Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

myszorek 09:42, 07 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
isia33 napisał(a)
myszorku, powiedz mi jeszcze czy zostawiałaś pas bez roślin tuż koło domu i jakiej szerokości jeżeli jest? Tzn. pomiędzy nową rabatą a domem.

Nie mierzyłam, ale na oko z przodu domu mam ze 40 cm tego pasa. Ja myję okna od zewnątrz i jest za wąski żeby wygodnie wstawić na kamyki drabinę, ale wystarczający żeby nie chlapało po ścianach. Jeszcze trzeba wziąść pod uwagę szerokość i wysokość okapu, żeby ustalić jak szeroki ten pas powinien być w konkretnym przypadku, albo wystarczy zwyczajnie wyżwirować całą rabatę i nie trzeba opasek
____________________
ogród zmyślony
anula_wn 09:48, 07 sie 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
a ja dopiero teraz widzę, że Twój ogród jest zmyślony, bo cały czas myślałam, że...zamyślony.....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
myszorek 09:50, 07 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Dziękuję Ellciu
Kasiu ja mam 8 perovskii, a tu rosną 3. Obok rośnie ostnica, przezwiewna trawa. Dlaczego Ci odradzano perovskię? Jest fajna, tylko wymaga niskich i bujnych "skarpetek"

Sebcio-zapakowana trzmielina- dobre

Tyna, a wiesz, że ostatnio to jej za bardzo nie widuję. Wydaje mi się, że była w Ponderosie w tym roku. Moja jest generalnie zeszłoroczna, ale dwie w tym roku kupiłam na dokładkę chyba właśnie tam wiosną.
____________________
ogród zmyślony
myszorek 09:51, 07 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
anula_wn napisał(a)
a ja dopiero teraz widzę, że Twój ogród jest zmyślony, bo cały czas myślałam, że...zamyślony.....

zmyślony, bo go jeszcze nie ma. Robi się. Czółko poranne Anula
____________________
ogród zmyślony
isia33 13:41, 07 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
myszorek napisał(a)

myszorku, powiedz mi jeszcze czy zostawiałaś pas bez roślin tuż koło domu i jakiej szerokości jeżeli jest? Tzn. pomiędzy nową rabatą a domem.

Nie mierzyłam, ale na oko z przodu domu mam ze 40 cm tego pasa. Ja myję okna od zewnątrz i jest za wąski żeby wygodnie wstawić na kamyki drabinę, ale wystarczający żeby nie chlapało po ścianach. Jeszcze trzeba wziąść pod uwagę szerokość i wysokość okapu, żeby ustalić jak szeroki ten pas powinien być w konkretnym przypadku, albo wystarczy zwyczajnie wyżwirować całą rabatę i nie trzeba opasek


No właśnie nie za bardzo chcę zostawiać pustego pasu wokół domu, tym bardziej, że tam nie ma żadnego okna. Planowałam żwirową rabatę, ale nie wiem czy to jest ok. Czy nie szkodzi to murom domu?
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
myszorek 14:00, 07 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
dokąd izolacja na ścianach jest szczelna, a rośliny na żwirowej rabacie nie mają silnych destrukcyjnych korzeni to jest wszystko w porządku.
____________________
ogród zmyślony
monteverde 16:56, 07 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
co do perovskii, rośnie u Ciebie w piasku?. i jest sztywna , a moja się pokłada znasz może przyczynę?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
myszorek 17:31, 07 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
A wiesz co? Może i znam, a może nie. Część perovskii rośnie u mnie pod świerkiem, gdzie jest trochę cienia i gęstość innych roślin. Ta się trochę pokłada. Może też wody jest tam ciut więcej. Ta co rośnie na bardzo piaszczystej ziemi (pokazywałam zdjęcia) jest sztywna, bardzo sztywna. Nie nawoziłam jej, a ta pod świerkami pewnie coś dostała do papu. I co, widzisz punkt zaczepienia?
Z trawami ozdobnymi jest tak, ze jak się je nawozi to rosną może i szybciej, ale mają kruche i mniej sztywne pędy. Może i tu działa podobna zasada. W końcu to roślina z trudnych warunków glebowych pod względem wilgoci i dużego nasłonecznienia
____________________
ogród zmyślony
hania 19:13, 07 sie 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
no pięknie już jest!!
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
monteverde 19:15, 07 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
już wiem dałam jej do tego piachu trochę kompostu i może dla tego, za bogato, u mnie rośnie na skalniaku
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies