jest praktyczne? ....pytam o odśnieżanie , liscie i śmieci.
Pszczelarnia 10:04, 29 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
myszorek napisał(a)


Kondzio, to ja dziękuję za ciągłe zainteresowanie. Bardzo mnie podbudowuje. Twoja prośba kołatała mi w głowie cały tydzień aż nie wytrzymałam psychicznie. Jeszcze Pszczółce mus wykopać w końcu te irysy, bo aż mi wstyd i konto będę miała czyste .


Ależ spokojnie. Jest lato, zwalniamy.

Ciesze się, że pokazałaś nam widoki, bo ileż można akwarelki projektu w książce oglądać? I uruchamiać wyobraźnię?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
natix 21:12, 29 lip 2015


Dołączył: 07 wrz 2014
Posty: 58
Ja też mam podjazd do domku że żwiru...dla mnie super,odświeżanie bez problemu,a i w laczkach można wyjsc a piachu się nie przyniesie
Teraz choruje na taki chodnik z płyt jak ty masz.Mąż mówi że sobie trochę pochoruje
Pozdrawiam i zagladam
myszorek 12:41, 02 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
eee_taam napisał(a)
a ja wczoraj zauwazyłam że ty bruków na wjeżdzie nie masz ..tylko zwirkiem podjazd wysypałaś ...czy to jest praktyczne? ....pytam o odśnieżanie , liscie i śmieci.


Podjazd jest wysypany grysem granitowym. To dzieło Ekipy Danusi. Pomysł ten miałam od zawsze. O realizacji przesądziły różne czynniki:
-chciałam jednolitej powierzchni ze względu na kształt podjazdu- aby uniknąć naładowania fakturą i kształtem - miało być prosto i przejrzyście
- cena drobnej kostki granitowej z ułożeniem na tej powierzchni była dla mnie nie do przełknięcia.
- podjazd doskonale odprowadza wodę z działki jeśli jest jej za dużo.

Teraz praktyka użytkowania:
* plusy
- nie widać zacieków i plam
- mi się to bardzo podoba
- nie ma problemów z odśnieżaniem, resztki śniegu wypełniają szczeliny i jeździ się łatwo, może nawet łatwiej niż po nieodśnieżonym podjeździe z kostki. Nie jest ślisko podczas roztopów.

*minusy i utrudnienia.
- liście, kora- trzeba czasem włączyć odkurzacz i wydmuchać te śmieci z podjazdu- to jednak trudniejsze niż szybkie zmiecenie
- w niektórych miejscach pojawiają się jakieś chwaściki, które trzeba usuwać - ale tak jest w zasadzie w każdej nawierzchni z wyjątkiem asfaltu
- czasem trzeba zagrabić żwir, ponieważ nie klinuje się idealnie (może lepiej układać go z tak zwaną mączką do utwardzania dróg? Będę rozkminiać ten temat).
- po zimie trzeba wybrać trochę kamienia z rabat- nie jest to jednak uciążliwe ani specjalnie czasochłonne.
Taka krótka analiza. Może komuś pomoże.
____________________
ogród zmyślony
myszorek 12:47, 02 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Pszczelarnia napisał(a)


Ależ spokojnie. Jest lato, zwalniamy.

Ciesze się, że pokazałaś nam widoki, bo ileż można akwarelki projektu w książce oglądać? I uruchamiać wyobraźnię?

O, jesteś moja Pszczoło. . Tylko chyba znowu upały idą .
A propos pszczół i innych pożytecznych bzyków, to jestem zadowolona. W tym roku są u nas i trzmiele i pszczoły i pasikoniki i motyle i różne inne takie, którym dobrze z oczu patrzy. Tylko biedronek mi naszych polskich żal. Nie było komu walczyć z mszycami.
____________________
ogród zmyślony
myszorek 12:50, 02 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
AlKa napisał(a)
Piękny ogród, szczególnie podobaja mi się rabaty przed wejsciem


Witam serdecznie i dziękuję. Z roku na rok dbam o to, żeby rabata frontowa wyostrzała się coraz bardziej i bardziej. Cel jest taki, że ma być bardzo wyraziście i kontrastowo.
____________________
ogród zmyślony
AlKa 17:40, 02 sie 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
myszorek napisał(a)


Podjazd jest wysypany grysem granitowym. To dzieło Ekipy Danusi. Pomysł ten miałam od zawsze. O realizacji przesądziły różne czynniki:
-chciałam jednolitej powierzchni ze względu na kształt podjazdu- aby uniknąć naładowania fakturą i kształtem - miało być prosto i przejrzyście
- cena drobnej kostki granitowej z ułożeniem na tej powierzchni była dla mnie nie do przełknięcia.
- podjazd doskonale odprowadza wodę z działki jeśli jest jej za dużo.

Teraz praktyka użytkowania:
* plusy
- nie widać zacieków i plam
- mi się to bardzo podoba
- nie ma problemów z odśnieżaniem, resztki śniegu wypełniają szczeliny i jeździ się łatwo, może nawet łatwiej niż po nieodśnieżonym podjeździe z kostki. Nie jest ślisko podczas roztopów.

*minusy i utrudnienia.
- liście, kora- trzeba czasem włączyć odkurzacz i wydmuchać te śmieci z podjazdu- to jednak trudniejsze niż szybkie zmiecenie
- w niektórych miejscach pojawiają się jakieś chwaściki, które trzeba usuwać - ale tak jest w zasadzie w każdej nawierzchni z wyjątkiem asfaltu
- czasem trzeba zagrabić żwir, ponieważ nie klinuje się idealnie (może lepiej układać go z tak zwaną mączką do utwardzania dróg? Będę rozkminiać ten temat).
- po zimie trzeba wybrać trochę kamienia z rabat- nie jest to jednak uciążliwe ani specjalnie czasochłonne.
Taka krótka analiza. Może komuś pomoże.



Bardzo przydatna analiza, kiedyś mnie czeka robienie podjazdu i myślę właśnie o podobnym rozwiązaniu
____________________
pora na zmiany
17:54, 02 sie 2015
kurcze dzięki nie spodziewałam się tak głębokiej analizy

bardzo przydatna wiedza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies